LIST: „Moja dziewczyna wpadła, ale nie mam zamiaru się oświadczyć. To nie jest powód do ślubu!”

30 Października 2016

20-letni Łukasz twierdzi, że będzie dobrym ojcem. Mężem być nie chce.

oświadczyny wpadka

Nie traktujcie tego, co napiszę, jako tłumaczenie się. Nie czuję się winny, chcę tylko wyjaśnić sprawę. Pewnie przez większość zostanę odebrany jako niedojrzały frajer, ale zaryzykuję. Znalazłem się w bardzo trudnej sytuacji i nie boję się przyznać, że nie wszystko ogarniam. Spadł na mnie wielki ciężar, a moi bliscy tylko pogarszają sprawę. Próbują zmuszać do czegoś, szantażują, straszą. Nie rozumiem ich podejścia.

3 tygodnie temu dowiedziałem się, że zostanę ojcem. Mam dopiero 20 lat, więc to spore zaskoczenie. Szczerze mówiąc, to straszny szok. Wiem skąd się biorą dzieci, ale to naprawdę przypadek. Nie ryzykowaliśmy - zwykły pech. Będę za niego płacił do końca życia i nie mam zamiaru uchylać się od odpowiedzialności.

Będę tatą, ale czy koniecznie muszę być też mężem matki mojego dziecka?

Zobacz również: MĘSKIM OKIEM: Dlaczego wpadka to przede wszystkim TWOJA wina?

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (114)
ocena
4.7/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-03-16 18:48:37

Uważam że powinniście ze sobą mieszka, ale nie brać ślubu. Wpadliście oboje i nie masz prawa jej teraz zostawić z tym samej. Będzie jej potrzebna pomoc przy małym dziecku 24h/dobę, a rodzice to nie wszystko.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Olga
(Ocena: 5)
2016-11-07 21:01:51

Widze ze jestes inteligentny. Naprawde, i sadze ze rodzice (ja taka bede) zawsze stanac za Toba. Ty jej nie pokochasz, wiadomo, mozecie sprobowac, ale zaczac od przyjazni, podczas odwoefzania dziecka uiadz tez troche z nia i z nia pogadaj, zobaczysz jak sie sytuacja rozwinie. :*

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Trzydziestolatka
(Ocena: 5)
2016-11-07 17:58:07

Odpowiedzialny to Ty akurat jesteś jeśli uważasz, że ślub tylko dla dziecka nie ma sensu... Wolałabym super tatę na odległość niż sfrustrowanych rodziców razem... Powodzenia w walce z rodziną :) hehe bo to nigdy łatwe nie jest:) Twoje życie Twoja sprawa:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Dwudziestolatka
(Ocena: 5)
2016-11-07 14:11:38

Chłopak dobrze myśli. A jeżeli dziewczyna ma takie samo podejscie do sytuacji jak on to powinny razem porozmawiać i przekazać rodzicom informacje wspolnie. Może wtedy rodzice zrozumieja, jeżeli obok tego nie chcą. :-)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
M
(Ocena: 5)
2016-11-07 12:14:36

Ślub z przymusu to faktycznie żenada, ale stwierdzenie "moja dziewczyna wpadła" swiadczy o Twoim szczeniactwie do kwadratu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-07 10:25:00

Sto procent racji

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-06 23:48:09

Jaki pajac może życzyć czegoś takiego kobiecie? Lecz się debilu...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-06 23:46:52

... ten Twój "pech" to największe szczęście jakie mogło Cię Cię życiu spotkać. Niestety niektórzy o takim "pechu" mogą tylko pomarzyć... oby dziecko kiedyś nie powiedziało Ci ze przez zasrany pech matki ono ponosi karę karę postaci takiego ojca jak Ty. Co do ślubu to popieram. Wraz z partnerem mamy 3miesięczną córeczkę, jesteśmy ze sobą od 7 lat na tzw kocią łapę i nie mamy najmniejszego zamiaru zmieniac tego stanu rzeczy. Chociaż w tym temacie masz odpowiedzialne podejście...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
X
(Ocena: 5)
2016-11-06 23:40:08

Może poroni... To się teraz zdarza coraz częściej. Są ludzie na tym świecie którzy na taką "wpadkę" czekają latami.... A takie dzieciaki jakoś nie mają z tym problemu, od dawna mnie to dziwi i pewnie jeszcze długo będzie... Przykre że dziecko urodzi się ludziom nie świadomym, którzy wcale go nie chcą... Nie jedna para w tych czasach mająca dom, pieniądze i miłość chciała by mieć dziecko. Więc życzę Wam żeby to dziecko nie przyszło Wam na świat, bo tylko go szkoda.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-06 19:20:38

Trzeba było z nią nie sypiać a nie teraz płakać i użalać się nad sobą. Teraz to powinnaś wziąść z nią ślub. Wiedziałeś co robisz chyba, że jesteś dzieciakiem.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz