LIST: Zbliżają się wydatki, a ja nie mam na nic kasy. Czy tylko ja jestem w takiej sytuacji?

09 Października 2012

Martyna wstydzi się biedy. Nie wie, co dalej robić ze swoim życiem.

komputer kawa

Witam,

Napisałam do Was, bo aż krew mnie zalewa jak oglądam telewizję. Wszędzie tylko bogaci ludzie, wielki świat, kasa, moda, szczęście i pieniądze. Patrząc na to wszystko, czuję się oszukiwana. Rzeczywistość wygląda przecież zupełnie inaczej, a ja o tym wiem najlepiej.

Pochodzę z małego miasteczka na wschodzie Polski. Nigdy mi się nie przelewało, ale to, co jest teraz zaczyna już mnie dobijać. Mój mąż, chociaż skończył studia, już od roku nie może znaleźć pracy. U mnie w okolicy w ogóle nie ma żadnych ofert. Teraz robi prawko na samochody ciężarowe i pewnie w przyszłości będzie jeździł tirem.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (318)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2012-12-08 19:16:07

Nie tylko ty masz problemy fiannsowe, wszyscy po części je mamy. Ja np. na okres świątwypasionym preentem dla chrześniaka nie zaświece, bo pieniędzy za wiele nie posiadam, ale liczy się gest i chęci.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-11-10 03:37:07

K***, ludzie potrafią tylko krytykować i prawić kazania...! Co się z wami dzieje? Czy wy nie macie serca? Odrobiny zrozumienia?! Ludzkich uczuć?!... ;/- Rozumiem doskonale, jak to jest pomimo wysiłków nie dawać rady odbić od brzegu, nawet stając na głowie i pozbawiając się wszystkiego... Pracować i nic z tego nie mieć... Kiszka... ;/-

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-10-22 21:14:35

wybacz, ale jak poszłaś na pedagogikę to co się dziwisz?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-10-15 16:56:00

Och, daj spokój. Świat jest niesprawiedliwy? A czy ty zastanowiłaś się chociaż, co robisz? Dzisiaj wszyscy chcą mieć maturę i stopień naukowy, zdają te marne 30 procent i dziwią się, że praca się do nich nie garnie. A może gdybyś poszła do szkoły zawodowej, miałabyś fach w ręku. Byłabyś bez dumnego papierka po kolejnym dziwacznym wydziale stworzonym tylko po to, by wcisnąć gdzieś studentów bez powołania, na te "drogie fury" byś nie zarabiała, ale przynajmniej nie martwiła się o każdy grosz.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-12-01 16:14:07

Ja mam bardzo dobry fach i też kicha więc przestań pie...lić

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-06-30 21:58:43

Nie chrzań. Ja mam dobrze płatny zawód(20 lat temu tak było) a teraz mam na rękę 1200zł . HuRRRa

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-10-12 23:05:51

Masz męża sierotę bo chłop jak chce robić to chociaż dorywczą ale prace znajdzie i zawsze jakieś pieniądze przyniesie :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-12-01 16:21:38

Ty czytaj uważnie bo tu nie chodzi o jakieś pieniądze ale o fakt że nie ma pracy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-10-12 15:05:41

Skoro nie masz zadnych kredytow to bardzo dobrze.Wez jakas pozyczke otworz male prywatne przedszkole,lub swietlice dla dzieci ktorych rodzice wieczorami pracuja.Masz wyksztalcenie w tym kierunku,zatrudnij jeszcze jakas kolezanke po fachu i razem otworzcie swoj biznes.Uwierz ze chetni sie znajda.W tych czasach rodzice bardzo czestop pracuja wieczorami i nie maja co zrobic z dziecmi.To moze wypalic.Wtedy odbijesz sie od dna...powodzienia:))

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-10-11 23:42:22

"Co ja mam dalej robić? Jak wygrzebać się z tego dołka?" loOl kobieto! Ile ty masz lat? Jesteś osobą dorosłą czy dzieckiem? Masz studia? Super, szkoda, że to wytwórnia bezrobotnych,a mąż czy po równie przyszłościowym kierunku?? Poza tym, jak na Twoje wykształcenie to wypowiadasz się dość osobliwie, jak jakaś gimnazjalistka, nie osoba dorosła, wykształcona. Narzekasz, że nie masz pieniędzy na zakup nowych ubrań..masz problem, doprawdy..niektórym ledwo na jedzenie starcza, a nie ubolewają tylko biorą się za siebie i działają. I to Twoje "Świat jest taki niesprawiedliwy" No dzień dobry! Co możesz zrobić? Jeśli naprawdę chcesz pracować to szukaj dalej, pracuj nawet jako sprzątaczka w hotelu, dziś nie jest ważne jako kto pracujesz, ale z kim będziesz mieć styczność, nowe znajomości kontakty i być może możliwość lepszej pracy,a zresztą, jeśli ktoś ma rzeczywiście ciężko to raczej nie wybrzydza.. W innym wypadku idź na kursy, dokształcaj się, siedząc i rozpaczając niczego nie zmienisz.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-10-17 10:01:16

a ty chyba jestes gimnazjalistka, a juz na pewno nie dorosla kobieta. co to za rady? do hotelu jako sprzataczka? jestem po techn.hotelarskim, pracuje na recepcji i uwierz mi, ze nawet za sprzataczke kobiety maja ciezko sie dostac. sa obsadzone stanowiska od wielu lat. pracuja raczej starsze kobiety, dorabiajace do emerytury. kursy? ok, ale to przewaznie up nie ma kasy na kursy! doksztalcaj sie? tak jasne , przeciez ma studia, a ty jej radzisz niech dalej sie uczy pff. idz do pracy owszem, ale trud w jej znalezieniu jest ogromny. ja jej zycze powodzenia ,a nie durnych rad. poradzic nie wiem co, bo jest coraz gorzej i to sa fakty.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-10-11 21:34:49

Mogłaś myśleć, jak wybierałaś kierunek studiów. Ciesz się, że z takim wykształceniem w ogóle masz pracę... ;]

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-10-11 22:50:01

:D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-10-12 22:24:53

jeb nij se kulke w łeb gówniaro co może sz wiedzieć o życiu ?? studia kosztują majątek to i prace chce się dobrą znaleźć . Ci co cieszą mordy z tego listu na pewno mają kase od mamuś i ojczulków niestety nie wszyscy mają tak dobrze sama jestem po studiach niby przyszłościowych bo rehabilitacja a pracy nigdzie nie moge znaleźć . wspolczuje i wstydze sie za te odpowiedzi , oby wam sie powiodło lepiej wredne su**

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-10-11 20:05:42

jedz za granice

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-10-11 09:26:00

szczerze mówić współczuje Ci. osoby, kóre piszą "poszukaj pracy", albo "jedź do wiekszego miasta" widac nie maja za bardzo pojęcia o czym piszą. niestety w polsce i duzych miastach jest ciezko, a nawet jak prace znajdziesz, to wynagrodzenie jest żenujące. okropnej jednak jest to że piszesz że wkórzaja Cie osoby, kóre miałóy w życiu więcej szczęścia .. jak mozna być takim zawistnym? sami sobie studia wybraliscie, to nie ejst prl że wystarczyskonczyć cokolwiek i magister to jest KTOŚ... teraz trzeba dobrze zastanowić się nad kierunkiem i zadać sobie pytanie co po studiach? pedagogika? no prosze Cie... ile osób to konczy każdego roku a mamy niż demograficzny i doświadczonych nauczycieli zwalniają... rozbrajaą mnie ludzie po turystyce, euopeistyce albo innych bzdurach z pretensjami do świata ze magister i mało zarabia, a pretensje można mieć tylko do siebie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-10-17 10:03:04

jedna tutaj madra wypowiedz!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz