Wasze Listy: „Moja córka to pasożyt!”

17 Sierpnia 2010

Agata, mimo że jest dorosłą kobietą, nie ma stałej pracy i liczy wyłącznie na pomoc rodziców. Jej mama marzy o tym, aby córka w końcu wyprowadziła się z domu…

Wasze Listy: „Moja córka to pasożyt!”

Witam, Piszę do Was z bezsilności, bo każdy kolejny dzień jest dla mnie jak utrapienie. Tym utrapieniem jest moja rodzona córka - Agata! Nie, nie jest narkomanką, alkoholiczką albo prostytutką. Ona jest po prostu leniem! Ma 27 lat, skończone technikum gastronomiczne i całe boże dnie nic nie robi! Jest na utrzymaniu moim i męża, a muszę zaznaczyć, że pensje to mamy raczej skromne. Ja pracuję jako pielęgniarka, ostatnio nawet zatrudniłam się jeszcze na pól etatu w prywatnej klinice, bo przecież każdy grosz się dzisiaj liczy! Mąż pracuje na karetce pogotowia, dorabia jako taksówkarz, ale ile my jeszcze tak pociągniemy na dwa etaty, żeby spełniać zachcianki córki?

Ona pewnie ma tyle lat co Wy, drogie Czytelniczki. I żadnych zainteresowań, pasji, zajęcia. Całe dnie leży na kanapie i żuje gumę, wieczorami przychodzi do niej chłopak, który pracuje. A ona nawet w domu nie sprzątnie! Na gotowe przychodzi, wyprana, odprasowana, najedzona. To przecież pasożyt, nie córka! My z mężem nawet mieszkanie na większe zamieszkaliśmy, żeby trochę swobody mieć i na kupie nie siedzieć, bo przecież to krępujące, jak ona z chłopakiem nago po pokoju chodzą i ledwo się zamkną. To teraz mamy 4 pokoje, kredyt hipoteczny i każde z nas na dwa etaty pracuje, a ona całe życie odpoczywa. Po skończeniu szkoły to niby najpierw pracy znaleźć nie mogła, później trochę popracowała jako kelnerka, myślała o studiach, ale na planowaniu i myśleniu się skończyło.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (280)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

gosc
(Ocena: 5)
2013-10-21 17:50:57

re: Wasze Listy: „Moja córka to pasożyt!”

jak się chciało dziecka to wypadało by być odpowiedzialnym do końca,ona zawsze bezie Twoim dzieckiem,Ty postarałaś się o dziecko,dziecko na świąt się nie prosiło

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-04-03 16:46:30

Też mnie to rozśmieszyło, stado 16 latek mądrzących się o pracy :D Poczekamy zobaczymy jaką wy będziecie mieć pracę, o ile w ogóle za 10 lat :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-02 11:51:32

Powiem tak. jestem młodsza od państwa córki. Mój tata postawił ultimatum -studia i on mnie utrzymuje, a jak nie to praca i się dokładam. I nie mam wyjścia, bo doskonalę zdaję sobie sprawę, że jakbym nie poszła do pracy to wystawił by mi walizki za drzwi. Dlatego może trochę więcej stanowczości z państwa strony. Wyznaczyć dwa miesiące na znalezienie pracy, a jak termin minie to spakować bety i za drzwi. może córka potrzebuje terapii szokowej.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-01-09 19:24:46

Gorzej jakby wydała twoją kasę na te ciuchy....przynajmniej miała swoją.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-01-25 19:03:41

Na Państwa miejscu powiedziałabym krótko i dosadnie córce, że jeśli nie zmieni swojego postępowania, nie zacznie pracować, pomagać w domu może zaraz spakować walizki. To wręcz śmieszne, żeby 28 latka zachowywała się w ten sposób! Proszę na to nie pozwalać! Musicie Państwo być konsekwentni swoich decyzjach. Córka jest pełnoletnią osobą i tak naprawdę nie musi mieszkać razem z Państwem. Jeśli nie chce zaakceptować warunków i i zasad panujących w Waszym domu powinna się wyprowadzić. Jasne, że lepiej i wygodniej jest mieszkać z rodzicami, z taką dobrą mamą, która wypierze, wyprasuje, posprząta... Niech sama zadba w końcu o siebie, swoją przyszłość, niech zobaczy jak trudno jest utrzymać dom. Czas aby się usamodzielniła, bo ileż jeszcze można tolerować takie zachowanie?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-09-12 03:03:38

Moja matka też juz mi marudzi ze mam (teraz ide na studia) isc jeszzce do pracy i sie wyprowadzic... tyle ze ja dopiero co skonczylam 20 lat ;/ a najsmieszniejsze jest to ze ona cale zycie mieszkala z rodzicami ktorzy wrescie sie wyprowadzli i zostawil jej mieszkanie...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-08-31 22:29:03

Postaw jej odpowiednie warunki.dziewczyna nie ma poczucia wstydu.DAjecie jej tak wiele,a ona zachowuje sie jak małe dziecko!Skandal!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-08-27 23:48:07

wyjeb ją z domu, niech nauczy się życia .

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-08-26 20:14:50

Fakt stara d*** juz z niej jak ma chlopaka to kiedy ma zamiar z nim zamieszkac podjac wlasne zycie wyprowadzic sie/? jak nie chce jej sie pracowac to niech facet ja utrzymuje jak ja kocha. a z praca to jest ciezko teraz wiec moze ona ni eumie znalezc albo nic normalnego. ja mam 21 lat nie pracuje tylkodlatego ze mam kiepski dojazd do miasta lub trafiam na taka prace w ktorej nikt nie chce robic bo chore warunki.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-08-25 22:19:05

Po pierwsze odsunąć ją od cyca. Nie karmić, nie sprzątać i nie prasować pasożytowi, niech sobie sama gotuje i wszystko robi, lodówka na kłódkę i wont!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz