LIST: „Kuzynka UKRADŁA MI IMIĘ dla dziecka! Ona urodzi wcześniej, więc niewiele mogę zrobić...”

22 Lipca 2015

Aga planowała, że nada córce imię Lena. Niestety, kuzynka ją wyprzedziła.

imię dla dziecka

Witam!

Mam 26 lat i jestem w 7. miesiącu planowanej ciąży. W ogóle, to większość rzeczy w życiu planuję i jakoś udaje mi się do wszystkiego dojść. Plan był prosty – skończyć studia, przez chwilę popracować, wziąć ślub i urodzić dziecko. Wiem, że to mało popularny scenariusz dzisiaj, ale ja wolę to zrobić jak najwcześniej, żeby potem móc się realizować. No i studia zaliczone, jestem magistrem, pracowałam przez jakiś czas w mojej branży, ślub odbył się w ubiegłym roku, a teraz jestem już blisko rozwiązania.

Mogłabym powiedzieć, że wszystko idzie według tego mojego planu, ale jedna rzecz mi się raczej nie udała. Chodzi o imię dla mojego dziecka. Już dawno je sobie wymyśliłam i mąż jest tego samego zdania. Kiedy rozmawialiśmy o przyszłości, zawsze mówiliśmy o tym, że córka to będzie Lena, a syn Kajetan. Teraz moglibyśmy spełnić nasze marzenie, ale ktoś nam postanowił wszystko zepsuć.

Najgorsze, że chodzi o osobę z rodziny. Po niej czegoś takiego się nie spodziewałam!

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (191)
ocena
4.5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 2)
2017-08-24 14:35:53

Ale wy macie problemy. Naprawde takie okropne jest ze beda dwie leny? To twoje marzenie więc nie rezygnuj z niego. Moze jak zobaczy ze trzymasz sie mocno swoich planów to zrezygnuje sama. Swoja drogą rezygnowac z pomocy kuzynce po ciąży tylko z powodu imienia to prawdziwy egoizm ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Monika
(Ocena: 5)
2017-08-05 22:32:32

Wiesz co może nie będę osamotniony w tej opinii ale sądzę że mimo wszystko powinnaś dać na imię tak jak wymyśliłas niewazne że kuzynka urodzi wcześniej, ty planowała to imię od Dawn I wiesz ze chcesz takie a nie inne. Więc dla czego masz je zmieniać. Sama jestem matka I wiem jak to jest mówić do dziecka którego jeszcze nie ma po imieniu, więc rozumiem jakie o dla ciebie ważne. Może jeszcze dała bym znać tej kuzynie np. Jak to fajnie ze będą w rodzinie dwie dziewczynki o ty imieniu, super że moja córka będzie miał w rodzinnie imienniczke. Może to spowoduje że zmieni zdanie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Ad
(Ocena: 5)
2017-08-04 17:03:06

To żaden problem. Piszesz, Autorko, że rodzina będzie mówić o Lenie i nie będzie wiadomo o której. A przecież wystarczy umownie np. jedną nazywać w gronie rodzinnym Leną, a drugą Lenką - czy coś w ten deseń. W rodzinie mojego męża jest wiele dublowanych imion, i tak jest na przykład Iwona (starsza) i Iwonka (młodsza), Krzysztof i Krzysiu... wszyscy wiedzą o kogo chodzi.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Marta
(Ocena: 5)
2017-07-17 12:21:58

Dziewczyno olej kuzynkę i spełniaj marzenia. Skąd wiesz czy za parę lat ty bądź kuzynka nie zmienicie miejsca zamieszkania i problem nie będzie problemem. Znam przypadek że siostry dały swoim synom tak samo na imię. Nie przejmuj się kochaj maleństwo męża i spełniaj marzenia. Kuzynka może chciała się dowartościować w ten sposób. Nie rób jej satysfakcji i nie zmieniaj planów!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Monika
(Ocena: 5)
2017-07-17 09:32:58

Moim zdaniem nie musisz zmieniać imienia. U nas w rodzinie tez się tak trafiło ze brat z bratową zaplanowali sobie ze dadzą na imię córce Julka i nasza kuzynka urodziła przed moja bratową 2 mięs i tez okazało się ze dala na imię córce Julka. I brat z bratową nie bawili się w wymyślanie innego imienia i są 2 julki u nas w rodzinie i nic takiego się nie dzieje. Także na twoim miejscu bym nie zmieniła imienia. Moja córka sama ma na imię Lena i jak mi mąż zaczął pod koniec ciąży marudzic ze może inne to z początku pomyślałam ze zobaczę ale jak się mała urodziła to nie widziałam innego imienia niż Lena

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Nat dz.2
(Ocena: 3)
2017-07-16 21:21:01

Może imię jak usłyszała też jej bardzo przypadło do gustu i nie chciała Ci robić na złość tylko imię wydalo jej się ładne i teraz nie chce odpusic tak jak Ty. Proszę - jakkolwiek wasze relacje się uloza nie odbijaj tego na jej dziecku, nawet jak będzie Lena bo... to tylko dziecko

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
nat
(Ocena: 3)
2017-07-16 21:17:40

Dziewczyno, będziesz niedługo matka i skoro od zawsze podobało Ci się to imię to Ci nie zmieniaj! I mnie w rodzinie też aa dwie dziewczynki i tym samym imieniu w podobnym wieku. I nie ma problemu. Tylko o jedno naprawdę Cię prosze- jesteś zła na kuzynka, mo

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
wjakimświeciejażyję
(Ocena: 5)
2017-07-16 10:17:12

Ja oddałbym dziecko do okna życia i spróbował urodzić chłopaka. Wtedy będziesz mogła dać mu wymarzone imię Kajetan. Pamiętaj jednak o tym, że teraz już wszyscy znają Twój plan i to imię też mogą Ci podkraść, a przez to legną w gruzach marzenia Twoje i Twojego męża. A tak na poważnie to proponuję udać się do psychiatry, jeśli imię dziecka jest dla Ciebie ważniejsze niż samo dziecko.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-19 19:51:18

Też tak pomyslalam

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-08-24 14:39:30

Zawarles w tej wypowiedzi wszystko o czym myslalam czytając ten ,,artykuł"

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-16 10:09:15

Mam nadzieje, ze dalas na imie jednak Lena! Ja bym na to nie zwracala uwagi, ze beda dwie Lenki. U nas w rodzinie brat i siostra maja po corce jest miedzy nimi 4 lata roznicy i obie maja naimie Patrycja. Nikt ich nie myli, zawsze dodaje sie automatycznie imie rodzica i tyle. Ludzie zawsze znajda rozwiazanie :).

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
allebazi
(Ocena: 5)
2017-07-13 19:59:31

To naprawdę żaden problem, żeby były dwie Leny. Przecież to nie bliźniaczki. Będa w rodzinie mówić ta młodsza Lena, albo Lenka od Agi i już. Dzieci są z nami 20 lat potem ida w świat. Będą miały swoje życie. Nie róbcie problemów. Ja chodziłam do klasy z Magdaleną, na która wszyscy mówiliśmy Lena. Możecie też dać Helena, Marlena, ale wołać Lenka.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz