LIST: „Dowiedziałam się przypadkiem, że mój nowy chłopak pochodzi z muzułmańskiej rodziny. Co robić?”

09 Sierpnia 2017

Aneta nie widzi w tym problemu, ale znajomi sugerują jej rozstanie.

chłopak muzułmanin

Uważam się za osobę bardzo otwartą na świat i ludzi. Nie lubię uprzedzeń i każdego najpierw muszę poznać, zanim go ocenię. Co mi po opiniach innych albo stereotypach? Ludzie są różni. Czasem trafi się czarna owca, a czasami wyjątek od reguły. Tym razem sytuacja jest bardziej skomplikowana. Z jednej strony jest ktoś, kto wydaje mi się wspaniały, ale z drugiej - pojawiła się obawa, że wcale tak nie musi być do końca.

Adama poznałam przez zupełny przypadek. Nie na uczelni, nie przez znajomych, nie w pracy. Kilka miesięcy temu jechaliśmy razem pociągiem do innego miasta i trafiliśmy do jednego przedziału. On pomógł mi podnieść walizkę, zamieniliśmy kilka słów, wymieniliśmy się kontaktami i tak jakoś machina ruszyła. Najpierw do siebie pisaliśmy, potem telefony, wreszcie się spotkaliśmy. I tak spotykamy się od tego czasu. Aktualnie nawet codziennie.

To wyjątkowy człowiek i bardzo bym chciała, żeby coś z tego wyszło. Prawda jest jednak taka, że to za krótki czas, żebym go dobrze poznała. Ostatnio na światło dzienne wyszedł fakt, który mnie zaniepokoił.

Zobacz również: Mój chłopak muzułmanin

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (19)
ocena
4.8/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-08-16 10:26:09

to czy z nim zostaniesz czy nie to musi być twoja decyzja. Znajomi dzisiaj są, jutro ich nie będzie a facet to facet, może to ten najważniejszy i jedyny.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-08-13 21:43:56

"To tak, jakby ktoś uznawał mnie za Żydówkę, bo w którymś tam pokoleniu miałam takich przodków. Myślę, że to nawet możliwe, bo większość Polaków ma z tym coś wspólnego."- wybuchłam śmiechem! :-D Co mają wspólnego? Owszem, Żydzi żyli na naszych ziemiach przez długie wieki, jednak rodziny zakładano na ogół w ramach swojej grupy wyznaniowej... Oprócz nich żyły też wprawdzie inne mniejszości. Co do Twojego chłopaka, to radziłabym Ci uważnie przyjrzeć się stosunkom panującym w jego domu- tj. relacjom pomiędzy jego rodzicami. Może się okazać, że w jego rodzinie asymilacja zrobiła swoje i nie ma powodów do obaw... ;-)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Kasia
(Ocena: 5)
2017-08-10 09:27:56

Zobacz jak sytuacja wygląda u niego w domu, pojedź do niego i obserwuj jego rodziców. Jeśli jego Tata traktuje normalnie Mamę to jest okej, jeśli z góry jej coś narzuca to będziesz miała to samo. U muzułmaninów jest coś takiego jak "głowa rodziny", która ma wpływ na wszystkim i tą osobą jest najstarszy facet w domu. Jeśli jego Tata ma duży wpływ na Mamę- wiadomo o co chodzi to logiczne jest to, że dla Syna będzie wpajał to samo do głowy. Ja osobiście bałabym się być z muzułmaninem.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-08-09 22:08:42

Nie warto ryzykować innowiercy, został wychowany w taki a nie inny sposób i prędzej czy później te różnice wyjdą na wierzch, lepiej zawczasu się odciąć póki nie ma zażyłych więzi niż potem zniszczyć sobie całe życie tą jedną naiwną decyzją. Jeśli zaś później spróbujesz od niego odejść to najzwyczajniej w świecie poderżnie Ci gardło, dla nich to coś normalnego. Bierzesz ślub z takim to stajesz się jego wyłączną własnością i może z Tobą zrobić co tylko zechce, tego uczy ich koran.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-08-09 22:54:59

pie**olisz jak potłuczona

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-08-10 03:22:57

Ona nie pie...rdoli tylko ma rację. Kobieta w islamie jest nikim, w tej sekcie kobiety nie mają żadnych praw człowieka i panuje tam niewyobrażalny seksizm.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-08-09 20:14:55

A ja dowiedziałam się przypadkiem że mój chłopak to murzyn... Szok co teraz!!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-08-09 18:09:40

Poznaj jego rodzinę zobacz jak to tam wygląda jak traktowana jest matka i babcia

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-08-09 14:54:06

Jeśli to ,,muzułmanin,, tylko teoretycznie i nie obchodzi ich porąbanych rytuałów, do tego całe życie mieszka w Polsce, to jeszcze możesz pomyśleć o byciu z nim ale miej oczy otwarte. Jego rodzina może mieć negatywny wpływ na niego więc uważaj. Dałabym mu ultimatum że musi obchodzić ze mną wszystkie święta chrześcijańskie jeśli chce ze mną być a jeśli nie to niech spada.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-08-09 16:49:17

obchodzić wszystkie święta chrześcijańskie? Lecz się....

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-08-10 03:19:16

Tak kre..tynko, święta Bożego Narodzenia, Wielkanoc itp. Moja rodzina jest wierząca i jeśli jakiś chłoptaś nie akceptowałby tego to miałby pecha i kosza ode mnie, bo to jest dla mnie i mojej rodziny bardzo ważne.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Popieram
(Ocena: 5)
2017-08-10 12:43:58

Anonim z 2017-08-10 03:19:16 Tak trzymaj!!! :D Świetna postawa.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Lola
(Ocena: 5)
2017-08-09 12:59:32

My ci tu nic nie pomożemy, bo yo nie znamy. Musisz fo lepiej poznać a wtedy zdecydujesz. Nie ważne jakiej wiary i kraju jest osobą, ważne jest żeby nas dobrze traktowała ,szanowala i kochała. I tyle ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2017-08-09 11:34:19

Nie namawiam do wsadzania goscia do jednego wora, ale z autopsji moge powiedziec, ze ci ludzie zachowuja sie inaczej w zaleznosci od tego gdzie sa. Spotykalam sie z Egipcjaninem, niby fajny gosc, jezdzi po calym swiecie i wyluzowany jest. Ale zapomnial mi wspomniec, ze ma juz zone (zreszta ozenil sie z nia dla paszportu) i bardzo sie zdenerwowalam jak mu powiedzialam, ze jestem buddystka, bo dla nich to ateizm. Takze jest to stapanie po cienkim lodzie, ale sa przeciez ludzie, ktorzy to robili i nie wpadli do zimnej wody...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-08-09 09:12:19

Tez jestem z muzułmaninem mieszkamy w Niemczech i właśnie jestem jestem w szpitalu bo urodziło się nam drugie dziecko. Mój mąż jest najwspanialszy na świecie jest wspaniałym mężem i ojcem dba o nas nigdy niczego mi nie odmówił. Jedynie czego nie chce żebym robiła jako żona muzułmana to zakładała mini spódniczki w sukienkach jak najbardziej chodzę. Trzeba poznać człowieka a nie patrzeć skąd się wywodzi i jak patrzę jak niektórzy Polacy traktują moje koleżanki to myśle jakie szczęście mnie spotkało

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Okrutnie
(Ocena: 5)
2017-08-09 13:03:08

"Jako żona muzułmana" - hehehehe! Widać, jaki element się z nimi zadaje.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz