Wasze Listy: „Moi rodzice chcą wziąć kredyt na wesele”

12 Października 2010

Jak przekonać rodziców, że w XXI wieku zasada „zastaw się, a postaw się” już nie obowiązuje? O pomoc prosi Ania z Łodzi.

Wasze Listy: „Moi rodzice chcą wziąć kredyt na wesele”

Rodzice Ani mieszkają w niewielkiej miejscowości pod Łodzią. Pragną wyprawić córce wielkie wesele, ale to wiąże się z koniecznością wzięcia sporego kredytu. Jak wybić im z głowy ten pomysł?

„Witam,

Po 3 latach narzeczeństwa, jak i mój chłopak postanowiliśmy się pobrać. Oboje pochodzimy z małej miejscowości pod Łodzią i znamy się już naprawdę długo, podobnie nasi rodzice. I właśnie w nich tkwi problem.

Moi uparli się, że jako rodzice panny młodej muszą sfinansować 100% wesela. Po wstępnych obliczeniach wychodzi, że impreza będzie kosztowała około 50 tysięcy. To bardzo dużo, ale listy gości już nie da się skrócić. Najgorsze jest to, że większość tych ludzi to jakieś ciotki i wujkowie, których ja prawie nie znam, ale rodzice się uparli – twierdzą, że sami za to płacą, więc zaproszą kogo chcą.Tym sposobem czeka ich wielki wydatek (na własne życzenie, bo 1. Mogliby zaprosić mniej ludzi, 2. Rodzice mojego chłopaka chcą się dołożyć, ale moi unoszą się honorem i twierdzą, że nie przyjmą ani złotówki), a zarabiają dosyć skromnie, więc kredyt to jedyna możliwość.

Jak o tym myślę, to się we mnie gotuje! Te pieniądze lepiej by przeznaczyli na remont domu (a uwierzcie, przydałby się!) albo nawet dali nam na podróż poślubną, jak tak im się spieszy z wydawaniem. A tak to, brzydko mówiąc, wszystko ludzie zjedzą, a za nimi się będzie to ciągnęło latami.

Chciałabym jakoś przemówić im do rozsądku, ale nic nie dociera! Matka powtarza, że musi być wesele, żeby nikt nie pomyślał, że ślub chcemy wziąć cichaczem. Ojciec też sobie nie wyobraża, że można by po prostu zaprosić najbliższą rodzinę na obiad. Ich mentalność mnie przeraża!

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (64)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

juliett
(Ocena: 5)
2012-12-31 21:58:14

absolutnie nie zgadzaj sie z tym. Na slub i wesele nigdy nie jest za pozno. A co zrobisz,gdy po latach bedziecie chcieli wziasc rozwod(nigdy nic niewiadomo) twoi rodzice moga ci wypominac ten kredyt przez dlugie lata-zastanow sie nad tym

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-18 14:57:05

ich dzięn to jest tylko że ten dzień beda potem spłacać.... więc branie kredytu na wesele dla mnie to głupota.... chcą pokazać przed ludzmi swoje bogate wesele a potem bedą pokazywać swoja spłate kredytu

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-10-13 20:43:54

to oni zapraszaja gosci?? to chyba ich wesele..... nie badz glupia zrob to tak jak ty zawsze marzylas tak jak chcesz to twoj dzien a nie ich a rodzice to chyba wesele na pokaz chca zrobic bo przed ludzmi trezba sie pokazac GLUPOTA......

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-10-13 20:43:17

To raczej Twoje wesele, więc po co Ci ciotki których nie znasz? zresztą teraz to państwo młodzi sami sobie robią wesele więc weźcie sprawy w swoje ręcę. A skoro nie macie kasy bo nie pracujecie to was posrało,jeżeli chcecie się pobrać nie mając stałej pracy. przynajmniej jedno z wam.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-10-13 19:54:07

postaw sie i nie daj sie. Zagroz,że jeżeli dalej bed trzymać przy swoim to wezmiecie ślub cichaczem nawet bez nich. Powinno zadziałać. Powodzenia:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-10-13 15:04:44

Najlepiej niech Twoi rodzice razem z Twoimi przyszłymi teściami się spotkają.Niech porozmawiają w swoim gronie o kosztach wesela.Jeżeli nie dojdzie po między nimi do porozumienia,sama z nimi porozmawiaj.Niech pomyślą o tym ile będą tą"pokazówkę"spłacać(bo wygląda na to że rodzice robią to bardziej dla innych).Dajmy na to że będą spłacać pożyczkę 10 lat.Po uwzględnieniu oprocentowania,ubezpieczenia itp wyjdzie to około 500zł.miesięcznie.Troszkę dużo nawet dla przecietnie zarabiającej osoby prawda?Przedstaw im to w liczbach,przypomnij że to Twój dzień,Twoje wesele i opinia innych się dla Ciebie nie liczy.To Ty decydujesz o swoim życiu.A co będzie jeżeli pokłócisz się z rodzicami?będą Ci wypominać pożyczone pieniądze,bądź każą spłacać?Ja osobiście wyprawiałam swój ślub z pieniędzy własnych i męża.Sami tak zdecydowaliśmy.Może nie było to wesele typu z filmów a w gronie najbliższych ale i tak był to najpiękniejszy dzień w moim życiu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-10-13 14:07:40

biednym być a bogato żyć !!!!!typowe myślenie na dzisiejsze czasy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-10-13 12:26:25

Spytaj rodziców, czy to aby Twoje wesele czy przypadkiem ich? Bo oni chcą SOBIE je wyprawić i popisać się przed rodziną i całą okolicą. Ja bym tak powiedziała...i nie ważne, że to ich obrazi, niech im się rozjaśni w głowie, bo takie coś to przesada! To Twoje wesele, nie ich, a sama nawet o niczym nie decydujesz, to chore...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-10-13 12:21:32

Twoim rodzicom najwyraźniej pomyliły się okazje. Oni płacą więc zaproszą kogo chcą? Przecież to Wasz dzień i to Wy powinniście wybrać, jakimi ludźmi chcecie być otoczeni w tak szczególnej chwili.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-10-12 23:08:08

powinnas się postawic i powiedziec ze wesele się nie odbędzie, ze to Twoj dzien i ma byc taki jak Ty go sobie wyobrazałaś. Jesli zalezy im na Twoim szczesciu powinni ustąpić. Na przyszłość radze stawiać na swoim od początku

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz