LIST: Właśnie dowiedziałam się, że zostanę mamą. Nie wiem, jak powiedzieć rodzicom...

20 Czerwca 2012

Jedna z naszych Czytelniczek, która woli pozostać w pełni anonimowa, jest w trudnym momencie życia.

Załamana

Drogie Czytelniczki,

Mam 19 lat, właśnie dowiedziałam się, że zostanę mamą. Mój problem polega na tym, że moi rodzice żyją w swoim świecie - najważniejsza jest nauka i nic poza tym. Mama od zawsze powtarzała mi, że jeżeli kiedykolwiek zrobię coś, co zaważy na mojej przyszłości (ciąża) będę radzić sobie sama, bo ona na pewno wtedy mi nie pomoże.

Jej zdaniem jestem za młoda na seks i na to przyjdzie czas po studiach. Kompletnie nie liczy się z moim zdaniem. Dla mnie jest to całkiem normalna sprawa, zwłaszcza, że z facetem jestem już 5 lat.

Bardzo boję się rozmowy z nimi i odwlekam ją tak jak się tylko da. Jak mam sobie z tym poradzić? Dodam, że w facecie, jak również w jego rodzicach, mam całkowite oparcie. Wiem, że mój problem może wydawać się błahy, bo inni ludzie mają o wiele gorsze kłopoty, jednak bardzo proszę o odpowiedź…

Anonimowa

Na Wasze Listy czekamy pod adresem redakcja(at)papilot.pl.

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (223)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2012-12-08 19:29:43

Ja też bałam się powiedzieć swoim rodzicom, mam 18 lat i też jestem w ciąży. Też obawiałam się wyrzutów kierowanych w moją stronę na temat wykształcenia, pieniędzy na dziecko, ukończenie szkoły, ślub itp. Ale przełamałam się i wraz z chłopakiem im to oznajmiłam im że jestem w ciąży i spodziewam się dziecka. Byli źli, rozgoryczenie, bez pytań oczywiście się nie obyło, były wyrzuty i żal.. Że najmłodsza córeczka zrobiła im takiego psikusa. Przez tydzień atmosfera była nie do zniesienia teraz się o mnie troszczą, wyrzutów mi nie prawią i jest ok. Mam faceta, który jest naprawdę wytrwały, bo z moimi rodzicami lekko w tej kwestii nie miał. Ale uwierz, nie czekaj z tym newsem lepiej, zęby wiedzieli od ciebie a nie innych, lub żeby zauważyli zmiany w twoim ciele, wtedy będą mieli do ciebie jeszcze większy żal. I nie ma czym się przejmować, wszystko idzie pogodzić.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-09-18 13:48:04

jak się maleństwo urodzi to rozejdzie się po kościach foch twojej mamy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-28 14:41:49

Każda matka tak mówi, a jak przyjdzie co do czego to cóż. Nagadają się, a potem przytulą i powiedzą, że pomogą bo jesteś ich dzieckiem. Poza tym to nie koniec świata. Możesz dalej się uczyć.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-27 22:31:21

Ciąża to nie koniec świata, możesz skończyć szkołę, pójść na studia.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-25 23:46:42

najważniejsze że masz jakie kolwiek oparcie ze jesteś w stałym związku masz już paręnaście lat. powiedz rodzica w prost to prawda będą wściekli i pewnie jakiś czas będzie ciężko ale z czasem pogodzą się z faktem i pomogą szkoda ze nie napisałaś ile lat ma twój chłopak czy pracuje i ogólnie jaka jest twoja sytuacja materialna bo to ma znaczenie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-25 11:43:38

Też jestem młodą mamą, nawet młodszą niż Ty. Powiedz rodzicom wprost, że jesteś w ciąży, myślę, że swoje się nagadają, ale i tak nie zostawią Cię na lodzie. Powodzenia;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-23 21:42:12

oczywiście byłam w identycznej sytuacji zwlekałam za długo żałuje ze tak późno powiedziałam rodziecom. Płacz był ale wreszcie sie zebrali i teraz mój syn to też pełnoprawny wnuk.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-22 13:17:42

Miałam identyczną sytuacje jak twoja. twoje obawy mogą być słuszne. Moi rodzice mi nie pomogli zostałam sama... przepraszam nie sama pomógł mi chłopak i jego rodzice dziś moi teściowie. moi rodzice chodź odwrócili się od nas my sobie świetnie daliśmy rade a oni w końcu zrozumieli ze żle postąpili. Dziś mój syn jest ich oczkiem w głowie. powiedz im może akurat oni zrozumieją a jeśli nie To pamiętaj że nie jesteś sama tylko masz wsparcie.pozdrawiam. Daj znać jak Ci poszło z rodzicami. Trzymaj się.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-22 09:44:49

mama zrozumie !!!! nic się nie martw - będzie dobrze, to nie jest koniec świata !

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-22 01:46:18

Jeśli naprawdę kochasz swojego faceta, jego rodzina jest po Twojej stronie, pakuj manatki i przeprowadź się do niego. Jesteś dorosła. Dacie sobie radę. Nie z takich sytuacji ludzie wychodzili. Pozdrawiam - rówieśniczka :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz