LIST: „Poród przez cesarkę to żadne narodziny. Raczej WYDOBYCINY!”

31 Stycznia 2018

Matki, które idą na łatwiznę, powinny się nad tym zastanowić.

cesarka na życzenie

Nigdy nie lubiłam oceniać ludzi, wrzucać wszystkich do jednego worka i czepiać się bez powodu. Wychodziłam z założenia, że niech każdy żyje po swojemu. Byle nie robił krzywdy innym. Tak też podchodziłam do tematów typu in vitro, aborcja, szczepionki, cesarskie cięcie. Zwłaszcza, że bezpośrednio mnie nie dotyczyły. Jednak w tej ostatniej kwestii powoli zmieniam zdanie, a wszystko za sprawą mojej koleżanki.

Jest w ciąży i fajnie. Chce tego dziecka - jeszcze lepiej. Młoda mężatka, więc dobra kolejność. Kibicowałam jej od początku. Teraz sama nie wiem, co mam o niej myśleć, bo im bliżej rozwiązania, tym bardziej mnie irytuje. Zwłaszcza ta jej teoria, że w XXI wieku poród nie musi boleć. Po to wymyślono cesarkę, żeby z niej korzystać. Zawsze znajdzie się powód. Choćby psychologiczny.

No i ona, chociaż żadnych wskazań medycznych nie ma, chce w ten sposób wydać na świat swoje dziecko. Bo porodem według mnie trudno to nazwać.

Zobacz również: Po przeczytaniu tej relacji zapomnisz o cesarce na życzenie (Wreszcie ktoś to głośno powiedział!)

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (65)
ocena
4.4/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

mama
(Ocena: 5)
2018-02-13 15:56:54

niech się kazda zajmie sobą, swoim porodem i swoim dzieckiem, co cie obchodzi jak druga urodzi?jak chcesz rodzić sama-twój wybór.ale jak kobitka, która nie rodziła wypowiada się o porodach- tylko śmiać się można.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
zażenowana
(Ocena: 2)
2018-02-08 17:25:32

Weźcie sie może drogie mamusie do jakieś roboty bo widocznie wam sie nudzi!!! Co to za różnica jak dziecko sie narodziło, niech każdy patrzy swojego tyłka a nie kogoś. ten co dużo szczeka najmniej ma do powiedzenia :) Przez sposób jaki urodzone zostało dziecko ma oznaczac ze jest ono gorsze? Mam znienawidzić moją matkę ponieważ dokonała cesarskiego cięcia? No ludzie dziekujmy naszym matkom za to ze jestemy na swiecie bo nie wszystkie dzieci miały tyle szczescia... Zamiast cieszyc sie ze dziecko zdrowe itp to najlepiej rozpetac jakas burze..... Brak słów drogie mamusie.... WSTYDZCIE SIE!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-05 06:19:30

Mam za sobą dwa porody pierwszy naturalny drugi cesarka (zagrożenie życia w 8 miesiącu ciąży) chciałam rodzic naturalnie i nie wyszło. Muszę przyznać ze zgadzam się z autorka. Poród naturalny jest lepszy szybciej się dochodzi do siebie. Ból jest przy porodzie później trochę boli ale spokojnie się można dzidzia zająć po cesarce już tak lekko nie jest dźwigać nie można bo szwy pękną a ból blizny utrzymuje się nawet do pół roku po.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-01 23:43:56

To w takim razie powinno się liczyć wiek od momentu poczęcia.Proste? Proste. 17latek+ 8 miesięcy w brzuchu równa się prawie 18 lat. Dziwne skojarzenia z doliczaniem sobie do emerytury za lata studiów.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Xoxo
(Ocena: 1)
2018-02-01 18:19:45

Nie ważne jak się rodzi- ważne by urodzić. A skoro po 9 miesiącach noszenia maleństwa w brzuchu ma się ten wybór, to czemu z niego nie skorzystać? Poza tym, kobiety, na Boga.....każdy niech pilnują swojej ciąży...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-01 17:27:08

Kłótnie głupich bab. To tak jak studia dzienne i zaoczne. Po obu dostaje się papier ukończenia studiów tak samo jak po porodzie naturalnym i przez cesarkę na świecie pojawia się dziecko. Nie ważne jak, ważne że zdrowe.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-01 17:21:09

To nie jest pójście na łatwiznę ! To jest bardzo duży zabieg i ból który mu towarzyszy jest bardzo duży. Autorka mówi, że poród drogami natury jest lepszy dla zdrowia... powiedz to kobiecie, która straciła macice w wyniku jej pęknięcia podczas porodu fizjologicznego. Kiedyś większosc porodów kończyło się śmiercią albo matki albo dziecka. Niestety, ale zarówno sn jak cc moga nieść piękne konsekwencje wiec zamiast oceniac pozwól żyć własnym życiem i samemu decydowac

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-02 16:12:11

Do wycięcia macicy może dość także podczas lub po cc.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
kriss
(Ocena: 5)
2018-02-01 17:13:13

Proszę powiedzieć to mojej mamie,ponieważ zostałam wydobyta przez cesarskie cięcie dlatego że nie możliwości urodzić mnie naturalnie, nie ze względu na to że chciała iść na łatwiznę lecz byłam ustawiona tak że nie wyszłabym naturalnie ewentualnie mogłabym się udusić :* pozdrawiam

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Mama Szymona*
(Ocena: 5)
2018-02-01 13:11:12

Ja zawsze mówiłam że jak będę w ciąży to będę chciała cesarke. Zaszłam w ciążę i moje myślenie się zmieniło ,chciałam urodzić naturalnie dla dobra dziecka , choć się bardzo sie bałam porodu naturalnego . Cała ciąża przebiegała idealnie , wręcz ksiazkowo nie miałam powodów do zmartwień Na ostatniej wizycie w 36 tc byłam u mojej ginekolog i już szyjka się skróciła ,mogłam zacząć rodzić lada dzień. Teraz żałuję , jakbym wtedy umowila sie z lekarzem na CC mój syn by żył a tak w 39 tc odkleilo się łożysko i synek zmarł.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-01 13:02:51

bo dziecko musi przejsc przez pipe.....inaczej jestes nic nie warta! tak mowia tlko kobiety ktore nie mialy wyjscia i musialy przez to przejsc, sa zazdrosne, ze inne maja dziecko a nie musialy sie tak meczyc,tyle.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-02 16:15:04

No nie wiem, mi wszystko jedno jak kto rodził, ale na cc w życiu nie zgodziłabym się gdybym mogła rodzić naturalnie. CC to poważna operacja i ja się jej boje bardziej niż porodu naturalnego, który nie jest tak straszny jak go malują. Jak kobiety chcą cc to niech mają co mnie to obchodzi, to nie moja macica, brzuch i dziecko?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz