LIST: „Przyjechałam z Ukrainy i studiuję w Polsce. Nie jestem intruzem i nikomu nie ukradłam miejsca!”

12 Października 2016

Ksenia twierdzi, że młodzi Polacy są coraz bardziej wrogo nastawieni do obcych.

Ukrainka w Polsce

Witajcie,

pochodzę z Ukrainy, moja mama jest Polką i od 2 lat mieszkamy tutaj. Bardzo bym nie chciała zostać źle zrozumiana. Uwielbiam Polskę i cieszę się, że mogę tu być, ale czasami trzeba powiedzieć też coś niemiłego. Dobrzy z Was ludzie, ale zauważyłam ostatnio, że coraz bardziej nie lubicie obcych. Każdy kto nie jest stąd, staje się od razu podejrzany. Myślę, że to przez zamieszanie z uchodźcami. Ale uwierzcie mi - ja nie mam z nimi nic wspólnego! Jesteśmy bratnimi narodami i nic Wam z mojej strony przecież nie grozi. Musiałam się tu przenieść, bo w moim mieście zrobiło się bardzo niebezpiecznie. Cały czas jest tam wojna. Może nie taka, jak wcześniej, ale w każdej chwili wszystko może wybuchnąć od nowa. Moja rodzina chciała spokoju i znalazła go tutaj.

Nie liczymy na to, że ktoś nam coś da. Na początku potrzebowaliśmy pomocy, ale mama szybko znalazła pracę, tata się poduczył języka i też ma zajęcie, ja chciałam studiować. Nie dostajemy już żadnych pieniędzy, żadnej jałmużny. Żyjemy całkiem normalnie i jesteśmy samodzielni. Ale wiecie co? Dla niektórych Polaków jesteśmy takimi samymi uchodźcami, jak muzułmanie. Nikogo nie interesuje, że my się aklimatyzujemy i nie chcemy zasiłków. Wszyscy mówimy po polsku. Są ludzie, którzy chętnie by się nas stąd pozbyli. Co ja zawiniłam?

Zobacz również: Najseksowniejsi UCHODŹCY: Czy przystojni muzułmanie zmiękczą Twoje serce?

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (44)
ocena
4.6/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Bartosz
(Ocena: 5)
2017-07-30 09:16:17

Jak czytam te komentarze ludzi, to rzygać się chce, w kółko pierdo*nie o przeszłości, wojnach, ja rozumiem patriotyzm itp, ale ile lat wy (w domyśle) PiSowcy, chcecie tak pieprzyć w kółko i szerzyć nienawiść, dzieci swoje też będziecie uczyć "patrz, to Ukrainiec 80+ lat temu wybili polaków, pamiętaj, masz ich nienawidzić", masakra i żałosne, tym bardziej ze nie zawsze jako Polacy świecimy przykładem dobrego imigranta za granicą. Każdego oceniajmy z osobna, a nie na podstawie okładki + kilku zdań z artykułu. Musimy... tzn nic nie musimy ;) Ale powinniśmy się zmienić jako naród, bo to przykre.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-06-19 14:07:57

Tylko jak byłam w NASZYM POLSKIM Lwowie to nie traktowaliście nas jak braci. Buraki i zwierzęta. Nie zapomnimy o Wołyniu!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-14 10:45:43

Ja mieszkam w Anglii od 11 lat wiec wiem co czujesz. W pracy nikt mnie jawnie nie dyskryminuje bo im nie wolno, ale tez czuje sie czasem tak samo jak ty. Wielu Anglikow jawnie okazuje nienawisc do obcokrajowcow zwlaszcza po brexicie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-14 07:40:51

Przecież Ty jesteś pół Polką, pół Ukrainką, a sama siebie traktujesz jak Ukrainkę, to także i dobrze można powiedzieć, że nie masz szacunku do Polaków.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-13 08:41:03

Bratnimi narodami? A kogo mordowalo UPA i OUN na Wołyniu od 1943? Ruskich? Niemców? NIE - Polaków - jak to autorko nazwałaś "bratni naród"...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-12 19:59:15

Dla mnie najgorszą sprawą nie jest to, że na Wołyniu Ukraińcy zabijali Polaków. Tylko to jak zabijali. Ludzie przez stulecia toczyli ze sobą wojny i wiele państw ma trudną historię i wojny z sąsiadami. Jakoś trzeba z tym żyć i budować wspólną przyszłość. Ale Wołyn pokazał, że Ukraińcy to totalne bestie i okrutnicy. Sorry, ale nie znam drugiego takiego narodu, który w taki sposób mordował ludzi. Niemcy byli bardziej humanitarni, jak zabijali to od razu. W głowie mi się nie mieści jak można drugiemu człowiekowi robić to co robili Ukraińcy. Jakim trzeba być człowiekiem, żeby aż tak okrutnie torturować drugiego człowieka. Trzeba nie mieć uczuć, być kompletnie pozbawionym człowieczeństwa. Naprawdę nie znam takiego drugiego przypadku i czasem się zastanawiam czy po prostu w narodzie ukraińskim nie siedzi coś demonicznego.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-13 00:30:40

to poczytaj, co Polacy wyprawiali w Moskwie. Każdy naród jest taki sam. Nie ma gorszych ani lepszych.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-13 18:52:57

Tak, wyprawiali, ale to było w 1611. W tamtych czasach gwałty i rozboje to niestety była normalna. Wołyń wydarzył się 73 lata temu i niektórzy oprawcy jeszcze żyją. Przeraża mnie, że takie okrucieństwa działy się całkiem niedawno.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-14 19:02:20

Nie chcę być okrutna, ale w czasie każdej wojny gwałty i rozboje są normą- bez względu, czy to wiek XII, XVII, XX czy XXI...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-22 22:12:39

Poczytaj o jednostce 731 i nie pieprz glupot

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-12 18:49:06

Jeżeli Twoja matka jest Polską, to Ty jesteś tak samo Polką, jak i Ukrainką - pół na pół. A czytając Twój list mam wrażenie, że czujesz się całkowicie Ukrainką. Gdybyś czuła się Polką, to inni też zaczęliby Cię tak postrzegać. To po pierwsze. A po drugie Ty faktycznie pracujesz, płacisz podatki i się integrujesz. Ale masę Ukraińców niestety się nie integruje, odnosi się z pogardą do Polaków i czci Bandere. Wiesz to widać, bo wielu się z tym obnosi (zachowanie na mieście, w autobusach). Polacy kompletnie nie rozumieją, dlaczego ktoś kto wielki największego zbrodniarza Bandere przyjechał do Polski. Takich Ukraińców nie chcemy. Nie zrozum mnie źle, ale myśle, że właśnie tacy ludzie psują Ci opinię.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-12 19:43:38

Zgadzam sie w 100 ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-13 16:16:00

Tak z listu jasno wynika bardziej czujesz się Ukrainką

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-12 18:36:30

Ukraińcy powinni mieć z góry nakazane wyjście do kina na Wołyń. Sorry, ale nie chcę w Polsce kogoś, kto uważa, że Bandera jest bohaterem a Armia Krajowa to mordercy. Nie chcę kogoś, kto od dziecka ma wmawianą pogardę i nienawiść do Polaków. Wiele podróżowałam po wschodzie, byłam w Rosji, Białorusi i na Ukrainie i nigdzie nie spotkałam się z takim brakiem życzliwości i wręcz pogardą jak w tym ostatnim państwie. Szczególnie to widać we Lwowie, gdzie chyba do dziś mają jakieś pretensje do nas, że kiedyś byliśmy wyżej postawieni od nich. I to właśnie oni najbardziej rozpamiętują historię, nie my. Oni i ich cała dzika nienawiść i wrodzony nacjonalizm. I o ile rozumiem, że wśród tych ludzi są uchodźcy ze wschodnich części, gdzie do tej pory toczą się walki i takim ludziom należy dać azyl, tak większość Ukraińców w Polsce jakich spotkałam to zwykle ludzie z zachodu bądź centralnej Ukrainy, którzy przyjeżdżają do nas sępić kasę z socjalu i pracować za pół darmo u jakiegoś biznesmena, który woli zatrudnić Ukrainkę za 5 zł niż Polkę za 8. Oni nawet nie są w UE! Powinni mieć bezwzględny zakaz wjazdu spoza terenów objętych wojną. Bo po co nam oni i ich tania siła robocza? Jeszcze jakby chociaż był to jakiś przyzwoity naród, a nie nazistowsko-bolszewicki pomiot z zafałszowaną historią i brakiem sumienia.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-12 18:34:59

"Jesteśmy bratnimi narodami" Więc braterstwo okazuje się wyżynając jak zwierzęta 20 000 ludności cywilnej sąsiedniego państwa? Ciekawe.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-17 14:22:34

20 000 to były ofiary polskiego (słusznego) odwetu. Ukry wyrżnęły 100 000 ....

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
kinia
(Ocena: 1)
2016-10-12 18:05:50

w kinach Wołyń, stąd taki temat ;/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz