Wasze listy: „Modyfikacje ciała to styl życia!”

24 Sierpnia 2009

Jedna z naszych Czytelniczek postanowiła zabrać głos w dyskusji na temat modyfikacji ciała. Jest oburzona powszechnym brakiem tolerancji!

Wasze listy: „Modyfikacje ciała to styl życia!”

Na redakcyjną skrzynkę (redakcja(at)papilot.pl) przyszedł list od jednej z naszych czytelniczek, który jest odpowiedzią na opublikowany przed kilkoma dniami artykuł na temat modyfikacji ciała.

„Modyfikacje to nie tylko głupie błyskotki, czy kolorowe obrazki wmalowane w skórę. W większości przypadków to nie tylko głupia moda, ale STYL ŻYCIA. Każdy kolczyk czy tatuaż jest kolejnym punktem na drodze do piękna (bo przecież każdy odbiera je inaczej!) 

Jestem Alicja Barbara Bzdura, mimo młodego wieku (uczęszczam do liceum plastycznego), zdążyłam się zagłębić w modyfikacje ciała. Oczywiście zaczęło się dosyć niewinnie, a wręcz tradycyjnie - od przebicia płatków uszu. Spodobał mi się ten kawałek połyskującego metalu w ciele, więc postanowiłam iść dalej. W podstawówce przebijałam i rozciągałam uszy. Zaczęłam czytać o modyfikacjach i zaczęło mnie to wciągać coraz bardziej. Poważnym krokiem ku doskonałemu, wymarzonemu przeze mnie ciału było przebicie wargi w gimnazjum. I tak się to potoczyło. 

Dzisiaj projektuję znajomym tatuaże, w tym oczywiście dla siebie - pierwszą taką ozdobę planuję zafundować sobie jako prezent gwiazdkowy. Myślę o zawodzie piercera - by uszczęśliwiać ludzi takich jak ja. 

Mimo iż mój wizerunek jest mało ekstremalny (pokuszę się o stwierdzenie - niedokończony) i zapewne wypada blado na tle przedstawionych w artykule o modyfikacjach ciała, ale to nie przeszkadza ludziom przy ocenianiu mnie. Ludzie rzucają w moją stronę obelżywymi kłamstwami na temat mojego prowadzania się. „kolorowa je…a k…a!´ słyszę za plecami. Muszę przyznać, że na początku mnie również przerażały modyfikacje. Dlatego jestem wyrozumiała dla osób, którym się to wybitnie nie podoba, cóż modyfikacje ciała dla jednych są obrzydliwe, inni się nimi zachwycają. Obie strony mają do tego pełne prawo. Ale osoby inteligentne nie wyrażają swoich opinii używając wyłącznie lub w większości słów nieprzyzwoitych. 

W imieniu entuzjastów zmieniania swojego ciała proszę o trochę tolerancji. Tylko tyle. Bo wyrażanie opinii jest w porządku, pod warunkiem, że potrafisz ją uzasadnić, bo mówiąc 'debile' o ludziach zmodyfikowanych, nie umiejąc uargumentować swojej lotnej teorii, sam stajesz się debilem.

ABB”

Na Wasze listy czekamy pod adresem redakcja(at)papilot.pl.

Zobacz także:

Elaine Davidson - najbardziej zakolczykowana kobieta świata!

Nosi ponad 6 tysięcy kolczyków, w tym kilkaset na twarzy! Twierdzi, że kocha to, co robi, ale czy to na pewno normalne?

Biżuteria na oczy - tak czy nie?

Kobiety uwielbiają błyskotki, ale czy biżuteria na oczy nie jest już przerażającą karykaturą?

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (499)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-09 20:49:10

Powiem tak podziwiam wasz styl i to że potraficie zrobić ze swoim ciałem tak wiele rzeczy ale osobiście bym tego nigdy nie zrobiła bo zbyt boję się chorób które za tym idą. Każda nie potrzebna ingerencja we własne ciało jest zwyczajnie narażaniem go na nie chciane choroby czy inne schorzenia.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-26 22:32:59

A może to Ty zacznij się leczyć ? Brakuje tolerancji ? Nie każdy czuje się "piękny" od urodzenia i ma prawo się upiększyć! Dodam że jestem facetem i uważam że to faktycznie styl życia. Chcesz to kolczykuj się, ozdabiaj tatuażami ale nie krytykuj. Pozdrawiam

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-23 23:20:13

zacznij się leczyć i to u dobrego psychiatry

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-20 16:25:51

Zgadzam się z autorką listu :) Modyfikacje to styl życia, sam zamierzam się troszeczkę zmodyfikować. Myślę tu o tatuażu gałek ocznych, powrót do 18 kolczyków na twarzy ;) Ludzie trochę tolerancji dla innych ;) My też jesteśmy ludzmi a nie jakimiś potworami;]] Pozdrawiam

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-10-27 16:21:26

Nienawidzę modyfkacji ciała, ale autorka ma w 100% rację!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-12-07 16:56:09

mądra kobita z autorki istu i ma w sumie ona racje. aczkolwiek nie popieram takiej modyfikacji ciała. tzn chciałabym w rzyszłosci zrobic sboie tatuaz ale maleńki w niewidocznym miejscu, widocznym tylko dla jednego :P a tak to nie podoba mi się taka modyfikacja ciała poi prostu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-10-21 22:10:38

ja tez uwielbiam modyfikacje ciala mam 13 kolczykow w uszach 3 w pempku (kiedys mialam 2 w wardze i 1 w nosie ale wyciagnelam) a w przyszlym tygodniu ide zrobic 4 tatuaz ;p a w przyszlosci chce otwozyc samon tattoo & piercing ;) pozdro dla ludzi "modyfikowanych" xD

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-09-22 17:05:17

Popieram w 100% Bądźmy tolerancyjni Przecież to nie nasze ciała i nie nasze pasje

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-09-09 17:45:49

każdy ma swój styl i życie a wtrącanie się do czyjegoś stylu w chamski sposób świadczy o niewychowaniu i za przeproszeniem tylko je*ane ku*wy tak robią. ;/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-09-06 22:29:24

W 100% zgadzam się z autorką.Jednak co z tego,że połowa osób,które piszą tu komentarze popiera tę opinię,skoro potem pod artykułami można przeczytać mnóstwo komentarzy ,z których bije na kilometr nietolerancja i głupota.?;/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz