LIST: „Udawałam ciążę i poronienie, żeby rodzina mnie bardziej pokochała”

13 Lipca 2016

Zuzanna od tego momentu jest o wiele lepiej traktowana. Plan idealny?

poronienie

Na razie cieszę się tym, co osiągnęłam, ale ile to jeszcze potrwa? Najpóźniej za rok zapomną i zaczną ode mnie wymagać. Mam już swoje lata, kandydata na męża nie ma, wykształcenia nie zdobyłam. Trochę naiwnie myślałam, że ta historia wszystko załatwi. Pojawiły się też wyrzuty sumienia, bo trudno żyje się w takim strasznym kłamstwie. To nie jest historia w stylu zgubiłam 50 zł reszty, przepraszam. Tu chodzi przecież o ludzie życie, którego wcale nie było. Są takie dni, że czuję się jak morderczyni, chociaż w sumie nikogo nie zabiłam.

Niby osiągnęłam swój cel. Zbliżyliśmy się do siebie, wszyscy są pozytywnie do mnie nastawieni i tak już chyba zostanie. Zawsze będą pamiętali o tym, co przeżyłam. Dwa razy się zastanowią, zanim coś przykrego do mnie powiedzą. Ale ja dalej nie wiem, co mam ze sobą zrobić.

Łatwo być taką ofiarą, ale gorzej coś zmienić. Siedzę na ich utrzymaniu i już trochę jest mi wstyd.

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (17)
ocena
3.6/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 1)
2016-07-21 11:34:31

Poronilam kilka dni temu źle to znoszę ! W życiu bym nie wpadła na tak głupi pomysł !! oby Twoje kłamstwo się nie obróciło wobec Ciebie i kiedyś jak naprawdę zajdziesz w ciążę żebyś nie poroniła !!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-07-18 00:56:40

Poroniłam 4 razy i stwierdzam, że obrzydliwy jest ten wymyślony w redakcji list. Nie płakałam, nie przeżywałam tego jakoś przesadnie, ale ogarnijcie się trochę.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-07-16 16:12:59

Myślę, że powinnaś skonsultować się z psychologiem. To nie złośliwość i nie potepiam Cię za to co zrobiłaś. Po prostu on może Ci pomóc podnieść się po tym wszystkim.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Kam
(Ocena: 3)
2016-07-16 11:34:48

Głupota . Karasz innych za swoje lenistwo i brak ambicji. Okej, rodzina mogłaby gdzieś tam bardziej Cię wspierać ale rany boskie, czy na prawdę by cokolwiek Ci wyszło potrzebujesz kogoś kto Cię będzie głaskał i mówił " dobrze robisz " etc? Powinnaś w nosie mieć i robić swoje . Przyłożyć się A nie usprawiedliwiać się brakiem wsparcia. Teraz oczywiście spotkam się z krytyką bo przecież jesteś ofiarą i to takie smutne ale takie życie .

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Iwi
(Ocena: )
2016-07-17 18:25:31

Ale tacy są ludzie. Jedni są silni, niezależni i prą do przodu bez względu na innych a inni ludzie są niesmiali, potrzebują wsparcia, załamują się byle krytyką, więc nie masz prawa jej mówić jaka ma być bo widać że nie masz pojęcia o ludzkich genach i charakterach.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Maria
(Ocena: 5)
2016-07-13 23:31:12

A mnie jedna myśl rodzi się w głowie: jak bardzo młodzież jest teraz samotna... Rodzice nieobecni ciałem, duchem. Brak prawdziwych przyjaciół. Każdy zajęty sobą, skupiony na swoim życiu, klapki na oczach. I dzieją się takie historie, bo samotna dziewczyna z desperacji zrobi wiele. Mnie jest Zuzanny przede wszystkim żal. Jej rodziny - również serdecznie mi szkoda, ale jej samej najbardziej. Nie rzucę na nią kamieniem, bo nikt nie wie, jak się żyło w jej skórze zanim zrobiła to, co zrobiła. A że zrobiła bardzo, bardzo źle - to bez wątpienia. Nie jest bynajmniej przykładem dla nikogo. Ale refleksja pozostaje: samotność młodych w wielkim, ultra-nowoczesnym świecie osłabionych więzi międzyludzkich. Szkoda, ze dziewczyna nie szukała otuchy w Bogu - wiara ratuje niejednego przed głupią decyzją.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-07-13 21:15:02

Radzilabym jak najszybciej zacząć leczenie u specjalisty na glowke ,bo klepki konkretnie się poprzestawialy ,może jeszcze tobie pomoga ,za chwile będzie ,za pozno .

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-07-13 14:47:02

Boże,sama poroniłam 8 miesiacy temu. Ludzie którzy szukają w ciąży i poronieniu sensacji są debilami. Nawet debilko nie masz pojecia jaki to jest ból psychiczny i fizyczny dla kobiety. A nie mam duzo lat bo 24;) wiec teoretycznie wszystko jeszcze przede mna. Gardze takimi ludźmi jak ty;/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: )
2016-07-13 21:28:09

Ja straciłam dziecko dwa lata temu, trzy miesiące temu urodziłam synka, o którego życie walczyłam przez pierwsze 4 miesiące ciazy i miesiąc po porodzie. Wierzyć mi sie nie chce, ze ludzie z takiej traumy robią sobie cyrki. Polecam przeczytać wiersz "aniolkowe mamy" zeby zrozumieć jak bardzo peka serce matce, ktora poroniła...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
aga
(Ocena: 5)
2016-07-13 13:49:46

Nie wierzę jak dziewczyna w Twoim wieku może być tak głupia ? Serio zamiast wyjechać do dużego miasta znaleźć pracę, iść na studia zaoczne znalazłaś sobie wygodną wymówkę ? Po co ? Chyba z lenistwa. Nie dość, że kłamiesz to jeszcze jesteś leniwa. Nic dziwnego, że słabo zdałaś maturę i siedzisz rodzicom na karku jak jako dorosła osoba masz tak idiotyczne pomysły. Boże serio to jest prawdziwa historia. Jak czytam te artykuły mam wrażenie, że pisze je ktoś na kacu albo za karę za spóźnienie do pracy wymyśla takie idiotyczne rzeczy. KoSZMAR

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-07-13 13:44:08

Idiotko oby naprawdę cię to kiedyś nie spotkało :/ nikomu nie życzę.. a ty jesteś po prostu głupia i tyle. Nic sobą nie reprezentujesz to stwarzasz najgorsze możliwe historie. I co resztę życia będziesz żerować na rodzicach bo niby poroniłaś? To nie jest żadne usprawiedliwienie przed pracą!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-07-13 12:28:32

internet masz , wiec poszukaj pracy w pobliskim miescie do ktorego mozesz dojechac

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz