LIST: „Nie wierzę, że to mówię, ale Terlikowski ma rację. Dobrze, że 13-latka urodziła!”

27 Listopada 2016

Angelika twierdzi, że w tej sytuacji było to mniejsze zło.

13-latka ciąża

Zazwyczaj wygląda to tak samo. Ktoś przyznaje się do aborcji albo rodzi dziecko w bardzo młodym wieku, cała Polska o tym mówi i czeka. Nie na nowe fakty czy wypowiedź bohaterki poruszającej historii, ale na komentarz Tomasza Terlikowskiego. Ten publicysta to samozwańcze sumienie narodu. Zawsze wie, co jest dobre, a co złe. Zazwyczaj idzie pod prąd. Może dlatego, że ma takie poglądy, ale po części też po to, żeby wzbudzić zamieszanie.

Większość ludzi bardzo go nie lubi, bo faktycznie czasem zdarza mu się wygadywać okropne rzeczy. Mnie też nie jest obojętny, ale zazwyczaj reaguję śmiechem, że można być takim radykałem. W życiu bym nie pomyślała, że kiedyś się z nim zgodzę. Aż tu nagle nadszedł taki moment i ja, osoba kompletnie niewierząca, mam zamiar go bronić.

Znowu się oburzacie, bo skomentował sprawę 13-latki, która urodziła kilka dni temu dziecko. Pierwszy raz od dawna powiedział 100-procentową prawdę!

Zobacz również: 13-latka z Chojnic urodziła dziecko. W ciążę zaszła z 20-latkiem! (Naturalny poród trwał tylko 40 minut)

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (29)
ocena
4.6/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2016-12-25 00:40:50

"Poza tym, nawet 13-latka wie, że poród i dziecko to część życia." Większej bzdury dawno nie czytałam. Nie, to nie jest żadna część życia tylko wybór czy dopuścić do porodu i urodzenia się dziecka. Obowiązku nie ma, a naprawdę nie każda kobieta chce i powinna być matką.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
bywa
(Ocena: 4)
2016-12-01 20:33:02

Mamy w mieście, małej pipidówie, dziewczynkę, która w wieku 13 lat była w ciąży. Matka nie pytając jej o zdanie spakowała ją do Szwajcarii i tam wyskrobała. Teraz ta dziewczyna ma prawie 19 lat i jest totalnym wrakiem człowieka. Nigdy nie pozbierała się po depresji, w jaką wpadła po tej aborcji. Jako 15 latka uciekła z domu i wprowadziła się do 30 letniego faceta. Jej nowym hobby jest wygotowywanie kości z padliny zwierząt i składanie ich szkieletów, sama ciągle bierze do domu nowego 'pupila' nad którym się znęca-na szczęście też szybko się nudzi i oddaje te zwierzęta innym osobom. Maluje sobie na twarzy czaszkę, ubiera się dziwacznie, głodzi się i pastwi nad sobą. Chodzi po mieście i płacze. Jest totalnie odleciana, i jestem przekonana, że powodem był szok zafundowany przez matkę, ona chciała urodzić to dziecko.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-12-02 00:22:12

A u nas w mieście żyje dziewczyna, która do 17 roku życia urodzila 4 dzieci (w tym bliźniaki). Teraz ma 18 lat i jest z 5 w ciąży- pije, pali, a dzieci wychowują jej dziadkowie przy pomocy mops i dobrych sąsiadów. Terlikowscy pękaliby z dumy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-12-27 00:28:05

podobnie ludzie piszą/myślą o mnie, choć to okropne bzdury. domyślam, że większość tego co Pani napisała to jedynie domysły, albo "Magda powiedziała Iwonie, Iwona powiedziała Patrykowi, że Zośka powiedziała Stefanowi" i tak dalej. Nie lubię czegoś takiego. Nie lepiej skupić się na sobie i swoich problemach?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-28 17:07:10

Nic nie wiesz, to, ze 13latka się bzykac to znaczy, że wie już coś o zyciu? A wiesz, że wiele takich osób uważa, że jak dobrze się obmyje albo użyje coli to nie będzie ciąży? Albo ze stosunek przerywany to antykoncepcja? widziałam kilka takich dziewczyn na porodowce, większość nie ma pojęcia co sie dzieje, są tak dziecinne, wcale nie dojrzalsze jak na ten wiek. A też Cię zadziwia, ponieważ ciało takiej dziewczynki nie jest przygotowane na ciążę, w jej organizmie zachodzą Bardzo szybkie zmiany, ona miesiączkuje maksymalnie od kilku lat i jej gospodarka hormonalna ani ciało nie są gotowe, nie mówiąc o psychice. Poród może doprowadzić nawet do śmierci takiej dziewczynki. Ale uważasz dalej, że to bezpieczniejsze od aborcji.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-28 14:52:02

Ja mam na szczęście 2 synów i mi zbrzuchaceni do domu nie przyjdą, ale gdybym miała córkę, to nie chciałabym żeby rodziła w tak młodym wieku i wolałabym wyjechać za granicę i usunąć żeby miała normalne życie jak inne dzieci w jej wieku

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-28 15:54:22

To niech Pani jeszcze wychowa synów tak, żeby nie "zbrzuchacili" żadnej dziewczyny w wyniku przelotnej znajomości ;-) Pozdrawiam :-)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-29 07:54:59

Zawsze śmieszy mnie takie gadanie, "ja mam synów, więc mnie to nie dotyczy". No tak, bo córki trzeba by było pilnować, a jak syn "zmajstruje" jakiejś dziewczynie dziecko to można od tego rączki umyć?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-29 09:22:44

No niestety taka prawda, że facetom jest łatwiej, a kobietom się życie utrudnia jak tylko może i na każdym kroku pokazuje się im gdzie ich miejsce, np. ciesząc się, że 13 rodzą dzieci. Najgorsze, że same kobiety często zachowują się jak takie stado owiec i najgłośniej krzyczą żeby im samym prawa do decydowania o sobie w swoim życiu odebrać. To tak jakby stanęły i zaczęły krzyczeć: "Jestem na tyle głupia, że sama o sobie nie potrafię decydować i jak zajdę w ciążę to nie będę wiedziała co z nią zrobić, więc niech lepiej politycy i kościół zdecydują za mnie i zakażą mi tego, co oni uważają za złe i zezwolą mi na takie życie, które się im podoba. Sama nie wiem bez tych zakazów i nakazów jak żyć i wolę żeby mnie faceci krótko przy pysku trzymali, mnie i moje córki, bo przecież je też trzeba szkolić od małego."

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-28 13:03:59

Trochę się tą sprawą interesowałam i z tego co wyczytałam wynika, że ta 13-latka została zgwałcona (więc się nie puszczała) co było z pewnością dla niej traumatycznym przeżyciem. Ponadto aborcja w ogóle nie była brana pod uwagę, bo kiedy wyszło na jaw, że jest w ciąży, płód był już na tyle rozwinięty, że o aborcji nie mogło być mowy. Na koniec dodam, że lekarze którzy odbierali poród stwierdzili, że dziewczynka nie do końca była świadomo, co się z nią i wokół niej dzieje. Nie wiem, na ile to wszystko jest prawdziwe, ale tak wyczytałam w gazetach i innych nośnikach wiadomości.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
magda
(Ocena: 5)
2016-11-28 10:10:22

Wiecie co, moja koleżanka urodziła w wieku 14 lat, to było 8 lat temu. Wszyscy ja obgadywali, śmiali się z niej, a jej rodzice zdecydowali że urodzi. Tak do 5 miesiąca chodziła jeszcze z nami do szkoły. To absolutnie żadna patologia, rodzice dobrze zarabiający, bez nałogów itp. zresztą tak jak sama Anka ( tak nazywa się koleżanka). Ówczesny chłopak starszy o 5 lat oczywiście ja zostawił, jakoś mu się upiekło i nie poszedł do więzienia. Teraz Anka ma innego chłopaka, 8 letnią śliczną córkę i bardzo dobrą pracę. Skończyła studia, a mama opiekowała się w tym czasie małą. Wszystko sobie dobrze zorganizowali:) Kiedyś zapytałam ją czy jakby cofnęła czas i mogła zmienić w życiu to że nie urodzi dziecka, powiedziała że absolutnie by tego nie chciała:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-28 13:02:07

To bardzo dobrze, że się tak potoczyło :-) Ale zauważ, że takie przypadki jak Twojej koleżanki wśród nieletnich matek stanowią mniejszość... Lepiej chronić córkę, niż potem znaleźć się w podbramkowej sytuacji i zastanawiać się, które rozwiązanie lepsze (przy czym każde na swój sposób niebezpieczne).

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
anonim
(Ocena: 5)
2016-11-27 21:26:25

13 latka która ma faceta i decyduje się na seks po którym zachodzi w ciąże to co innego niż 13 latka zmuszona i zgwałcona. Nie mylmy pojęć.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Sandra
(Ocena: 5)
2016-11-27 18:29:15

Wszystko jest gdyby , a moze ... ten artylul jest strasznie "glupi" lekko mowiac. Jak dla mnie mniejsza trauma byloby usuniecie plodu do poki dziecko jeszcze do konca nie rozumie co to tak naprawde znaczy dla niej, jej dalszego zycia, jaka to odpowiedzialnosc. Ze niby po usunieciu mogaby nie miec dzieci.... rownie dobrze po porodzie moglyby byc powiklania po ktorych tez moglaby nigdy wiecej nie miec dzieci przeciez organizm jeszcze nie jest dojrzaly do takiej aktywnosci w jej wieku. Trauma z powodu usuniecia .... lepiej chyba tak niz pozniej np porzucenie niemowlaka lub jego zaniedbywanie .... taki o to artykul ze nic nie mowi konktetnrgo tylko same domysly

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
o
(Ocena: 5)
2016-11-27 17:56:50

To tak jakby twoja 13-letnią córka miała urodzić to co byś zrobiła? Jakoś niewydaje mi się, że będziesz chciała ,aby twoje dziecko miało dziecko w wieku 13-lat.Chora jesteś kobieto? Ps. ja mam 17 lat i wydaje mi się , że 13-letnie dziecko jest gotowe na bycie mamą.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-27 22:21:17

Jeśli 13 latka jest gotowa na seks to jest gotowa też na dziecko... seks wiąże się bezpośrednio z posiadaniem dziecka. życie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-28 08:13:52

muzułmanin ?!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-27 17:14:27

Hahaha, Polki to naprawdę niewolnice. :P

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz