Wasze Listy: "Siostra wyznała mi, że w dzieciństwie była molestowana przez wujka – co robić?"

12 Kwietnia 2011

Ewa zupełnie nie wie, jak ma postąpić. Jest bezsilna, zwłaszcza że jej siostra nie chce przyjąć żadnej pomocy, a jedynie błaga ją o milczenie!

kobieta

Drogie Czytelniczki!

Piszę do Was, bo kompletnie nie mam do kogo zwrócić się ze swoim problemem. W internecie wiadomo, każdy jest anonimowy i po prostu łatwiej jest mówić/pisać o niektórych ciężkich sprawach.

Moja siostra zwierzyła mi się ostatnio z bardzo okropnej tajemnicy. A ja teraz zupełnie nie wiem, co mam zrobić. Obiecałam jej, że nikomu o tym nie powiem, ale ja jednak po tym, co się stało nie potrafię milczeć...

Mam młodszą o 6 lat siostrę. Spora różnica wieku sprawiła, że nigdy nie miałyśmy ze sobą zbyt dobrego kontaktu. Gdy ja uważałam się już za dorosłą dziewczynkę, ona dopiero zaczynała chodzić. W sumie to w dzieciństwie ciągle się kłóciłyśmy. Nie cierpiałam, gdy Alicja wszędzie za mną chodziła, chciała bawić się z moimi koleżankami. A ja byłam przecież dużo starsza od niej i nie chciałam zadawać się z gówniarzami. Sytuacja zupełnie się zmieniła, gdy obie dorosłyśmy. Ja mam teraz 34 lata a moja siostra 28 lat.

Wszystkie konflikty z przeszłości zupełnie odeszły w zapomnienie. Zauważyłam wręcz, że im byłyśmy starsze, tym różnica wieku znacznie się zacierała, a my miałyśmy coraz więcej wspólnych tematów. Uwielbiałyśmy spędzać wspólnie czas. Godzinami potrafiłyśmy gadać o ulubionych filmach czy też modnych ciuchach. W sumie to poruszałyśmy wszystkie tematy oprócz jednego... Alicja nigdy nie chciała mówić o chłopakach, o tym, czy któryś jej się podoba i takie tam babskie tematy... Z początku myślałam, że moja siostra jest jeszcze na to za młoda i nie w głowie jej chłopcy. Jednak gdy skończyła studia i nadal zupełnie nie interesowała się płcią przeciwną, nie chciała chodzić na żadne imprezy, zaczęłam ją coraz bardziej wypytywać o te sprawy. Alicja jednak zawsze zmieniała temat i zupełnie nie chciała o tym rozmawiać. Myślałam, że może ona po prostu wstydzi się chłopców czy coś, chciałam nawet zeswatać ją z moim przystojnym kolegą.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (66)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2015-02-22 13:24:10

re: Wasze Listy:

Terapia dla Twej siostry na pewno bylaby bardzo pomocna. Natomiast uwazam, ze o tych sprawach powinno sie mowic glosno. Jesli bedziemy kryc tych oblesnych wujkow czy dziadkow to swiat nigdy sie nie zmieni. Wujaszek powinien poniesc konsekwencje.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-20 09:08:42

Witam! Niedawno pisałam z moją kuzynką na Gadu-Gadu wyznałałam jej moją największą tajemnicę. Dzisiaj dowiedziałam się ,że to nie ona była na Gadu-Gadu tylko jej koleżanki ,gdyż ona się kompała. Zupełnie nie wiem co mam robić,nie wiem do kogo mam się z tym zwrócić, boję sie ,że mojej kuzynki kolezanki powiedzą to komuś.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-02 16:49:45

mnie molestowała starsza siostra:(:( dopiero teraz gdy jestem na studiach i mam stycznośc z niedostosowaniem społecznym wyraźnie to widzę..jest ode mnie o 5 starsza...mam teraz 22 lata......ona nie tylko mi robiła krzywdę, ale także straszyła duchami w dzieciństwie i biła, gdy nie było rodziców....to jest moja siostra...teraz jestem dorosła...kocham ją , mamy dobry kontakt....ale.....swego czasu miałam różne lęki bliżej nie określone...do dziś je mam......pomóżcie mi...gdzie moge się zgłosic o pomoc?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-05-05 13:41:41

bo sa na swiecie tacy poje.... ludzie i pomoże psycholog a rozpowiadanie po okolicy tego mocno zaszkodzi wiem to z doświadczenia

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-22 14:03:28

jak tak można molestować dzieci ;( trzeba z tą dziewczyną do psychologa

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-18 17:09:31

nienawidze takich ludzi bo sama miałam takiego kochajacego wujka który lubiał mnie odwiedzać i koniecznie chciał ze mną spać najpierw modlił się ze mną a pózniej wkładał ręke pod majtki okropieństwo !! mamie nie mówiłam bo sie wstydziłam powiedziałam siostrze zbagatelizowała sprawę ilez ja mogłam miec w tedy lat 5 ? nie chce pamiętać...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-16 13:55:42

tak ma racje tu moze pomoc tylko psycholog i twoje wsparcie opowiadanie o tym kazdemu do okola moze pogorszyc sprawe

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-15 18:06:58

Nie wyjawiać, naruszy to sfere osobista Twojej siostry i tylko pogorszy sprawe. Ale bezsprzecznie Twoja siostra powinna pójść do dobrego psychologa (namawiaj ją, pójdż z nią). Jeżeli w czasie terapii uzna, ze chce o tym opowiedzieć rodzicom, to zrobi to sama. To musi być jej decyzja.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-13 19:46:36

ja bym mu nie darowała na miejscu twojej siorx zemsiłabym się na nim

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-13 18:29:09

1. Namawiać na terapię. Wizyty u psychologa pomogą jej podźwignąć ten koszmar, ale robienie szumu na policji i w rodzinie na pewno mogą jej jeszcze bardziej zaszkodzić rozdrapywaniem starych ran. 2. Nie mówić nikomu, już zrobiłaś głupotę że napisałaś o tym tutaj. 3. Nie pytaj o radę ludzi, zwłaszcza obcych w sieci, bo siostra sama już ci powiedziała co masz robić - milczeć. Pomogłaś jej już częściowo tym że mogła po wielu, wielu latach wyrzucić z siebie ciężar osobie zaufanej i tym zapoczątkowałaś możliwą przemianę. Namawiaj ją na psychologa. Nic więcej nie rób. Skoro prosiła o milczenie to na pewno nie pomoże jej wywlekanie brudów, ukaranie pedofila itd. Ulży ewentualnie tobie w twoim cierpieniu spowodowanym tym, że tego nie widziałaś i nie pomogłaś na czas, zajęta własnym dorastaniem. Ją inne działania zniszczą doszczętnie. Mam nadzieję że da sobie z tym radę.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz