LIST: „Przyjmijmy imigrantów! Sama chętnie im pomogę, bo na to zasługują...”

13 Września 2015

Odważny głos w sprawie uchodźców. Do Polski ma trafić ponad 10 tysięcy z nich.

uchodźcy

Witajcie!

Witajcie mieszkańcy tego dziwacznego kraju, w którym niemal każdy twierdzi, że jest wierzący. W kraju, w którym większość ma Boga na ustach. W kraju, który wiele razy w historii cierpiał, a jego obywatele musieli szukać schronienia gdzie indziej. A dzisiaj, kiedy żyjemy sobie stabilnie, mamy głęboko gdzieś ofiary wojny. Nienawidzimy obcych. Co z tego, że prawie wszyscy uważamy się za katolików, a papież zachęca nas do pomoc. Nagle się okazuje, że może sobie gadać, bo to przecież nie nasz ojciec święty, tylko też jakiś obcy...

Jestem przerażona całą tą dyskusją na temat imigrantów. Ale czasami nie mogę się powstrzymać i zaglądam w komentarze np. na Facebooku. I co widzę? Młodzi ludzie, pod własnymi nazwiskami, ze zdjęciami twarzy potrafią okazywać taką nienawiść, że robi mi się niedobrze. Piszą o brudnych ciapatych, kozoje***, terrorystach. Niektórzy zapraszają ich do Polski, ale tylko do Auschwitz, bo podobno tam jest ich miejsce. Czy tylko ja się zastanawiam, w jakim okropnym społeczeństwie przyszło mi żyć? To jest potworne.

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (200)
ocena
4.4/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Alutka
(Ocena: 1)
2016-08-22 15:13:36

Witam byłam w Anglii i jestem w Polsce wiem co sie dzieje i w żadnym wypadku nie zgodze sie na przybycie muzułmanów do Polski owszem jeśli miały by byc to kobiety i dzieci z Syrii to tak ale nie 5 kobiet z dziecmi a reszta rozjuszonych 20 latków z innych krajów islamskich. Żal mi Cie Zosiu że tak sądzisz a czy Ty wiesz jak te dzieci "islamskie" są wychowywane szczególnie chłopcy moze byś sie tym zainteresowała jak od małego mają wpajaną nienawiść i uczone są podżynania gardeł jakie bajki każa im oglądać jacy to ludzie są okropni tylko Allah jest wielki?! Oglądałaś relację ludzi co Ci uchodzcy zrobili we Francji , Niemczech i innych krajach?? Zastanów się nad tym jak chcesz to sobie weż ich wszystkich do siebie ciekawe ilu z nich bedzie wykształconych i biednych do Nas trafią sami bogaci bo biednych i naprawde potrzebujących schronienia zwyczajnie na to nie stać . I w nosząc po tym co piszesz zastanawiam się czy rzeczywiście jesteś wykształcona ! ( nie obrażając oczywiście Ciebie) zastanów sie nad tym jak by wyglądała Polska gdyby wpuszczono ich tysiąc a za nimi przyjechało by następne 5-10 tys bo tak by to było .Nie twierdzę że wszyscy sa terrorystami ale na pewno większość.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-08-02 17:36:42

Śmić mi się chcę jak to czytam! Nigdy nie komentuje takich typu rzeczy ale teraz nie moge się powstrzymać!! Kobieta, która to napisała musu być idiotką i nie interesować się tym co się teraz dzieje na świecie!! Moi znajomi niedawno wyjechali do Niemiec, bali się wyjść z domu po tym co się tam działo.. Nie uważam aby moja opinia była bedpodstawna bo ja chętnie przyjełabym ludzi " ciepłych pragnących pokoju na świecie" Ale nie zwierzęta ktore gwałcą kobiety i dzieci,którzy są agresywni i narzucają swoje poglądy i zasady. Jakim prawem?! Co Ty wiesz durnoto o islamizacji Europy, na Twoim miejscu poczytałabym trochę w internecie,że oni nawet się z tym nie kryją,że chcą ją przejąć! Pewnie takim ludziom jak ja nawet nie chodzi o nie tolerancje ale o to co się dzieje na świecie! Już ich Niemcy i Francja przyjeli i co? Zginęło mnóstwo niewinnych ludzi.. Chce się czuć bezpiecznie w swoim kraju i żyć tak jak mnie wychowano i wydaje mi się, że my Polacy powinniśmy być na pierwszym miejscu!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-12-29 13:51:32

re: LIST: „Przyjmijmy imigrantów! Sama chętnie im pomogę, bo na to zasługują...”

Polska jednym z 20 najbogatszych państw świata. Hahaha nie mogę, propaganda. Szok.. Jestem młoda polką i nie zgadzam się na żadnych uchodźców w Polsce i koniec!! Bo się zwyczajnie no je o swoje bezpieczeństwo i życie!!! A to jest najważniejsze. ciekawe co powie autorka tego durnego listu, jak ją któryś z tych jej "nie groźnych uchodźcow" brutalnie zgwalci, bo jemu się chcę seksu i koniec, bo mu jaja upchnąć i przez to jest chory.No idiotyzm. Nie nie nie i jeszcze raz nie dla islamizacji Polski.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-10-03 01:09:58

re: LIST: „Przyjmijmy imigrantów! Sama chętnie im pomogę, bo na to zasługują...”

Chcesz to sobie ich sama przyjmuj ale nie wymagaj tego od innych. Po pierwsze nie wrzucajmy wszystkich cudzoziemców do jednego worka. Sama udzielam dachu nad głową obcokrajowcom -tym którzy przyjeżdżają tu pracować albo uczyć się, są kulturalni i szanują kraj do którego przybyli. Nie toleruję natomiast uchodźców którzy zamiast okazywać wdzięczność za pomoc wszczynają rozruby w kraju do którego przyjeżdżają (a raczej który najeżdżają), głoszą hasła pełne nienawiści, są agresywni, narzucają swoje zasady, organizują ataki i stanowią zagrożenie dla całej europejskiej (i nie tylko) cywilizacji. Ludzie! Nie dajcie się oszukać hasłami że pomagacie biednym ofiarom wojny, zastanówcie się kogo przyjmujecie do swojego kraju. Każdy kto jest przeciwko naszej cywilizacji będzie się podszywał pod potrzebującego poczciwca wykorzystując takie naiwne podejście. To współczesna wersja konia trojańskiego -sami wpuszczamy wroga do swoich bram. Współczuję ofiarom wojny, ale to nie oni tu jadą (a przynajmniej nie tylko oni i coraz mniej wierzę w to by stanowili większość). Pooglądajcie materiały video z krajów gdzie przybyło ich więcej, dopóki ich nie ocenzurują bo już teraz są tuszowane. Przyjeżdżają i dewastują okolicę w której się napatoczą, atakują ludzi -zobaczcie to na własne oczy a jak nie wierzycie w te filmy to ruszcie tam du*y i sami sprawdźcie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2015-09-17 12:13:02

re: LIST: „Przyjmijmy imigrantów! Sama chętnie im pomogę, bo na to zasługują...”

ludzie młodzi buntują się bo po mimo wykształcenia nie mają perspektyw w kraju tylko puste obietnice to jest wyniszczanie kraju inwestowanie w imigrantów którzy pracować nie będą a wyganianie za granice młodych to po pierwsze bo drugie jak nie umiesz pływać to nie wskakuj do wody bo się utopisz jak Polska w to wejdzie to się utopi nie ma warunków na przyjęcia imigrantów(podkreślam słowo imigrantów i to socjalnych w dodatku) bo trzecie co z Ciebie za człowiek żeby porównywać nas do nazistów? my nic nie ,,musimy" a w sondaże nie wierz bo w mediach pokazują same dzieciaki i kobiety a większość tej zgrai stanowią młodzi silni mężczyźni, którzy by Cie skrzywdzili jakby spotkali samą nawet w dzień, wstyd mi czytać taki wpis naprawde wstyd żeby porównywać Polaków do nazistów...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
ola
(Ocena: 5)
2015-09-16 19:14:34

re: LIST: „Przyjmijmy imigrantów! Sama chętnie im pomogę, bo na to zasługują...”

Jestem przeciwko przyjmowaniu muzułmańskich migrantów. To jest ISLAMIZACJA europy. Zresztą oni się z tym nie kryją. Wpiszcie sobie na youtube islamizacja eurapy, albo europe convert for islam. Ja nie chcę być poniżana za to że jestem kobietą i że nie chodzę 4 kroki za facetem, albo okutana w chustę. Zresztą szejkowie obiecali Merkel że zbudują jej nawet 200 meczetów. Powodzenia!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-10-03 01:40:47

Dokładnie. Szkoda, że takie niedojrzałe osoby jak autorka listu uznają to za "teorię spiskową". W dzisiejszych czasach ludzie mają głupią tendencję do bagatelizowania wszelkich zagrożeń, bardzo łatwo będzie tutaj odwalić jakieś zamachy bo teraz jest modne żeby wszystko nazywać teorią spiskową i panuje mit, że mamy pokój. Durnie, jest wojna! I nie można dalej udawać, że nas nie dotyczy. Nauczcie się szanować swój kraj! Polacy mają bardzo słabą tożsamość narodową -ciągle widzę w internecie jak plują na swoją ojczyznę i traktują jak największą dziurę na świecie. To też sprzyja wszelkim zagrożeniom, najłatwiej napadać na tych którzy mają w du*ie swój kraj. Jeżeli kiedykolwiek planujecie się obudzić to lepiej zróbcie to teraz. Radzę pojeździć trochę po świecie, nie po kurortach na wycieczki tylko tam gdzie toczy się prawdziwe życie i prawdziwy syf to zobaczycie, że nic Wam nie zastąpi tego wspaniałego kraju w jakim żyjemy i będziecie marzyć by wrócić, upaść na brudną, ojczystą glebę i cmoknąć ją jak najmilszą rzecz pod słońcem. Smutne, że przez takie głupie poglądy jak u autorki listu możemy stracić spokój w naszym kraju, bo banda niedoinformowanych jeleni uwierzyła w bajki o niesieniu pomocy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
anonim
(Ocena: 1)
2015-09-15 09:17:51

re: LIST: „Przyjmijmy imigrantów! Sama chętnie im pomogę, bo na to zasługują...”

Przede wszystkim jeśli ktoś jest za przyjęciem uchodźców to niech ich przyjmie pid swoj dach, karmi, uczy, pomaga.nikt nikomu nie broni... jestem za tym żeby pomóc matka z dziećmi, kobieta młodym i starszym ale jestem przeciw przyjmowaniu młodych i zdrowych mężczyzn,którzy powinni walczyć za swój kraj a nie uciekać ... kolejną sprawą piwinno byc określenie czasu pobytu kobiet i dzieci w naszym kraju... i tak otwarcie mowie że jestem PRZECIW !!!! i nie jestem rasistką ... tylko racjonalistką ...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-09-14 21:46:55

re: LIST: „Przyjmijmy imigrantów! Sama chętnie im pomogę, bo na to zasługują...”

Stusiujesz ponoć medycyne, więc głupia teoretycznie być nie powinnaś, bronisz muzułmanów wrecz własną piersią jacy to wspaniali i praowici ludzie. Pewnie ci z którymi studiujesz tacy są. Tu nie chodzi o rasizm i czystą nienawisc nie widzisz tego?? w swoim wieku już powinnas wiedziec ze ludzie dzielą sie na dobrych i złych. A świat sie nie ogranicza do twoich studiów dziecko i do genialnych lekarzy muzułmanow "ratujacych nam życie". No ja pier.dole

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-09-14 21:36:48

re: LIST: „Przyjmijmy imigrantów! Sama chętnie im pomogę, bo na to zasługują...”

Albo po prostu dziewczynko zaczekaj aż wyjdziesz z domu od rodziców, aż (nie życzę) będzie Ci żyć z zasiłków lub gdy Ciebie czy kogoś bliskiego dopadnie jakaś choroba/kalectwo i zobaczysz jak Państwo się na Ciebie wypnie. Jeśli kwestia światopoglądu Cię nie przekonuje i suche fakty to wyobraź sobie pieniądze które wtedy na pewno przydałyby się i należały Tobie, ale nie... one nie trafia do Ciebie, bo trzeba będzie wyżywić i opłacic mieszkania 20 tysiącom biednych chłopów, którzy niewiedząc skąd mają kase nielegalnie się przedostawać do Europy niby "uciekajac przed śmiercią", ciekawe że na inny kontynent nie sądzisz? nie, sądzac po tych bzdurach to raczej o niczym nie masz pojecia.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-09-14 21:32:38

re: LIST: „Przyjmijmy imigrantów! Sama chętnie im pomogę, bo na to zasługują...”

Przymij ich pod swó dach dobra chrześcijanko która katolikom wypominasz obłudę. Jestem przekonana że oni Ci już pokażą jak szanują Ciebie, już zwłaszcza ze względu na Twoją wiarę. Słyszałaś kilka cytatów z koranu? Widziałaś jakieś wiadomości, np co dzieje się w Grecji od kiedy "uchodźcy" raczej NAJEŹDZCY się tam pojawili? Czytałas wywiady o gwałconych kobietach i sprzedawanych dziewczynkach właśnie dlatego że są "NIECZYSTE" tzn wyznają między innymi Twoją religię która Cię tak skłania aby ich tu zapraszać?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz