REPORTAŻ: Byłam ofiarą internetowego hejtu

25 Kwietnia 2016

Hejterzy potrafią zniszczyć innym życie. Edyta przekonała się o tym na własnej skórze.

ofiara hejtu

Internet bywa nazywany jednym z największych dobrodziejstw XXI wieku, ale czy na pewno tak jest? Coraz częściej mówi się o ceberprzemocy, czyli agresji elektronicznej, która polega na ośmieszaniu, zastraszaniu i nękaniu innych osób za pomocą SMS-ów, komentarzy i wpisów na portalach społecznościowych czy forach internetowych.

Według badania przeprowadzonego przez Fundację Dzieci Niczyje co piąty polski nastolatek doświadcza przemocy w Sieci. Najczęściej są to osoby w przedziale wiekowym 14-17 lat. Zdaniem psychologów nękane osoby mogą mieć w wyniku podobnych działań problemy natury psychologicznej. To nie jest jednak najgorsze. Niejednokrotnie ofiary cyberprzemocy popełniały samobójstwo. Jakiś czas temu głośnym echem odbiła się sprawa 14-letniego Dominika, który odebrał sobie życie. Na przestrzeni lat podobnych przypadków było więcej, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych. Wszystkiemu jest winien Internet.

Wiadomość Edyty otrzymałyśmy kilka tygodni temu. Dziewczyna, kiedy miała 16 lat, sama doświadczyła internetowej przemocy. Od tego czasu minęły 2 lata i, chociaż pogrzebała już traumatyczne doświadczenia, pomyślała, że poprosi naszą redakcję o opublikowanie fragmentów swojego wyznania. Zdaniem Edyty to też jest sposób walki z tym zjawiskiem. Oto jej historia.

Zobacz także: LIST: „Każda Polka chciałaby wyglądać jak Edyta Pazura. Stąd ten hejt!”

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (8)
ocena
4.5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 1)
2016-04-28 23:27:23

re: REPORTAŻ: Byłam ofiarą internetowego hejtu

Nie używacie internetu jeśli jesteście tak niedojrzali emocjonalnie i nie umiecie ignorować trolli. Hejt często jest zwyczajnie negatywną opinią na to co piszecie/robicie i zawsze będzie ktoś komu się nie spodobacie. Zaakceptujcie to albo zablokujcie internet. Wina internetu? Gówno prawda. Internet jest narzędziem. Wina ludzi.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-04-25 20:45:13

re: REPORTAŻ: Byłam ofiarą internetowego hejtu

ja miałam w życiu historię rodem z catfisha , naiwnie zauroczyłam się chłopakiem z internetu, który okazał się być stworzony tylko po to,żeby się ze mnie nabijać. A zrobiły to moje "koleżanki". Byłam wtedy dużo młodsza i bardzo naiwna, miałam tylko 13lat. Wtedy nie było jeszcze facebooka tylko inne portale, na których można było być bardziej anonimowym. Minęło już prawie 10 lat od tego ale trauma zostaje na długo. Już nie ufam ludziom. Było to ciężkie ale lepiej zrozumieć takie rzeczy w młodym wieku ,niż potem dać się oszukać będąc dorosłym

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1