Wasze listy: Kościół to dobrze prosperująca firma!

29 Listopada 2009

Marta uważa, że dla współczesnych księży liczą się tylko pieniądze, samochody i kobiety. Czy zgadzacie się z jej odważnym stanowiskiem?

Wasze listy: Kościół to dobrze prosperująca firma!

Otrzymaliśmy od Was mnóstwo odpowiedzi na list Anity, która uważa, że Polska to skrajnie katolicki kraj, a księża posiadają społeczny immunitet. Poniżej prezentujemy jeden z nadesłanych maili. Czy zgadzacie się ze stanowiskiem Marty

„Droga Redakcjo!

Właśnie przeczytałam artykuł na temat polskiego Kościoła. To, co w dzisiejszych czasach się w nim wyprawia, to hańba! Obraza Boga i kpina z ludzi! To, co wyczyniają księża, sprawia, że gotuje się we mnie krew. Niedawno byłam na pielgrzymce w Częstochowie i także uderzyła mnie komercja tego miejsca. Księża Kościół traktują jak dobrze prosperującą firmę. Ślub - 1200 zł, pogrzeb - 1000 zł, chrzciny - 500 zł. I nie interesuje ich to, że wielu nie jest na to stać. A Rydzyk to biznesmen pełną gębą, na jego temat szkoda się wypowiadać. 

W mojej parafii księża jeżdżą mercedesami, mają ogromną plebanię, w której jest ze 30 pokoi (na 3 księży), mają po 3 najnowsze modele komórek, jednego pasją jest fotografowanie, więc sobie kupił 2 profesjonalne aparaty i tak mogłabym wymieniać w nieskończoność. I ci sami księża pewnej niedzieli na kazaniu opowiedzieli historię człowieka, który miał plazmę i dobry samochód, i nie poszedł do nieba. Czyli z tego wynika, że żaden duchowny do nieba nie trafia.

W pewnej parafii w mojej miejscowości jakiś czas temu odbyło się uroczyste pożegnanie pewnego księdza, który odchodzi do innej parafii. Był płacz, było wzruszenie. Minął może miesiąc, gdy okazało się, że ten ukochany ksiądz odszedł do kobiety, z którą ma dziecko. Nie rozumiem, po co była ta szopka. Duchowni z ambony prawią kazania na temat wszelkich cnót, a sami kłamią w żywe oczy. Prawda jest taka, że dzisiejsi księża to dziwkarze i zwykli materialiści. Nie interesuje ich Bóg i to, co mu przysięgali, życie w czystości. Liczy się tylko kasa, kasa, kasa. I wcale nie dziwi fakt, że ludzie przestają chodzić do kościoła. Ja sama wierzę w Boga, ale nie wierzę w Kościół. 

Pozdrawiam całą Redakcję i Czytelniczki!

Marta” 

Na Wasze listy czekamy pod adresem: redakcja(at)papilot.pl. Gwarantujemy anonimowość. 

Zobacz także:

Wasze listy: Jestem nudna i nie mam żadnych znajomych!

Zrozpaczona B. czuje się samotna. Ma trudności z nawiązywaniem kontaktów, brakuje jej pewności siebie. Jak powinna sobie pomóc?

Wasze listy: „Gdzie się podziali polscy gentlemani?

23-letnia Maja jest zniesmaczona zachowaniem polskich mężczyzn. Zastanawia się, gdzie się podziali gentlemani sprzed lat, którzy przepuszczali kobiety w drzwiach i dźwigali siatki z zakupami… 

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (307)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-06 21:07:22

PRZECZYTAJCIE KSIAZKE ZYCIE SEKSUALNE KSIĘŻY ,WARA WAM OPADNIE

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-01-02 12:01:12

Zgadzam sie w 100% z tym co napisał Anonim o godz. 11:08:20. Dodam jeszce, ze Biblia zostala baaaardzo dawno temu zmieniona przez Kościół oczywiscie na jego potrzeby, tak więc jak mozna wierzyc instytucji ktora wprowadza ludzi w błąd wpajajac im nie do konca prawdę.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-08-18 19:40:00

wiecie czemu kościół ustanowił celibat? pomyślcie, gdyby mieli rodziny, żony, dzieci, to po ich śmierci, na ilu ludzi trzeba by było podzielić spadek po nich, a tak mają wszystko dla siebie, wszystko ma kościół, dlatego taki przepych i bogactwo. obudźcie się ludzie, czy takich naśladowców chciał Chrystus?????

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-08-10 21:04:03

zgadzam sie w zupełności my tzn ja i już mój obezny mąż w tamtym tygodniu (31.07.10) braliśmy ślub ze względu na koszty ślub odbył się nie w naszej parafii.Okazało się nasz ksiądz ma swój cennik : ślub +700zł , zapowiedzi=150zł ,organista=100zł, zaświadczenie o bierzmowaniu=50zł, zaświadczenie w którym zezwala na ślub w innej parafii=50zł Gdy poszliśmy do innego księdza usłyszałam piękne słowa" kościół to nie instytucja ani sklep sporzywczy z wygurowanymi cenami netto, jeśli bedzie trzeba to za darmo udziele wam ślubu abyście mogli kroczy drogą wskazaną przez Boga" Pozdrawiam . Natallyy

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-08-10 14:25:29

Ja jestem tego samego zdania

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-01-21 14:55:56

„Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-12-11 22:23:27

gdy ksiadz przyszedł do mnie na kolęde to powiedział cytuje takie małe mieszkanie ityle dzieci. a w listopadzie urodziłonam soie oczekiwane i zaplanowanetrzecie dziecko.było to dawno ale do dzisiaj gdy o tym pomyslę to mnie wkurza .co jego to obchodzi.on mi nie daje na utrzymanie dzieci.podobno kosciół jest za prokreacją.co wy na to.czekam na wasze zdanie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-12-05 12:51:12

bez przesady.. nie można uogólniać... oczywiście zdarzają się nie uczciwi ale na pewno należą do mniejszości. Większość stosuje się do tego co przysięgali.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-12-06 11:51:16

tak nie można uogólniać..tylko, że w większości są Ci NIE uczciwi i zdarzają się wyjątki tych dobrych co chcą sławić dobre imię Pana.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-12-03 11:08:20

Ksiądz jest człowiekiem czyli egoistycznym tworem natury.Kościół kat.posługuje się ideologią aby wykorzystywać ludzi zaślepionych wysoką stawką jaką jest życie wieczne w zamian za sponsoring koscioła na Ziemi. Społeczeństwo wierzy w tę banalną , infantylną ideologie ,bo widzi w tym dla siebie po śmierci ogromną korzyść.Ludzie czesto oddaja ostanie pieniądze na kościół, dlaczego? Odpowedź jest prosta.To inwestycja na wieczność.Podważenie ideologii jest bardzo proste.Bóg istnieje od zawsze i to w całym wrzechswiecie.Ziemia jest tylko marnym prochem w stosunku do ogromu wrzechswiata a instnienie koscioła kat. mrugnięciem okiem stosunku do wieczności.Ja nie wiem gdzie jest Bóg ,ale wiem gdzie go nie ma. Nie ma w kościele. Dekalog jest zlepkiem sprzeczności.Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną to zadrość ,która jest grzechem.Nie zabijaj, a co z tępieniem innowierców w przeszłości szczególnie - inkwizycja .Ludzie wierzą w te banały , przez chciwość.Chcą ubić interes życia, a korzysta z tego kosciół kat.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-12-05 20:43:22

zgadzam się

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-12-05 23:29:56

Dz 17, 24-25 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co w nim istnieje, On, który jest Panem nieba i ziemi, NIE MIESZKA W ŚWIĄTYNIACH LUDZKĄ RĘKĄ BUDOWANYCH i nie odbiera posługi z rąk ludzkich, jakby czegoś potrzebował, bo sam daje wszystkim życie i tchnienie, i wszystko.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-12-01 18:54:54

Są różne strony medalu, ale aktualnie mieszkając w większym mieście zauważyłam, że w kościele zarówno msze jak i np. święcenie koszyków na Wielkanoc, jest przeprowadzane jak w fabryce - taśmowo i mechanicznie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz