Wasze listy: „Mówię NIE legalizacji marihuany!”

19 Sierpnia 2009

Jedna z Papilotek jest oburzona faktem, że większość Polaków chciałoby legalizacji marihuany. Dlaczego?

Wasze listy: „Mówię NIE legalizacji marihuany!”

„Witam,

Chciałam zabrać głos w sprawie artykułu dotyczącego legalizacji marihuany. Przeraziły mnie komentarze pod artykułem oraz sonda, w której ponad 70% jest ZA legalizacją. Koszmar! Nie wiem, czy ludzie nie znają konsekwencji palenia marihuany? Czy po prostu chcą być fajni, bo zapalą jointa i nie chcą znać tych konsekwencji?

Mój były chłopak pali marihuanę. Uzależnił się. Pali już prawie codziennie. Tak, tak, większość uważa, że nie da się uzależnić, no bo przecież jak?! Jednak można. Psychicznie. Kiedy nie zapali, jest zdenerwowany, wyżywa się na wszystkich i wszystkim.

Uważa, że wszystko jest pod kontrolą. Po naszym rozstaniu zaczął więcej palić, można powiedzieć nałogowo. Wcześniej popalał raz na 2 - 3 miesiące. Teraz co drugi dzień, a czasem codziennie. Dalej mi na nim zależy, staram się mu pomóc, jak tylko mogę. Rozmawiam, tłumaczę, poświęcam swój wolny czas. Mówi, że mnie nadal kocha. Zapytałam, czy skoro mnie kocha, to czy jakbym mu dała wybór ja albo trawa, to co by wybrał? Powiedział, że by mnie wyśmiał.

Najgorsze jest to, że z czasem jest z nim gorzej. To zabrzmi absurdalnie, ale wypala sobie uczucia. Kiedyś był inny. Miał inne priorytety. Był uczuciowy, potrafił przyjść, przytulić, pocieszyć (nawet po naszym rozstaniu). Teraz najważniejsza jest trawa. Jest bezuczuciowy, na niczym mu nie zależy, nawet na mnie, chociaż twierdzi, że mnie kocha.

Wiele razy słyszałam, że chce się zmienić, ograniczyć, przestać. Ale nie wiem. Nie chce, nie potrafi, nie umie? Do tego stopnia jest zamroczony paleniem, że woli zrezygnować ze znajomości ze mną na rzecz odurzania się. Ciągle mnie rani, mówię mu o tym. A on odpowiada, że jakbym była w porządku, to by mnie nie ranił. Co takiego robię? W jego mniemaniu ograniczam go…

Od kiedy zaczął palić tak często, ma problemy w szkole, w domu i ze znajomymi, którzy mu mówią, że przesadza z tym. Ma kłopoty z pamięcią i opanowaniem się. Większość powie: <>. Ale nasz związek nawet po rozstaniu jakoś trwa. Byliśmy ze sobą 1,5 roku i dalej to trwa... Zostawię go, ale dopiero, kiedy z tym skończy. Za bardzo go kochałam, żeby teraz się odwrócić od niego. Chociaż kompletnie nie wiem, jak mu pomóc. Proszę o opublikowanie tego listu, żeby młodzi ludzie wiedzieli, czym to grozi. Faktycznie jeden joint nic nie zrobi złego, ale od jednego się zaczyna.

PS. I mój były chłopak nie jest jedynym takim przypadkiem, kolejnym jest były chłopak mojej przyjaciółki - historia jest niemal identyczna....

Pozdrawiam, Elle”

Na Wasze listy czekamy pod adresem: redakcja@papilot.pl.

Zobacz także:

Uwaga, odchudzają narkotykami! 

Śledztwo dziennikarzy „Gazety" wykazało, że większość sklepikarzy i hurtowników nie wie, co sprzedaje. Twierdzą, że są to naturalne środki pobudzające odchudzanie. Kwitnie też drugi obieg tego typu specyfików, które nie wymagają atestów - w Internecie jest pełno sprzedawców zachwalających swój towar jako jedyny i skuteczny w walce z nadwagą.

SONDA: Czy jesteś za legalizacją marihuany?  Ponad 70% Papilotek jest na TAK! A ty?

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (1724)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2014-08-19 20:03:56

re: Wasze listy: „Mówię NIE legalizacji marihuany!”

A ja jestem przeciwna zarówno narkotykom jak i alkoholowi, ponieważ zmieniają świadomość. Po co to komu?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-08-20 00:20:16

hahaha. palił raz na 2-3 miesiące i uważasz, że był uzależniony.? XD hahahaha. ja sobie raz na 2 tygodnie wypiję piwo. O NIE.! JESTEM ALKOHOLICZKĄ.! xD haha. ogarnij bo nie wiesz chyba o czy, piszesz. D:

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-08-09 09:40:38

nie masz dziewczyno pojęcia "zielonego"! szkoda mi Twojego chłopaka, ale jak możesz uważać, że każdy pójdzie w jego ślady? chodzi w tym wszystkim o to, żeby w Polsce nie karać za te używki, które powodują mniejsze szkody w społeczeństwie, a obecne prawo jest zbyt restrykcyjne w tym wypadku. Wolałbym żyć w kraju, w którym sam mogę o tym decydować czy chcę "ćpać" alkohol czy "odlecieć" z jointem

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-21 17:48:15

a wiesz ilu ludzi jest uzależnionych od alkoholu ????? ile dzieci rodzi sie w Polsce z FAS czyli poalkoholowym zespołem płodowym i jest przez to skazanych na problemy zdrowotne, uszkodzenia mózgu głównie ,centralnego układu nerwowego itd.???? to co może by tak alkoholu zakazać!!! bo domy dziecka pełne sa tkich dzieci dlatego ze nikt nie chce dziecka "niezbyt bystrego" przez poalkoholowe uszkodzenia. A matki idiotki powinno się wsadzać do paki za podawanie alkoholu dzieciom skoro płód to człowiek więc aborcja jest nielegalna a invitro be. Chory kraj

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-21 19:17:34

Jebać 62.1 - Wolne Konopie do boju !!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-15 21:05:55

Tu macie argumenty dla czego marihuana powinna być legalna: 1. Alkoholem łatwiej uzależnić się niż zielonym specyfikiem (ale wóda jest legalna). 2. Od zielska nie da się umrzeć (prędzej stracisz przytomność, niż trafisz do kostnicy). 3. Od czasu zalegalizowania trawy w Holandii zmniejszył sie procent zgonów od narkotyków. 4. Państwo by zyskało na coffe shopach, wzrosłoby zatrudnienie, państwo zaoszczędziło by na utrzymaniu więźniów, znikneliby dilerzy ze szkół i ulic, itd. 5. W końcu byśmy mieli prawo legalnego wyboru. 6. Żyjemy w wolnym państwie, więc kto by chciał ten by jarał, a jak komuś nie pasuje to nie jara. 7. Niepotrzebnie zamyka się niewinnych ludzi, którzy posiadali, albo palili. 8. Marihuana ma wiele zastosowań w medycynie. 9. W starożytności używano jej jako lek na wiele chorób, a jej właściwości przez kilka tysięcy lat nie zniknęły. 10. Alkohol wywołuje agresje w przeciwieństwie do zielska. 11. Marihuana w przeciwieństwie do innych narkotyków jest naturalna i otrzymywana z rośliny, a nie z laboratorium. 12. Niezależnie od prawa zawsze znajdzie się grupa ludzi, kurzy będą sadzić i palić. 13. Co do przestępczości związanej z narkotykami, to z ganją jest najwięcej problemów: handel, posiadanie, przemyt, zarzywanie, uprawianie, itp. PS. sory za ewentualne błędy ortograficzne :) SADZIĆ, PALIĆ, ZALEGALIZOWAĆ !!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-23 17:43:18

Pani Elle wydaje mi się, że pani nie rozumie problemu. Uzależnienia fachowcy dzielą na 2 typy fizyczne i psychiczne. Fizyczne to np. Alkohol kiedy po odrzuceniu danego środka czujemy "głód". Psychiczne to np. Marihuana, Komputer, Facebook a nawet kosmetyki czy zakupy. Uzależnia wszystko co przyjemne i nikt mi nie wmówi ze komputer ma nie wiem promieniowanie które uzależnia. Każdy nałóg przeszkadza związkowi. Czy jeżeli Pani chłopak grałby na komputerze nałogowo, a nie palił zioła czuła by pani, że wszystko jest OK ? Czy w związku z tym mamy zakazać i karać wszystko co uzależnia ? Telefonów, Komputerów, Masturbacji i tak dalej i tak dalej. Elle kilka spraw. Nie mówię, że Marihuana jest dobrem tego świata, ale czy Pani zdaniem nie jest to absurdalne, jeżeli taki "Stasiek" Pali zioło jest młody i jak każdy młody chce się wyszumieć, jego wyszumienie nie powoduje ani agresji, tzn nie doprowadza najczęstszego stanu popełnienia przestępstwa (odwrotność Alkoholu) Ani nie szkodzi społecznie a jednak zostaje skazany na kare więzienia. Prawo zepsuło mu młodość, już do końca życia bd dyskryminowany gdyż, był karany. Ile młodości straconych przez to karanie. Ile pieniędzy straconych przez te ściganie. Jeżeli Pani dalej nie rozumie, To spróbuj stworzyć definicje środka Zakazanego i proszę porównać ją z Marihuaną a potem z Alkoholem.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-05 23:16:32

Popieram tą wypowiedź, ja jestem chory tak jak wielu ludzi i tego lekarstwa potrzebuje tak jak większość ludzi na wózkach inwalidzkich. Chce nam pani zabrać lekarstwo? z miłą chęcią oddam ale w zestawie dorzucę niepełnosprawność ;-)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-18 02:29:40

eh ciężki to orzech zważywszy na fakt braku wiedzy i prawdziwych badań ... czasem to się słyszy .... a co z tymi badaniami co już są ?? "Marihuana Reconsidered" Dr. Lester Grinspoon ;) ciekawy człowiek napisał ciekawą książkę, jej podstawowym założeniem było udowodnić wysoką szkodliwości Marihuany .

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-01-23 17:45:49

Tutaj wpisz treść komentarza do Wasze listy: „Mówię NIE legalizacji marihuany!”...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-01-21 23:23:07

''Ona Cię nie zabije, lecz zrobi z Ciebie nieudacznika życiowego, outsidera spychanego coraz bardziej na manowce życia. Prawdziwe życie przemyka obok palacza marihuany''.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz