LIST: „Od roku jesteśmy zaręczeni, ale ja odkładam ślub na później. Przez jego BRZYDKIE NAZWISKO”

15 Kwietnia 2018

Karolina nie wyobraża sobie, by miała je przyjąć.

zmiana nazwiska po ślubie

Wiele dziewczyn narzeka na to, że nie mogą znaleźć tego jedynego. Szukają, próbują i na razie nic nie zapowiada związku do grobowej deski. Tym bardziej jestem wdzięczna losowi, że ja kogoś takiego spotkałam. Jesteśmy ze sobą od trzech lat, a rok temu on się oświadczył. Cudowne uczucie, kiedy kogoś bardzo kochasz i uważasz go za ideał, a on pada na kolana i mówi, że chce spędzić z tobą resztę życia. Pod tym względem uważam siebie za szczęściarę.

Zobacz również: LIST: „Mam problem ze znalezieniem świadkowej. Żadna koleżanka nie jest już dziewicą”

Mało tego - uważam, że wybrał na to najlepszy moment, bo od dawna marzę o małżeństwie i założeniu rodziny. Nawet pierścionek zaręczynowy bardzo mi się spodobał, co podobno też nie jest regułą. Wygląda to wszystko na sielankę. I teraz pewnie uznacie, że szukam dziury w całym, bo doszukuję się problemu nie tam, gdzie trzeba. Ale przed złożeniem najważniejszej przysięgi w życiu naprawdę powstrzymuje mnie tylko jedna rzecz.

Chodzi o jego nazwisko. Nigdy mi się nie podobało, ale jego przyjęcie było dla mnie abstrakcją. Aż do teraz. Przecież mu nie powiem, że chcę zachować swoje…

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (37)
ocena
4.9/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

ezto
(Ocena: 5)
2018-04-17 17:16:03

Hahaha rzeczywiście żadna z Ciebie szlachcianka, malo tego, odwaze sie powiedzieć ciut przytepawa - ia na domiar złego, to tak żeby cię jeszcze dobic na koniec: Łopata to herbowne nazwisko polskiego herbu Szaława. Proszę, gdybyś nie wierzyła. https://pl.m.wikipedia.org/wiki/SzaC582awa ... A teraz zbieraj szczękę z podłogi.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-04-16 10:35:25

Miałam podobny problem. Nie chciałam rezygnować z swojego nazwiska,które jest zwyczajnie dużo ładniejsze i również ma pochodzenie szlacheckie. Powiedziałam o tym przyszłemu mężowi a on powiedzial,że to mój wybór i nie będzie przeszkadzać jeśli zostawie swoje. Najważniejsza jest komunikacja i sposób w jaki mu o tym powiesz. Ja zdecydowałam się ostatecznie na dwa nazwiska i jestem zadowolona z wyboru chociaż podpisuję sie na pół strony.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-04-16 10:25:37

Nie wierze, po prostu nie wierze... Nazwisko Łopata jak kazde inne tylko zwyczajne, ale wielka dama ze średniowiecza się urwała i nagle jej nazwisko nie pasuje. Nie poznalaś jego nazwiska wczoraj, wiec wiedzialas co robisz. Najlepiej bedzie dla chłopa jak z nim zerwiesz, przeciez to zwykły plebs ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-04-16 13:29:08

Ale dlaczego to ona ma przyjmować jego nazwisko a nie na odwrót ? Ja też nie będe zmieniała swojego panieńskiego nazwiska, bo mi pasuje do imienia i nie mam ochoty go zmieniać tylko dlatego, że będę mężatką.... Dlaczego to nigdy faceta nie męczą, żeby przeszedł na nazwisko żony ?!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-04-16 01:15:25

Faktycznie, szlachcianka z Ciebie żadna, a przy okazji "Tak, jakby nagle jakaś Czartoryska miała się przedstawiać jako Grabie." Grabie, to także szlacheckie nazwisko. Na Podlasiu żyją chłopskie od pokoleń rodziny o nazwisku Radziwiłł, może wywodzisz się z jednej z nich? Może rodzina Twojego narzeczonego jest bardziej szlachetna od Twojej? To śmieszne epatować samym nazwiskiem, z którego, oprócz Twojej nieuzasadnionej dumy, nic nie wynka

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-04-16 03:42:37

To ja uważam, że lepiej się nazywać po chłopsku Radziwiłł niż po szlachecku Grabie :D Ważne jest też to jak to brzmi a nie jakie ma korzenie - w końcu ludzie na co dzien nie analizuja pochodzenia nazwisk.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-04-16 15:43:10

Co tam brzmienie, jeśli pod nazwiskiem ukrywa się burak. W okolicy, w której kiedyś mieszkałam pałętał się żul o nazwisku Potocki :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-04-16 16:29:17

Żul hrabia Potocki, LOL :D Każdy może upaść :P

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-04-16 00:34:43

J*bać tradycję i stereotypy za przeproszeniem ! Jeśli facet ma głupie nazwisko lub obraźliwe to za nic w świecie też bym nie chciała go przyjąć. A dlaczego niby on nie może przyjąć twojego ?Męska duma nie pozwala ?! Ojejku, jak przykro... Weź dwuczłonowe, albo zostań przy swoim, albo w ogóle ślubu nie bierzcie. Co to w ogóle ma znaczyć że ,,kobieta powinna przyjąć nazwisko mężczyzny,, ?! Mamy równouprawnienie chyba do k*rwy nędzy... >:( Jak ktoś wchodzi na ten temat i mówi mi że kobieta coś POWINNA zrobić, to mnie krew zalewa.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-04-15 21:44:47

Dojrzej. Ja swojemu powiedziałam ze chce podwójne. On powiedział ze nie będzie ingerował w moją decyzje. Biorę tylko jego ostatecznie. Rozmawialiśmy o tym od razu po zaręczynach. Jedli jie dojdziecie w tej kwestii do porozumienia to w jakiej innej?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-04-15 21:28:36

O ile mnie pamięć nie myli to przy wypełnianiu dokumentów w urzędzie jest możliwość wyboru jednego z obu nazwisk lub pozostanie przy swoich,więc nie wiem w czym problem?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-04-15 20:19:45

O matko, ale dylemat. Dodaj nazwisko męża do swojego, będziesz pani Radziwiłł-Łopata, czy tam Poniatowska-Łopata, czy jakoś tam. Zawsze możesz używać tylko pierwszej części nazwiska.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-04-15 21:47:38

o damnnnnnnn XD NIE! :D:D:D:D Ja się tej dziewczynie nie dziwię, są nazwiska tak fatalne, że aż się prosi żeby cała rodzina zmieniła.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Pola
(Ocena: 5)
2018-05-01 23:28:38

Znałam faceta, całkiem zresztą przystojnego, który nazywał się...Fiutek :P Masakra, za nic w świecie nie chciałabym mieć takiego nazwiska!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
vtdf
(Ocena: 2)
2018-04-15 19:23:02

"Przyszłam na świat z nazwiskiem szlacheckim" rozstańcie się, jeżeli masz fetysz nazwiska szlacheckiego, pewnie z końcówką ski, która o niczym nie świadczy bez badan geologicznych, to jesteś osobą niedojżała emocjonalnie do bycia żona i matką. Jedyne miejsce w przedszkolu, tam z dziećmi się dobrze dogadasz "bo Twoje nazwisko jest gupie, a mojego dziadka ładne!".

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 4)
2018-04-15 19:12:54

Jeżeli przez rok nie potrafisz porozmawiać z facetem, a nazwisko jest dla Ciebie istotniejsze od bycia razem, to wyraźnie Wam nie po drodze

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz