LIST: „Byłam wolontariuszką w obozie dla uchodźców. Muzułmanie to wspaniali ludzie i nie mamy się czego bać!”

19 Marca 2017

Basia zachęca, by nie wierzyć antyislamskiej propagandzie. Co zobaczyła na własne oczy?

uchodźcy

Fascynuje mnie pewna sprawa i bardzo bym chciała o niej napisać. Chodzi mi o stosunek Polaków do ludzi obcych czy w jakimś innym sensie odmiennych. Ogólnie nie trawimy wszystkich, którzy jakoś się wyróżniają. Inny kolor skóry, wyznanie, orientacja - brrrr! Mamy mnóstwo do powiedzenia o ciemnoskórych, muzułmanach i gejach, a tak naprawdę brakuje nam podstawowej wiedzy. I doświadczenia. Bo prawda jest taka, że większość z nas nie obcuje z takimi osobami. Homoseksualistę czy wyznawcę Allaha znamy z telewizji. Pokazują ich, jak coś złego się wydarzy.

Na co dzień nie istnieją, bo przecież nie powinni się obnosić. Zachowują się całkiem normalnie, żyją zgodnie z wszystkimi zasadami, potrafią się zachować, szanują innych - wtedy nikogo nie obchodzi, że to wierzący w Allaha albo kochający inaczej. Ale jak tylko zdarzy się wyjątek, to natychmiast wywleka się na światło dzienne: islamista pobił kogoś tam albo gej obnażył się na paradzie. Karmimy się takimi pojedynczymi przypadkami, żeby budować sobie w głowie obraz większej grupy. Nie można się potem dziwić tej nietolerancji i uprzedzeniom.

Ale wiecie, co jest na to najlepszym lekarstwem? Wiedza i bliskie spotkanie z takimi osobami. Ja miałam taką okazję, bo przez 2 miesiące byłam wolontariuszką w Grecji. Opiekowałam się tłumem muzułmanów i uwierzcie - nie zostałam zamordowana, pobita, ani zgwałcona. Nikt mnie nie skrzywdził, ani nie groził. Dziękowano mi za pomoc i szanowano. Bo tacy są ci ludzie. Nie mają nic wspólnego z terroryzmem!

Zobacz również: Nie chcę imigrantów w Polsce

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (32)
ocena
4.8/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Polak
(Ocena: 5)
2017-03-20 15:16:32

Do panienek zakochanych w islamistach szczególnie w Europie.Miłosć jest ślepa wiec kochaj św ich w twej ślepocie.I niedziel się swoimi przeżyciami ślepymi nie dojrzała dziewczynko dobrze.My Polacy mamy swoją kulturę i nie poczebujemy tu oszustów islamski szczególnie takich jak twój kochaś i takich w białych koszulach .pisz swoją chistorje i nie wciągaj w nią Polaków . Najezcą nikt rozsądny nie zaufa .tylko chory z fobią człowiek. Z takimi ludźmi naiwnymi jak te panienki tu szkoda gadać.Radze poczytać co to jest prostytucja .

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-03-20 16:37:25

Naucz się Polaku pisać po polsku bo walisz takie błędy, że nikogo nie obchodzi co ci się uwidziało w tym niedouczonym deklu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Polak
(Ocena: 5)
2017-03-20 17:50:01

A ty jesteś z Kujonkow profesorków co potem się dziwią że mamusia zła pewnie nie wiesz o czym pisze . Bez odpowiedzi szkoda brudzić sobie rąk

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-03-20 07:39:20

Najpierw "Basia" pisze, że w obozie były kobiety i dzieci, a później, że często przebywała wśród 50 mężczyzn i nic jej się nie stało :-) Coś korekta nawaliła :-)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-03-20 00:15:57

Temat już niemodny i przereklamowany. Pozdrawiam.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
ja
(Ocena: 5)
2017-03-19 18:48:08

Bzdura! Traktują kobiety jak ścierwo, zero szacunku! W dodatku pozbawienie kobiety życia, za cudzołóstwo? Co to ma byc?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-03-19 18:18:17

A zakompleksione red.a ktorki wciaz maja ochote na araba. xD

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-03-19 15:22:28

"prawdziwy muzułmanin ma ogromny szacunek do kobiet" - to chyba jakaś kpina, zbyt długo mieszkałam w pobliżu arabów, żeby uwierzyć w te bajki ! widzę tu kolejny wymyślony artykuł propagandowy nie mający nic wspólnego z rzeczywistością! oczywiście część z tych osób ucieka przed wojną i szkoda tych kobiet i dzieci, ale większość młodych byczków powinna być na froncie a jedzie do Europy w imię Dzihadu i po socjal ! Mahomed nakazał im kłamać, udawać w imię własnych korzyści , zabijać niewiernych i pozwalał gwałcić "niewierne" kobiety bo to nie grzech !

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-03-19 15:55:55

'byczki' i już wiemy czego się koleżanka naczytała. wy wszyscy jak jeden powtarzacie to samo używając tych samych określeń. znasz wszystkich bo mieszkałaś przy jakiejś patoli, spoko. ja znam tylko fajnych muzułmanów - a o takich jak ty opisujesz słyszałam tylko z opowieści. widocznie każdy ma znajomych czy środowisko w którym żyje na miarę samego siebie :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-03-19 18:10:42

ja znam mnóstwo muzułmanów, zarówno w europie, jak i w libanie, syrii i jordanii. wspaniali, ciepli ludzie, baaaaaaaaaaaaaardzo grzeczni. mają ogromny szacunek do tradycji, ale jednocześnie są bardzo otwarci na kulturę zachodu. a patola znajdzie się wszędzie, dużo niewykształconych wyjeżdża i potem robi opinię. przecież nawet polacy na wyspach polowali na łabędzie w parku :D jak ktoś ma pieniądze i obycie to nie będzie uciekał za granicę (choć oczywiście wyjeżdżają też normalni ludzie, ale są w mniejszości). to co dzieje się w syrii jest wielką tragedią, ale jednocześnie szansą dla takiej patoli właśnie do przedostania się do lepszego życia. ale nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka. syryjczycy to bardzo inteligentni ludzie z wielkim dorobkiem kulturowym, który niestety przepada na naszych oczach.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-03-20 09:54:59

Proszę się spytać mieszkańców Francji, Szwecji i Niemiec, jacy są fajni... W niektórych miejscach kobiety same nie wychodzą na ulicę. Zawsze jest z nimi mężczyzna i jeszcze pies. Ci muzułmanie, którzy urodzili się w Europie i Stanach faktycznie mogą być inni i bardziej przystosowani do naszej kultury, ale reszta nigdy się nie dostosuje. Oni są mili, dopóki są mniejszością

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-03-20 17:50:38

Anonimie z 9:54 i tu sie mylisz, bo statystycznie w UK np. najwiecej muzulmanskich atakow bylo dokonywanych przez osoby z 3 pokolenia mieszkajacych na wyspach. wczesniejsze pokolenia nie wykazywaly agresywnych zachowan. warto tez pojechac bezposrednio do krajow arabskich, zeby miec swiadomosc o czym sie mowi. wszystko zalezy od czlowieka, jego wychowania i KULTURY, nie religii samej w sobie. chrzescijanie tez znajda sie i dobrzy i zli.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Polak
(Ocena: 5)
2017-03-20 18:02:48

Mnie interesuje ile masz lat bo coś mi pachniesz mamusi synkiem ona ci pewnie mówiła długo co jest dobre w twoim życiu prawda . I grasz tutaj takiego wielkiego krytyka A to jest przeważnie z braku doświadczenia mało się przewracałeś co ?. Żeby tu innych krytykować to trzeba coś przeżyć samemu , nie razem z mamusią i tatusiem. Miłego dnia takiego słonecznego dla ciebie .

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-03-19 13:37:47

otóż to, wiedzę należy zdobywać samemu przez własne doświadczenia, a nie tylko łykać medialną propagandę

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-03-19 15:58:05

Wobec tego proponuje wiedzę o muzułmanach zdobyć ci z z doświadczenia. Zachęcam cię pojechać do Paryża lub Londynu i przejść się wieczorem samej ktorąś z glównych ulic, uwierz mi,że na okazję,żeby zdobyć doświadczenia w obcowaniu z ciapatym nie będziesz musiała długo czekać, a potem przestaniesz piep*zyć sloganów o medialnej propagandzie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-03-19 18:04:46

tyle, że w Londynie czy Paryżu masz mieszankę kulturową i sama nie wiesz kto jest wierzący, kto jest z jakiego kraju. Ja osobiście wolę mieszkać w nowoczesnych krajach arabskich gdzie są cywilizowani ludzie :P warto się przekonać.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-03-20 12:06:59

A tu się zgadzam, ale. Bogaci i wykształceni Arabowie z Emiratów raczej nie pchają się do Europy, chyba ze na wakacje czy studia. I uchodźców do siebie przyjmować też nie chcą. Ciekawe dlaczego? Tutaj, oprócz rzeczywiście potrzebujących pomocy Syryjczyków, ściąga przede wszystkim fala niewykształconych, często nawet niepiśmiennych, uchodźców ekonomicznych z ubogich krajów afrykańskich. Żyją z socjalu, nie pracują, nudzą się więc są bardzo podatni na propagandę szerzenia dżihadu itd. To co się dzieje w Anglii, Francji lub Szwecji powinno być dla nas nauczką. Uchodźców trzeba weryfikować i udzielać pomocy faktycznie tym, którzy jej potrzebują, a nie wpuszczać do Europy jak leci. Jeśli koleś podczas podróży przez morze kajakiem ocalił ajfona ale paszport niestety "zgubił" to coś jest nie tak od razu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-03-20 17:54:30

z tym sie zgadzam, selekcja imigrantow powinna byc znacznie bardziej zaostrzona i kontrolowana. ale wciaz nie zgodze sie zeby wrzucac wszystkich do jednego worka, bo muzulmanie moga byc naprawde wspanialymi ludzmi, ale wszystko zalezy od wychowania i kraju, z ktorego pochodza. tam, gdzie religia nie ma wplywu na polityke, tam zachowanie jest zblizone bardziej do kultury zachodu. swoja droga mysle, ze europa poniekad celowo dazy do destabilizacji spolecznej, szykujac sie na byc moze stan militarny. teraz jeszcze znacznie ogranicza prawo do broni obywatelom, wiec podejrzenia tym bardziej wzrastaja..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-03-19 12:51:10

no to idz do nich, jesli chcesz, ja wole trzymac sie z daleka :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-03-19 16:01:32

Dokładnie, najlepiej zostań z nimi na noc w obozie;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Kamila F
(Ocena: 5)
2017-03-19 11:46:20

Skoro multukulturowosc jest taka fajna to dlaczego jest widoczna tylko u nas białych? Dlaczego w Egipcie, Syrii i Iraku juz nie jest tak fajnie? Ja się na to nie zgadzałam i nigdy nie zaakceptuje ciapaków.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Polak
(Ocena: 5)
2017-03-20 18:07:50

To mami synek z którym piszesz .gra wszech wiedzącego pewnie w du-- był .powodzenia

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-03-19 09:37:21

A ja jestem z facetem z Syrii. Jestem najszczesliwsza kobieta na swiecie. Mamy oboje gdzies stereotypy i zdania zawistnych ludzi. Kochamy sie bardzo i chcemy byc szczesliwi. Ciezko w tych czasach i wsrod takiej nienawisci zyc z nasza miloscia ale sie nie poddajemy. Nie kazdy muzulmanin to terrorysta! Zmiencie troche myslenie!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-03-19 13:34:27

ja mam męża libańczyka i za nic nie zmieniłabym na nikogo innego :) ale wydaje mi się, że kraje lewantu to zupełnie inna bajka niż egipt, czy pakistan np. - tam sama bym się bała.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz