LIST: „Znalazłam sposób, żeby pozbyć się niechcianego dziecka. Dobrze to sobie wymyśliłam?”

30 Lipca 2017

Patrycja ma szokujący plan, który pozwoli jej się „uwolnić”.

opieka nad dzieckiem po rozwodzie

Nigdy nie czułam się dobrze jako matka. Wręcz nie lubię, kiedy ktoś mnie tak nazywa. Jestem kimś więcej, niż tylko kobietą, która zaszła w ciążę, urodziła i wychowuje dziecko. Choć to za dużo powiedziane, bo z tym ostatnim raczej sobie nie radzę. Szybko się denerwuję, jestem zmęczona i mam dosyć tego uwiązania. Dbam o syna i nigdy go z mojej strony nie spotkała żadna krzywda. Ale czas powiedzieć dość.

Jestem jedną z tych dziewczyn, które nie planowały założenia rodziny. Zauroczyłam się, kilka razy poszłam z nim do łóżka i oto efekt. Potem głupio było odmówić, jak się oświadczył. Przyzwoity człowiek i jest świetnym ojcem. Między nami też nie układa się najgorzej, chociaż ciągle mi wypomina, że za mało się staram jako mama. No cóż, tak po prostu mam. Inaczej nie umiem. W domu czuję się jak więzień.

Ciągle to samo i wszystko podporządkowane innym. Mężowi i dziecku. Nie mam prawa do własnego życia. Dlatego postanowiłam się z tego wszystkiego wypisać. Wydaje mi się, że w najlepszy możliwy sposób.

Zobacz również: Po obejrzeniu tego nagrania raczej nie będziesz chciała zajść w ciążę bliźniaczą... Co się dzieje z tym brzuchem?!

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (25)
ocena
4.5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-30 21:23:16

Patrzac na to wszystko, mam juz dosc tego ze bycie kobieta rowna sie macierzystwo. Rzygac mi sie chce, jak pomysle, ze macierzynstwo to koniec bycia kobieta. I nie zaprzeczajcie. Jak nie ma w domu 10 tys miesiecznie, to nie ma innej opcji. Nie ma kasy na kosmetyczke, odpoczynek, tylko wieczna harowka. Praca, dom, robienie obiadu, sprzatanie mieszkania, zajmowanie sie dzieckiem, spac i od rana to samo. Do emerytury. To koszmar. Mam 29. I naprawde, nie planuje dzieci i mysle o podwiazaniu jajowodow. A Wy?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-30 22:27:19

Mam identyczne odczucia

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-30 22:43:32

W jakimś sensie jest w tym racja, ale z drugiej strony jak nie masz dziecka to niby nie robisz tych rzeczy? odejmując od tego oczywiście opiekę nad dzieckiem. Ludzie są różni, dla jednego coś będzie katorgą, dla innego spełnieniem marzeń. Jeśli nie robi się tym krzywdy innym to trzeba żyć według swoich zasad, i tyle.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-30 20:00:48

Popieram. Kobieta to nie tylko matka. Po urodzeniu dziecka nikt już o tym nie pamięta, a jak kobieta chce coś zrobić dla siebie to jest potępiana i uważana za złą matkę. Dlaczego mężczyźni po urodzeniu dziecka nadal mogą się realizować, pracować, robić karierę, podróżować, spotykać się ze znajomymi, bo kobieta musi robić wszystko i zawsze! Każdy powinien robić to co go uszczęśliwia. Tylko zastanawiam się ile Pani mąż wytrzyma jako pełnoetatowy tatuś...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-30 22:48:54

Guzik prawda. Każdy ma tak jak sobie "pościeli". Dla mojego męża jestem nie tylko matką naszego dziecka ale i dalej taką samą kobietą jaką była przed urodzeniem naszego syna. Tak samo się nim opiekuje, bawi, robi jedzenie, przytula. Mogę spotkać się ze znajomymi tak samo jak i on. Jasne, że w wielu związkach jest tak jak napisałas, ale dlatego, że kobiety same się na to godzą. Syn jest dla mnie najważniejszy i dla niego zrobiłabym wszystko, ale nie jestem "tylko" matką. A dogryzanie odnośnie tego ile wytrzyma jako pełnoetatowy tatuś - nie każdy jest tatą z "doskoku" lub od święta. Są tacy faceci którzy dbają o swoje dziecko tak samo jak mamy. Jeśli kobieta decyduje się na dziecko z mężczyzną któremu niekoniecznie widzi się opieka nad ich wspólnym dzieckiem to cóż... Czasem los bywa przewrotny, ale w większości przypadków sygnały były już wcześniej, tylko, ze kobieta albo udaje że ich nie widzi, albo myśli że "zmieni swojego misia". ;-)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-30 19:00:32

Przecież 4-latka można zapisać do przedszkola. Będzie czas na naukę lub pracę, a przy dobrej organizacji na jedno i drugie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-30 21:18:29

Po co? Lepiej kopnąć w d**ę i przypominać sobie o dziecku raz w miesiacu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-30 13:55:12

I super :) nic w tym dziwnego. Ojcowie tak mogą robić podwójne standardy LOL XDDDD

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-30 12:32:10

Gdyby się rozwodzili, a dziecko raz na jakiś czas dowiedział y ojciec to zasną z was by nie widziała w tym nic dziwnego. Faceci często maja swoje dzieci gdzieś, rozwiedzeni czy nie. Nagle sytuacja się odwróciła i wielkie halo bo z niej jest niby wyrodna matka. Nie ma to jak podwójne standardy..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-30 13:49:56

Taki ojciec też jest przecież wyrodny, jeśli porzuca dziecko, czy ktoś mówi, że jest inaczej? ALE jeśli tego nie czuje, jeśli faktycznie to ojciec jest lepszym rodzicem dla ich syna to bardzo dobrze, że chce by był on z nim a nie z nią. Wie, że ona się nie sprawdza, a ojciec tak, więc na pewno będzie mu lepiej przy nim, a ona też jakoś tam sobie życie poukłada. Takie sytuacje się zdarzają, trudno, ale lepiej by dziecko miało jednego dobrego rodzica, niż żeby było niby dwóch ale czuło się niechciane. Lepiej by "młody" miał od czasu do czasu spędzić fajnie czas ze swoją matką, niż gdyby miał ją na co dzień ale czuł, że ona go nie chce.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-30 12:28:50

Zniknij z życia dziecka raz na zawsze. Oby jego ojciec poznał wartościową kobietę która stanie się prawdziwą matka dla dziecka, nie taka ścierka jak ty.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-31 12:38:27

Sama jesteś scierka skoro tak łatwo ci (celowo z małej litery) przychodzi ocenianie innych ludzi

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-30 11:46:14

To przykre, że masz takie podejście do własnego dziecka, że jesteś tak naprawdę w stanie z niego "zrezygnować", ale z drugiej strony jeśli faktycznie to ojciec jest lepszym rodzicem to lepiej aby syn z nim mieszkał.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-30 11:36:21

Też uważam, że dobrze robisz. To da szansę znalezienia temu dziecku lepszej matki, a Tobie odnalezienia siebie i swojego szczęścia.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-30 09:48:23

Jeżeli nie chcesz tego dziecka to lepiej by było z ojcem. Przy Tobie z wiekiem mogło by odczuć tą niechęć, a przy ojcu już tego nie odczuje. Tyle, że ojciec pozna nową kobietę i to ta kobieta zostanie nową mamą, czy Tobie to będzie odpowiadało czy nie. Jakby nie patrząc większe powodzenie mają faceci z dziećmi niż kobiety z dziećmi. Przynajmniej tak z obserwacji wyłapałam.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-30 09:44:35

Moze to nie byl jeszcze odpowiedni czas zebys miala dziecko. Jesli wam taki uklad pasuje nie widze w tym nic zlego

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-08-02 12:00:50

Za późno. Ona już ma dziecko.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz