„Przegrałam swoje życie. Mam troje dzieci – każde z innym facetem” (Historia Sylwii)

13 Lutego 2018

Kobieta uważa, że nie ponosi odpowiedzialności za obecny stan.

dzieci różnych ojców

Nie wszyscy zgadzają się ze stwierdzeniem, że jesteśmy kowalami swojego losu. Są w życiu takie okoliczności, na które nie mamy wpływu, jednak w pewnych przypadkach trudno zaprzeczyć, że sami zgotowaliśmy sobie piekło bądź zapracowaliśmy na coś fajnego. Klasycznym przykładem są pod tym względem kobiety mające dzieci z różnymi partnerami. Można bowiem zrozumieć jeden życiowy błąd, ale ciągle powielanie tych samych zakrawa już o bezmyślność.

Sylwia, mimo wszystko, nie zgadza się ze stwierdzeniem, że sama ponosi odpowiedzialność za posiadanie dzieci, które mają różnych ojców. Kobieta uważa, że ma w życiu pecha. Najgorsze jest to, że chciałaby zrobić coś i zmienić swój los, ale już prawie się poddała. „Nie chce mi się żyć i nie wiem, jak mogę wygrzebać się z tego dołka” – napisała w mailu do naszej redakcji.

Czy Sylwia faktycznie ma pecha? A może jednak ponosi odpowiedzialność albo przynajmniej część odpowiedzialności za to, co wydarzyło się w jej życiu? Poznajcie jej historię.

Zobacz także:

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (39)
ocena
4.9/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-15 14:58:36

Kobieto, a to 3 dziecko Ci po co? Dwójka z różnymi Ci nie wystarczyła? Nie wiesz co to antykoncepcja?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-15 08:14:56

Z obserwacji wynika że samotne matki są łatwe, biorą co jest aby nie być samą

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-14 17:22:18

Zmarnowałaś sobie szansę na życie w typowym układzie = mąż, żona, wspólne dzieci, wspólne mieszkanie. Taki model jest najbardziej typowy, społeczeństwo go "oczekuje" i uważa za pełnię szczęścia (z czym też rożnie bywa). Ale to że się w ten model nie wpisujesz nie oznacza jeszcze, że zmarnowałaś całe życie. Nie szukaj kolejnego faceta tylko po to żeby go mieć i jakiekolwiek przypominać typową rodzinę. Skup się na sobie i dzieciach. Może uda ci się znaleźć lepszą pracę, wynieść kiedyś od rodziców. Staraj się o to. A póki tak nie jest po prostu żyj w domu rodzinnym i czerp z tego tyle radości ile możesz, dbając o relacje z bliskimi. Nie skazuj się na granie roli trędowatej. Ludzie będą gadać, ale możesz być perfidnie uśmiechnięta gdy ich mijasz na ulicy ;) trudno, książkowe życie ci nie wyszło, spróbuj tworzyć dom z tego co masz.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
belcia
(Ocena: 2)
2018-02-14 15:21:06

Przynajmniej jest 1000 +

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-15 20:39:28

Patrz do swojego portfela

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-14 13:38:08

Nie zwalaj winy na rodziców bo powinnaś się cieszyć ze ci pomagają i możesz z nimi mieszkać i po każdej twojej porażce pozwolili ci wracać . Bo inni nie maja tak kolorowo i dają sobie radę . Wiesz co chyba masz za dużo w dupie bo wiesz ze mama z tata ci pomogą i robisz dziecko po dziecko . Jak byś nie miała pomocy to od razu byś biegła do lekarza i nie dała byś sobie zrobić dziecka . Nie chciałaś się zabezpieczać mogłaś liczyć kiedy masz dni płodne albo prosić o to partnere żeby używał gumki

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-14 13:34:44

Suchaj ja tez urodziłam dziecko w wieku 17 lat . Ale zaraz po zaczęłam brać tabletki i nie mam problemu mój partner jest stały ale jak bym pozowała sobie na wszytsko miała bym pewnie tak jak ty . Skończyłam szkole zdałam maturę i pracuje mieszkam sama i daje sobie radę .. to nie loz zniszczył tobie życie tylko ty sama ☺️ Miałaś po pierwszym gości nauczkę Wiec jak znalazłaś następnego mogłaś się zabezpieczać a już nie mówię o 3 .

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-14 11:40:47

czy ty wiesz co to znaczy antykoncepcja ku*wa?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-14 05:16:33

Niech poczyta o antykoncepcji. Bo założę się że w obecnym stanie będzie miala czwarte dziecko z czwartym facetem.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
5
(Ocena: 5)
2018-02-13 22:51:12

Masz piekne, zdrowe dzieci - niejedna matka nigdy sie tego nie doczeka, kochaj je swoim sercem i patrz sercem, pracujesz ciezko, aby one mialy lepsze zycie :-) gdy podrosna moze i do Ciebie usmiechnie sie los :) nie poddawaj sie i walcz dbaj i wychowaj swoje szczescia, nie pozwol, aby zostaly skrzywdzone jak Ty :) a opinia ludzi nie warto sie przejmowac, oni za Ciebie zycia nie przezyja,a gadac i tak beda tak bylo i bedzie, madrzy ludzie po prostu to ignoruja :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-13 22:40:23

No nie mogę. Splodzila dzieci będąc osoba dorosła ale wina rodziców. A i fenomen nie pociagal mnie i nie kochałam to więc zrobiłam sobie z nim 3 dziecko. Ogarnij się kobieto.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz