LIST: „Skoro papież rozgrzesza aborcję, to ja odchodzę z Kościoła! Pójdziecie za mną?”

23 Listopada 2016

Dominice nie spodobało się nowe zarządzenie Franciszka.

rozgrzeszenie aborcji

Nigdy bym nie pomyślała, że przyjdzie mi bronić nauki Kościoła, ale stało się. Powiem szczerze - z wiarą nie zawsze było mi po drodze, czasem wątpię i nie klęczę codziennie przed ołtarzem. Nawet zdarza się, że w niedzielę nie znajdę czasu na mszę. Ale kulturalnie czuję się związana z naszym wyznaniem. Lepsze takie nakazy i zakazy, niż nic. Ogólnie nie mam najlepszego zdania o dzisiejszym świecie i dobrze, że ktoś nam wyznacza jakieś ramy postępowania.

Inaczej już dawno byśmy się pozabijali, moglibyśmy wybierać sobie płeć dziecka w laboratorium, usuwać ciążę byle kiedy, zdradzać się, śluby byłyby niepotrzebne i tak dalej. Akurat pod tym względem jestem niemal wzorową katoliczką, bo moim zdaniem te zasady mają sens. Zawsze mi się podobało, że władze Kościoła podchodziły do niektórych tematów nieustępliwie. Wartości trzeba bronić.

A co się dzieje teraz? Sam papież wszystko wyrzuca do kosza!

Zobacz również: Tak się kończy ingerowanie mężczyzn w kobiece sprawy: Ona chciała aborcji, a on nie. Urodziła i... został samotnym ojcem!

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (41)
ocena
4.2/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-23 17:51:02

"Wcześniej coś mówił, że Bóg zbawi wszystkich dobrych ludzi, nawet jeśli są poza Kościołem". Chociaż jeden mądry i prawdę powiedział.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2016-11-23 17:01:04

Doszłam do zdania "Franciszek wprowadza zasadę „róbta, co chceta”. Kościół jest z wami, cokolwiek zrobicie. " i dalej nie czytam. Bo Kościół powinien wspierać. Jan Paweł II odwiedził w więzieniu faceta który próbował go zabić, więc nie jeden Franciszek łagodzi wagę popełnianych grzechów. W Ewangelii również jest mowa o tym, że Jezus wybaczył grzechy prostytutce, więc chyba nie wiesz co piszesz. Wybaczył też oprawcom którzy go zabili. Ślepo wierzysz w słowa nawiedzonych księży, a nie w Boga, bo gdybyś wierzyła w Boga, znałabyś słowa Pisma Świętego.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2016-11-23 16:42:09

Papież NIE ROZGRZESZYŁ aborcji i naprawdę nie wiem skąd ta wielka szopka że nagle papież robi jakąś rewolucję... NIE ROBI. Ksiądz w konfesjonale ma obowiązek, tak obowiązek, rozgrzeszenia z każdego grzechu jeżeli "petent" szczerze wyraża żal, chęć poprawy i obiecuje zadośćuczynienie. Nie podoba mi się to robienie z Franciszka wielkiego rewolucjonisty - aborcja, morderstwo, kradzież, świętokradztwo - były, są i będą rozgrzeszanie i nikt tego "nagle" nie wprowadził.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-23 23:59:03

No właśnie. Nie wiem o co wielkie halo. Przecież jeśli idziesz do spowiedzi i żałujesz to zawsze dostaniesz rozgrzeszenie. Chyba raczej osoby, które nie żałują swoich decyzji nie mają potrzeby żeby się wyspowiadać. Zawsze tak było. A teraz to jakieś robienie afery na siłę.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-23 15:59:58

Kobieto ! A co robi caly ten twoj kosciol z tak umilowanymi przez ciebie normami ?! Nic! oprocz wyciagania kasy od wiernych i z panstwowego budzetu ! Ojciec Rydzyk najlepszy przyklad! To za jego normami moralnymi chcesz podazac ? To on ma wyznaczac doktryny i mowic mi kto jest dobry a kto zly! Podwojna moralnosc - chore ataki na WOSP, pedofilia, ataki na in vitro, na rozwodnikow, na kobiety samotnie wychowujace dzieci.... Tylko kasa , tylko wladza i wpieprzanie sie w nieswoje sprawy! Oto Kosciol i jego prawdziwa twarz - moralna zgnilizna. Papiez jest chyba jedynym dobrym czlowiekiem w calym tym przezartym zlem Watykanie. Wszystkie afery pedofilskie - gdzie w USA kosciol katolicki nawet przegral sprawe sadowa! Tysiace molestowanych i gawalconychdzieci przez ksiezy ! Irlandia to samo - kobiety torturowane i zmuszane do niewolniczej pracy przez siostry zakonne. Raporty sa dostepne publicznie ! Poczytaj sobie. Oto Twoja moralnosc! Oto twoj dekalog postepowania! Jesli zostal jakikolwiek ksiadz w tym chorym katolickim systemie ktory naprawde sluzy czlowiekowi i Bogu - jest nim Papiez. I pisze to ja osoba ktora z kosciola wypisala sie lata temu ! Mam szacunek do tego czlowieka - nie jako glowy kosciola ale jako Dobrego Dusz Pasterza - jego empatia i otwarte serce oraz rozum jest warte o wiele wiecej niz - pozorne moraly prawione przez Ksiezy z Ambony!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Karolina
(Ocena: 5)
2016-11-23 15:52:03

Koleżanka powinna bardziej interesować się swoim kościołem i jego przywódcą. Papież Franciszek PRZEDŁUŻYŁ swoją decyzje o rozgrzeszaniu z aborcji. Taka decyzja obowiązywała od zeszłego roku. Skoro ta Pani dopiero teraz zorientowana to raczej nie jest taka gorliwa za jaką się uważa....

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-23 14:00:56

Jezus wybaczyl swoim oprawcom co go zabili i zmasakrowali a ty uwazasz, ze ktos po dokonaniu aborcji nie zasługuje na rozgrzeszenie? Hahah katoliczka od siedmiu bolesci a starego i nowego testamentu nie zna. Nie mam szacunku do takich dewot.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Ala
(Ocena: 5)
2016-11-23 15:07:41

Dobrze mówisz!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-23 17:53:04

Katoliczka pełną gębą, ale nie Chrześcijanka.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2016-11-23 13:58:17

Nie nie idziemy prostaczko. To papiez jest glowa kosciola i wskazuje normy. Zreszta podstawowa zasada chrzescijanstwa jest wybaczenie i milosierdzie. To, ze ty masz sprany leb ignorantko nie znaczy, ze ktos nie zasluguje na rozgrzeszenie, czy udzial w kosciele. Szczam na ciebie czeresniaro i to co ty myślisz.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 2)
2016-11-23 11:50:43

Zakaz zabijania, zdradzania i innych tym podobnych to nie jest wymysł Kościoła. To zwykła moralność i nie dotyczy ona tylko wierzących, lub nie. Katolicy, którzy twierdzą, że tylko oni zostaną zbawieni, bo chodzą w niedzielę do kościoła itd. (a wszyscy inni nieochrzczeni, którzy być może są lepszymi ludźmi od nich, zostaną wtrąceni do piekła razem ze zbrodniarzami) myślą moim skromnym zdaniem w sposób strasznie samolubny i zadufany w sobie. To nie jest tak, że ktoś pójdzie do konfesjonału bez żadnej refleksji, powie, co zrobił i po sprawie. Przecież warunkiem dobrej spowiedzi jest żal za grzechy i mocne postanowienie poprawy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-23 11:25:58

Polaczki - jak zwykłe świętsi od papieża.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-23 11:36:28

dokładnie, najgorsi są ludzie którzy to się uważają za niemal idealnych katolików, co niedziela w pierwszej ławce w kościele co wieczór paciorek itp. ale po wyjściu z kościoła obgadują na lewo i prawo, źle traktują swoje dzieci i zwierzęta ale przecież chodzą do kościoła, dają na tace, zmawiają paciorki ... hipokryci. Nie mam nic przeciwko kościołowi ale katoliccy hipokryci są żałośni. (jak i pewnie ludzie innych wiar którzy krzywdzą innych i myślą że dalej są tacy święci)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-23 20:54:05

A ja włąśnie przez takich hipokrytów nie mam szacunku ani do Kościoła, ani do katolików

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-23 11:15:52

OMG czy ta kobieta ma rozum? Jak Ci się nie podoba to wypierdzielaj, wypisuj się, nikt w kościele za Tobą nie zatęskni. Nie pomyślałaś może że czasem aborcja to konieczność kiedy np. ciąża zagraża życiu matki albo wiadomo na 100 że dziecko urodzi się niezdolne do życia, zniekształcone i tak czy siak umrze kilka minut po porodzie i co ma taka matka zrobić? Urodzić na siłę dziecko którego poród ją zabije bo nikt jej nie wybaczy grzechu aborcji? A co jeśli ta kobieta ma jeszcze inne dzieci o mężu nie wspomnę? Zdejmij te klapki z oczu, świat nie jest tylko czarny i biały

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz