Mój mąż mitoman

24 Maja 2016

Czy Twój mąż rzeczywiście jest tym, za kogo się podaje? Klara przeżyła ogromne rozczarowanie.

kłamstwa w związku

Mitomania jest patologiczną skłonnością do kłamania. Osoba, która na nią cierpi, często nie jest w stanie odróżnić rzeczywistości od fantazji. Najczęściej przedstawia się w nich w dużo korzystniejszym świetle niż to prawdziwe. Nałogowi kłamcy są zazwyczaj osobowościami charakteryzującymi się zmianami nastrojów, pragnącymi ubarwić swoje życie. Mitomania może pojawić się także jako następstwo chorób organicznych mózgu.

Niektórzy mitomani potrafią wprowadzać w błąd nawet najznakomitszych przedstawicieli świata naukowego, o zwykłych ludziach już nie wspominając. Znana jest historia amerykańskiej pary Craigów. Mężczyzna opowiedział swojej żonie, że był żołnierzem w Iraku. Kobieta wspominała, że były mąż tym wyznaniem wyprowadził w pole bardzo inteligentnych ludzi, wśród których byli zawodowi wojskowi.

Podobna historia spotkała jedną z naszych czytelniczek, która w mailu postanowiła podzielić się swoim doświadczeniem. Może być ono przestrogą dla wszystkich zakochanych kobiet, żeby starały się lepiej poznać swoich partnerów, zanim wydadzą się za nich za mąż. 

Zobacz także: LIST: „Nie chcę, żeby córka chodziła do klasy integracyjnej. To więcej szkody niż pożytku!”

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (13)
ocena
4.7/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2016-07-17 05:19:25

Do mnie często startowały jakieś typki podające się za profesjonalistów w takich branżach które w ich ograniczonym rozumowaniu mogłyby być dla mnie atrakcyjne, bo dla większości lasek są tylko że ja zawsze rozpoznawałam że ktoś ściemnia. Trudno było zresztą wierzyć w te bzdury skoro dziwnym trafem jak tylko zakładałam szpilki to trafiałam na samych "aktorów", "piosenkarzy" i "tancerzy". Najbardziej pokraczny egzemplarz podbił do mnie w metrze i najpierw zapytał o godzinę a potem bez żadnego kontekstu rzucił "pracuję na planie filmowym". Tak go zdziwiło że to zignorowałam że chyba uznał że musiałam nie dosłyszeć bo jak można być obojętnym wobec takiego fachu więc powtórzył ponownie" pracuję na planie filmowym". A potem jeszcze raz. Kiedyś postanowiłam jednego takiego wkręcić bo mówił że jest milionerem więc mówię do niego "świetnie to chyba nie masz nic przeciwko jeśli pójdziemy do droższej restauracji? Każdy płaci za siebie, wiedz że nie lecę na Twoje pieniądze". Poszliśmy tam a ten siedział o suchym pysku cały czas i przełykam ślinę a ja się świetnie bawiłam. Dopytywałam go dlaczego nie zamówi sobie chociaż wody a on wymyślał różne wymówki a to, że "tu jego karty nie akceptują bo jakaś niszowa a to że boi się używać bankomatów bo oszustwa się zdarzają. Powiedziałam mu na to "och, nie ma problemu, następnym razem też tu przyjdziemy więc będziesz mógł sobie do tego czasu wypłacić w oddziale :DDD". Wtedy zaczął inne wymówki , najpierw że oszczędza na jakiś samolot (jasne, i dlatego zbawi go koszt butelki z wodą i jakiejś przystawki), w końcu że przegrał na giełdzie no bo gdzieś musiały "wyparować" te rzekome miliony a wymówki się już kończyły hahah

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-05-26 16:53:39

re: Mój mąż mitoman

Wszyscy faceci strasznie kłamią .

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-05-25 01:23:47

re: Mój mąż mitoman

Każdy facet jest mitomanem, w mniejszym lub większym stopniu. Jedni kryją się lepiej, drudzy gorzej, ale każdy z nich to świnia

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-05-24 12:30:02

re: Mój mąż mitoman

A najśmieszniejsze jest to jak później się czyta wypowiedzi dziewczyn, które piszą o swoim "kochanym misiaczku" którego prześladuje jego psychiczna była, czy coś ( a nawet nie mają potwierdzenia, że on nie zmyśla, albo, że to nie on zawinił ). Niektóre babki potrafią być naprawdę nieziemsko naiwne. :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2016-05-24 11:58:48

re: Mój mąż mitoman

Te reklamy sa naprawdę żenujące. Chyba przestanę tutaj wchodzić.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-05-24 15:14:18

Nie słyszałaś o Ad Blocku?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
k
(Ocena: 5)
2016-05-24 10:27:47

re: Mój mąż mitoman

ja w tę historię niestety wierzę, bo koleżanka ze studiów przeżyła coś podobnego. Narzeczony oszukiwał ją, że jest ciężko chory na raka i potrzebuje pieniędzy na leczenie. Oczywiście wszystko okazało się kłamstwem, a ona bardzo cierpiała. Nie wiem jak tak można postępować i jednocześnie deklarować miłość i oświadczać się! Ja również zostałam oszukana, może nie w tak perfidny i drastyczny sposób, ale jednak... Też ma inne konta na portalach społecznościowych (przekonywał mnie, że założył jedno specjalnie po to by się tylko ze mną kontaktować), w przypływie "szczerości" trzy miesiące temu mi powiedział, że się zaręczył z jakąś inną, przedtem mówiąc o nieudanym związku z osobą, której nie kochał (a był z nią 4 lata). Oczywiście w czasie trwania tego nieszczęśliwego związku ciągle myślał o mnie i próbował się skontaktować. Ja uwierzyłam, pozwoliłam mu wrócić, a teraz cierpię. Podejrzewam, że te "zaręczyny" to również kłamstwo. Jeśli jednak nie, to skoro okłamywał poprzednią dziewczynę, później mnie to kolejną (rzekomą "narzeczoną") czeka to samo... Znam go od wielu lat, nie był taki. Nie wiem co mu się stało, że tak zaczął postępować. Pewnie się już nie dowiem.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-05-24 12:00:11

też kiedyś byłam z takim chłopakiem, który cały czas kłamał... nawet nie tyle, że koloryzował a najzwyczajniej w świecie zmyślał, zarówno w ważnych sprawach jak i błahych sprawach, na początku wierzyłam w to co mówi, bo niby czemu nie? ale po kilku miesiąc zaczęłam zauważać jakie głupoty opowiada ;) nie rozumiem takiego zachowania..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
ola
(Ocena: 5)
2016-05-24 12:16:46

Kochana, oczywiście, że taki był, ale dopiero teraz to widzisz. Nie ma co próbować "ratować" takich elementów.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-05-24 22:20:05

Ja również spotykałam sie z mitomanem kłamał nawet wtedy gdy to kłamstwo nie bylo do niczego "potrzebne'.Uważał,ze byl nawet w komandosach zapytałam jego matke o to okazało sie oczywiscie ,ze to bzdura. Facet kłamie jak szalony! Poza tym był problematycznym awanturnikiem i uwazam ze alkoholikiem-odeszłam...poco niszczyc sobie zycie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-05-24 08:37:59

re: Mój mąż mitoman

yyy nie wiem jak można nie zobaczyć nigdy pleców swojego męża...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-05-25 11:26:19

Ja uwielbiam plecki mojego mężczyzny

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz