Wasze listy: „Czuję, że brat mojego męża mnie uwodzi!”

22 Czerwca 2010

Beata czuje się zaniepokojona zachowaniem brata swojego męża, który notorycznie ją uwodzi. Jak powinna reagować na jego natarczywe zachowania? Czy powinna powiedzieć mężowi?

Wasze listy: „Czuję,  że brat mojego męża mnie uwodzi!”
> -->

„Droga Redakcjo,

Czytam was regularnie i wiem, że Wasze Listy to dział do zadań specjalnych i problemów nietuzinkowych. Taki też jest mój. Jestem mężatką od dwóch lat, a za mąż wyszłam dość młodo, bo jako 21-latka. Od liceum zakochana w koledze z klasy, wreszcie stanęłam z nim na ślubnym kobiercu. Wszystko było idealnie – nasze rodziny się lubiły, dobrze czuliśmy się w swoich domach, nie spodziewałam się, że coś takiego może się wydarzyć.

Wszystko zaczęło się kilka miesięcy temu podczas wyjazdu na narty. Wybraliśmy się ze starszym bratem mojego męża oraz jego żoną – przemiła dziewczyna, w moim wieku, super się dogadujemy. Luźna, urlopowa atmosfera udzieliła się nam wszystkim, ale najbardziej bratu męża, który po kilku kuflach grzańca tracił panowanie nad swoimi emocjami. Doszło do kilku kłopotliwych sytuacji, o których nie powiedziałam ani mojemu mężowi, ani jego bratowej – obleśne żarciki gdy byliśmy sam na sam, niby niechcące dotknięcia, a wreszcie komentarz pod moim adresem, że gorąca ze mnie laska i zazdrości bratu.

Wtedy sądziłam, że to tylko kwestia alkoholu i nie warto o tym myśleć, ale każde rodzinne spotkanie utwierdza mnie w przekonaniu, że niezupełnie… W miniony weekend byliśmy u nich na obiedzie. Czułam jego wzrok na sobie, czułam jak mnie nim prześwietla i rozbiera. Skomentował mój strój, mówiąc że chyba mi gorąco, skoro założyłam taką kusą spódnicę. Ten facet na 26 lat, a obleśnością dorównuje podstarzałemu playboyowi!

Mój mąż zdaje się niczego nie zauważać, chyba traktuje to jak dowcipy starszego braciszka, ale ja źle się czuję. Może jestem przewrażliwiona, może wymyślam, ale czuję, że coś idzie w złym kierunku. Jeśli powiem mężowi, to pewnie zniszczę ich relacje. Ale jeśli nie powiem, to być może zniszczę swoje z mężem – nie chcę, żeby on pomyślał, że mi się to podobało… Jak powinnam to rozegrać, żeby ofiar było jak najmniej? A może jeszcze się wstrzymać…

Beata”

Na Wasze Listy czekamy pod adresem redakcja(at)papilot.pl

Zobacz także:

Wasze Listy: Mój chłopak siedzi w więzieniu

Wasze Listy: Kościół to dobrze prosperująca firma

 

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (87)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2013-10-29 09:50:18

re: Wasze listy: „Czuję, że brat mojego męża mnie uwodzi!”

a może rzeczywiście ma chłopak takie głupie żarty a Ty sobie za bardzo wkręcasz? Znam takich mężczyzn ;] Potrafią otwarcie przy żonach komentować inne kobiety i ich ubiór. To jest dla nich normalka ;] a baby się wkręcają jak głupie;p

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Ania
(Ocena: 5)
2013-10-29 09:48:04

re: Wasze listy: „Czuję, że brat mojego męża mnie uwodzi!”

Dokładnie jak wspomniała koleżanka! Pierwsze co to postaraj się wyjaśnić to z jego bratem! jeśli to nie pomoże, porozmawiaj z jego żoną. Zapytaj się czy nie zauważyła jego zachowania co do Ciebie.... ona zrobi porządek ! Mężowi możesz powiedzieć ale tak by nie nastawiać ich na siebie... To są przecież bracia. Wydaje mi się że można take sprawy wyjaśnić na spokojnie i nie trzeba zaraz robić szum i biegać do męża.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-06-28 18:30:08

Skoro źle się czujesz, śmiało mów o swoich odczuciach mężowi. Związek przede wszystkim musi opierać się na zaufaniu i szczerości, tak? No to bierz sie do roboty i porozmawiaj z mężem, powiedz jak sie czujesz, czemu tak jest a nie inaczej, zdradź wszystko. Nie kryj niczego , bo to może tylko pogorszyć sprawę. Powodzenia!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-06-27 16:08:20

Ja uważam, że powinnaś powiedzieć to swojemu mężowi. W związku nie powinno być tajemnic, a skąd masz pewność, że później to nie odbje się na waszym wspólnym życiu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-06-25 01:19:57

przede wszsytkim powiedz dla brata męża że masz dość jego debilnych uwag, tego jak sie na ciebie oatrzy itp a jak to nie poskutkuje to rozmowa z mężem będzie nieunikniona

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-06-24 18:23:15

Czekać na co? Aż będzie gorzej? Aż zostaniesz podejrzewana o najgorsze przez męża? Skoro wzieliście ślub, to chyba sobie ufacie i nie powinno być takich tajemnic. wg mnie nie ma sie nad czym zastanawiac.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-06-24 17:04:26

Powinnaś porozmawiać z mężem o swoich przypuszczeniach i o tym jakie zachowania jego brata są dla Ciebie niemiłe. Miałam podobną sytuację, kiedy jeżdziłam z mężem odwiedzać rodzinę jego brata który jest o kilkanaście lat starszy od mojego męża. Zarówno przy stole jak i na osobności rzucał do mnie tekstami jaka to ze mnie fajna laska i że jego brat sie nie nudzi pewnie ze mną w łóżku, i wiele innych których przytaczać nie bede. Zakończyło się to tak, że gdy zostałam z mężem sam na sam, powiedziałam mu że zachowanie jego brata było dla mnie niemiłe a niektóre teksty pod moim adresem upokarzające. Mój mąż pojechał do brata i porozmawiał z nim. Od tej pory między nami panóją normalne rodzinne relacje.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-06-23 23:32:53

Najlepiej nie czekac z tym...poweidz mezowi, ze nie lubisz go (wymyslisz czemu, moze to byc nawet glupota), i omijaj go jak najbardziej, zero kontaktu i wszystko wroci do normy :) pozdrawiam

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-06-23 20:01:00

Narazie obserwuj. Jeśli nadal będzie to trwało powiedz męzowi inaczej może się to obrócić na twoją niekorzyść.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-06-23 19:39:18

porozmawiaj z tym "obleśnym bratem"

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz