LIST: „Wpadłam, więc rodzice siłą chcą wydać mnie za mąż. Kazali rzucić szkołę i założyć rodzinę!”

29 Listopada 2017

Nieletnia Patrycja została zmuszona do złożenia sądowego wniosku o zgodę na ślub.

zgoda na ślub niepełnoletniej

To nie tak miało być. Poznałam go jeszcze w podstawówce i cały czas był gdzieś niedaleko. Zwykły kolega, których miałam wielu. Jak to w małej miejscowości, każdy zna każdego. Nie podobał mi się jakoś specjalnie i nigdy nie chciałam, żeby został moim chłopakiem. Na pewno nie mężem, bo to nie mój typ i jestem na to za młoda. Zrobiłam jeden błąd i jakiś czas temu zbliżyliśmy się do siebie.

Nie planowałam tego i on też nie. Myślałam, że nic złego się nie stanie. Najwyżej przestaniemy się do siebie odzywać i po problemie. Ale stało się inaczej. Przez chwilę byliśmy razem, chociaż to nie był żaden związek. Jakaś impreza u wspólnych znajomych, kilka razy poszliśmy do łóżka. To niestety wystarczyło, żebym zniszczyła sobie życie.

Dowiedziałam się, że jestem z nim w ciąży. On najpierw udawał, że o niczym nie wie, a później zaczął mówić, że trzeba się pozbyć problemu. Teraz ma zostać tatusiem i moim mężem.

Zobacz również: Jakie dziewczyny decydują się na ślub w młodym wieku?

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (44)
ocena
4.8/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-23 18:26:21

Przecież to zwykłe provo. Jakby okazało się prawdą w co mocno wątpię, to na rozprawie podtrzymuje się albo i nie, swój wniosek ( w tym wypadku zgode na ślub) ZAWSZE NA ROZPRAWIE MOŻNA SIĘ WYCOFAĆ w tym wypadku bez żadnych konsekwencji prawnych... i ze ślubu nici, bp żaden Sąd się na niego nie zgodzi. Bo i ty i on ślubu nie chcecie...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-12-05 21:39:39

Jak rodzice pozwalają 17 letniej dziewczynie żeby chłopak u niej spał to później nie dziwota że są takie przypadki a znam takie przypadki

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-12-04 00:16:16

Wszystkie przemyślenia które masz teraz, że dziecko że brak wykształcenia itp powinnaś mieć wcześniej, nie żyjemy w średniowieczu mogłaś się zabezpieczyć, wgl ciesz się że rodzice was nie wyrzucają tylko pomagają

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-12-01 18:38:15

Nie bierz ślubu. Na pewno. Urodz dziecko. Nie jest niczemu winne.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-11-30 20:12:27

pomysl aby 2 nieodpowiedzialnych gowniarz.y sie pobrala jest absurDALNY. wyjedz do czech i usun lub oddaj dziecko. inaczej zmarnujesz zycie w srakach i rzygach. na to bedzie czas za 10 lat co najmniej. ps. nie rozumiem tez jak nastolatka moze uprawiac przygodny seks. w tym wieku nie ma popedu tylko zakochanie. i to jeszcze bez kondomow.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-11-30 21:30:36

No tak lepiej się dać wyskrobać niż wziąć z chłopakiem odpowiedzialność za swoje wspólne czyny... Czy wy naprawdę myślicie, że aborcja czy oddanie własnego dziecka to coś tak prostego jak podcięcie włosów czy pomalowanie paznokci? Zejdźcie na ziemię. Normalny człowiek ma opory przed takimi radykalnymi rozwiązaniami... A do tego jeszcze dziadkowie mieliby to zrobić własnej wnuczce/wnukowi? To przecież patologia gorsza niż sypanie bez zabezpieczenia w wieku nastoletnim.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-12-01 00:10:20

Zgadzam się z pierwszym komentarzem, to niszczenie życia aż trzem osobom. W przypadku aborcji tak naprawdę nikt nie ucierpi i to jedyne moralne rozwiązanie moim zdaniem. Oddanie dziecka to zły pomysł, jeśli już się je urodzi to wtedy musisz wziąć odpowiedzialność, a nie porzucać. Urodzenie dziecka to nie jest oczywista decyzja, przynajmniej dla mnie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-12-01 22:12:18

Nikt nie ucierpi? Zdrowa psychicznie dziewczyna po skrobance będzie miała moralniaka do końca życia. Nie mówiąc już o ryzyku ewentualnych powikłań... A skoro byli na tyle mądrzy żeby uprawiać seks to powinni stawić czoła konsekwencjom i zrobić wszystko, żeby zapewnić dziecku dobre życie. I to jest jedyne moralne i etyczne rozwiązanie. Jeśli nie chcemy mieć dzieci, to się zabezpieczamy. To wie już młodzież w wieku gimnazjalnym. Prawda jest taka, że czas nauczyć młodych ludzi korzystania z mózgów, bo wyrośnie nam pokolenie ludzi wypranych z jakichkolwiek uczuć, odpowiedzialności i emocji.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2017-12-03 12:31:57

A skąd wiesz że będzie miała moralniaka? Tak jak nie wszystkie kobiety mają depresje poporodówą tak nie wszystkie mają depresje i wyrzuty sumienia po aborcji.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-11-30 15:31:16

Usunąć lub oddać słabo, ja zaszłam w ciąże mając 17 lat urodziłam dziecko jestem z facetem którego na początku nie kochałam i jestem szczęśliwa ty tez będziesz .

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
ZaAdopcją
(Ocena: 4)
2017-11-29 18:50:30

Tak się kończy jak małolata bzyka się dla zabawy z kimś kogo nie kocha. Usunięcie ciąży wg mnie byłoby najmniej uczciwe wobec tego nienarodzonego jeszcze dziecka. Ma nie mieć prawa istnienia, tylko dlatego, że mame i tate to gówniaki, które bawiły się we wkładane? To już jest człowiek. Ślub z przymusu też słabo, tym bardziej, że genialni przyszli rodzice nie czują do siebie nić poza chęcią bzykania. Uważam, że odpowiedzialności nauczyłoby ją donoszenie ciąży i oddania dziecka do adopcji - wstydziłaby się za siebie podczas ciąży, jednocześnie nie zmarnowałaby sobie całego życia rzucając szkołę i chajtając się ze swoim kolegą. Dziecko powstałe z tej "miłości" mogłoby trafić do ludzi, którzy marzą o potomstwie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-11-29 23:47:14

Jest szansa że ktoś adoptuje, ale niekoniecznie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-11-30 09:50:44

Zdrowego niemowlaka, duża szansa. Pytanie tylko czy oddałbyś swoje dziecko. Na ich miejscu ochajtałbym się, ale tylko cywilny żeby wszystkie formalności były łatwiejsze a tatuś ponosił prawną odpowiedzialność. Nie przerwałabym natomiast nauki co najwyżej przeszła na indywidualny tryb nauczania i liczyła na pomoc rodziców w opiece nad bobasem (o ile zechcą - ale ja bym swojej córce pomogła). Jeżeli parze by się nie bardzo układało to szybki rozwód za obopólną zgodą jak już dziecko byłoby odchowane.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-11-30 23:54:50

Żaden urząd ani kościół nie udzieli im ślubu bo ona jest niepełnoletnia.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-11-29 17:50:51

Ja bym usunęła i wydaje mi się to najbardziej odpowiedzialnym wyjściem i okazaniem litości dla tej dwójki i potencjalnego dziecka, któremu współczuję. Jeśli jednak nie, to co robią ich rodzice w tym momencie naprawdę popieram. Jeśli ktoś ma wychowywać dziecko to na pewno nie dziadkowie. Zrobienie dziecka swoim rodzicom i dowalenie im wychowania/kosztów utrzymania, mieszkając jeszcze na ich koszt to zwykłe chamstwo. Do tego chłopak zwykle ucieka, a dziewczyna zostaje samotną matką. Także rodziców tutaj rozumiem. Najbardziej wnerwiają mnie komentarze tych wszystkich lasek "mieszkam z rodzicami, wpadłam, utrzymują mnie i dziecko, mama mi pomaga...ale chodzę do szkoły, jestem taka samodzielna i sobie radzę"

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-11-29 21:28:30

Dokładnie to samo pomyślałam.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-11-29 17:47:17

Ten artykuł to jeden wielki FEJK. Nie wierzę w to,że istnieją rodzice tego pokroju, którzy zmuszają swoją nieletnią córkę do ślubu i urodzenia dziecka. Bujda jak nic !! Ja rozumiem jakby ta dziewczyna była po 20stce i na studiach,ale każdy rodzic wytargałby nieletnią gówniarę za kudły i wybił jej z głowy małżeństwo, bo ma się zająć nauką. Byliby jeszcze tacy co kazali by jej usunąć bachora, zabraliby ją nawet specjalnie do kliniki po to.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-11-29 18:34:11

Tak, fejk tylko dlatego, że ty byś tak zrobiła... ja akurat znam kilka takich małolat które brały śluby w wieku 16-17 lat bo ciąża. A ze żadna z ojcem dziecka już nie jest to inna sprawa.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-11-30 23:51:36

Osoba nieletnia nie może wziąć ślubu, co wy pitolicie ?? Małżeństwo w polskim prawie może zawrzeć osoba PEŁNOLETNIA czyli +18.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-12-02 16:52:35

Kobieta która ukończyła 16 lat także za zgodą sądu - poczytaj KC zanim się wypowiesz :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-11-29 14:12:31

Trudna sytuacja ale do slubu nie powinny Cie zmuszac.Jesli go nie kochasz to i tak W koncu sie rozwiedziecie.Statystycznie kryzys nadchodzi po 3 roku, a potem nastepny po 7 roku malzenstwa.I takich rozwodow jest najwiecej.Dwoja droga... Jakie to zycie jest przewrotne...ja sie staram 3 rok o dziecko (28l.mam) a takie nastoletnie male i nieodpowiedzialne dzieciaki -pyk! I jest ciaza. :/ ehhh nie zaslugujesz na dziecko.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-11-29 14:16:17

Ja obecnie mam 27,z partnerem planujemy dziecko za dwa lata.Modle sie aby nie bylo problemow.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz