LIST: „Ksiądz odmówił siostrze chrztu nieślubnego dziecka. Dobrze zrobił! Mogła myśleć, zanim rozłożyła nogi...”

16 Sierpnia 2017

Paulina twierdzi, że duchowny zachował się prawidłowo. Czy aby na pewno?

odmowa chrztu

Kocham swoją siostrę, siostrzenicę i ogólnie całą rodzinę, ale czy to oznacza, że mam wszystkich poklepywać po plecach i nie dostrzegać ich błędów? Jestem zdania, że nawet najgorsza prawda jest lepsza od słodkiego kłamstwa. Czasami trzeba powiedzieć coś nieprzyjemnego, żeby otworzyć innemu człowiekowi oczy. Tak właśnie zrobiłam i teraz jestem za to atakowana. Po prostu mam swoje zdanie i mam czelność nie podzielać poglądów najbliższych.

Ogólnie w mojej rodzinie obowiązuje teraz jedna wersja wydarzeń: pazerny i bezduszny ksiądz odmówił chrztu niewinnej kobiecie i jeszcze bardziej niewinnemu dziecku. Tak się właśnie stało. Siostra poszła poprosić o sakrament, a duchowny jakoś nie bardzo chce go udzielić. Zapanowało wielkie oburzenie. Nawet bardzo religijni rodzice mówią teraz o nim same najgorsze rzeczy. A ja?

Stwierdziłam głośno i wyraźnie, że trochę go rozumiem. A poza tym moja siostra ma swoje za uszami i niech nie czuje się taka wielce poszkodowana.

Zobacz również: LIST: „Nie zostanę chrzestną, bo ksiądz nie wydał mi zaświadczenia! Zachował się podle...”

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (33)
ocena
4.3/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-08-27 03:48:27

A ja mieszkam w kraju gdzie nawet jak ma się ślub cywilny to księdza nie chcą chrzcić dzeci-trzeba mieć kościelny-nie jest to Polska.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-08-18 22:15:56

Katolicy mają sieczkę zamiast mózgu. Nikt tak nie potrafi ocenić i dopier... jak oni- masz za swoje niewierna quffo, nie trzeba było nóg rozkladać, a godzine później leżą krzyżem w intencji płodów nienarodzonych i szopki wyczyniają

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-08-17 20:29:30

Te wasze "listy" są wszystkie tak identyczne że trzeba być naprawdę ogromnym debilem żeby nie zorientować że sami je piszecie, zupełnie się nie siląc na minimalną chociaż zmianę stylu. Za to czytanie tutaj komentarzy jest naprawdę fascynujące, nie dość że to łykają to jeszcze tak się wczuwają w to:D jakikolwiek z brzegu kontrowersyjny temat na czasie i gównoburza gotowa. Plua za łeb do biznesu, ale moglibyście postarać się żeby nie wyglądało to wszystko tak samo

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-08-17 19:17:34

Też poniekąd zgadzam się z autorką,ludzie zazwyczaj chrzczą dzieci bo co ludzie powiedzą...a do kościoła im nie po drodze. Tak samo biorą śluby.A rodzic powinien dawać przykład dzieciom.To jaką ma ksiądz pewność ,że to dziecko będzie wychowywane po chrześcijańsku skoro matka nie ma z tym wspólnego.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-08-17 19:09:00

Ja mam znajomą ,która wychowuje samotnie dziecko i jest ochrzczone bez problemu.Ludziom różnie życie się układa,chociaż wiedzą,że wcale tak nie musiało być.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Hmmmm
(Ocena: 5)
2017-08-16 19:46:02

Ten ksiądz oszczedzil dziecku prania mózgu przez całe życie więc może i dobrze się stało :) A tak serio. Patrząc na komentarze widzę że Polska mentalność utknela gdzieś między kultura winy a kultura wstydu. Kultura winy (zachód) zalozylaby że siostra jest (jakże inaczej) człowiekiwm i ma potrzeby seksualne, a z potrzeb seksualnych (jak wiadomo) rodzą się dzieci. W kulturze winy wiąże się to z utratą twarzy. Kultura wstydu ponadto zakłada że wina jest wtedy gdy mnie przylapie (społeczeństwo). Czyli. Powinnaś się wstydzić bo my widzimy. Każdy uprawia sex. Ba. Każdy z nas jest owocem sexu. Zastanówmy się więc jaki chcemy mieć do niego stosunek.... Druga sprawa zastanówmy się czy to dziecko byłoby bardziej skrzywdzone wychowaniem w narzuconej religii czy też może lepiej byłoby przedstawić dziecku różne religie i poglądy filozoficzne do rozpatrzenia....

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2017-08-16 17:38:26

PODEJRZEWAM, ŻE PAPILOTY WYMYŚLAJĄ TE HISTORIE. ARTYKUŁ JEST TAK GŁUPI ŻE AŻ BOLI.....NIE WIEM PO CO TU ZAGLĄDAM...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-08-16 21:49:19

Też tak myślę... Te listy są strasznie ża.łosne. Jakbym sama napisała jakiś list do pap.ilota to nie wyobrażałabym sobie go później nie komentować i nie odpowiadać komentującym. Już sporo naczytałam się tych listów i nigdy pod żadnym nie było komentarzy od autorów. Ciekawe... Jestem wręcz pewna, że to wszystko to wynik chorej wyobraźni reda.ktorów tego dur.nego portalu, który nawet swoją nazwe wpisaną w komentarzu uważa za naruszenie regulaminu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2017-08-18 08:56:52

Najbardziej (oprócz tego samego stylu) świadczy o tym fakt że w żadnych liście nie ma konkretnych danych czy informacji które można zweryfikować ;D Dla przykładu list maturzystki, w którym nie ma ani słowa z czego zdawała ten egzamin, w który dzień czy o której godzinie. Pisze że tak źle jej poszło i pewnie nie zda a nie przytoczy nawet jednego pytania na którym się wyłożyła ;D tekst ogólnikowy który można wstawiać na stronę co jakiś czas i nic w nim nie zmieniać :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-08-16 14:35:58

Dobrze że jestem niewierząca.Kościół pluje kobietom w twarz nawet teraz w 21 wieku a wystarczyłoby odejść i kultywować wiarę po swojemu.Katolicyzm to chora sekta,Żadna szanująca się kobieta nie będzie chodziła do kościoła ani brała rad od księży.Zastanówcie się czy chcialybyście wychować dzieci na osoby myślące czy na potulne baranki podatne namanipulacje.Nie powinno się słuchać kogoś kto was nie szanuję to tak jakby być z partnerem, który was bije ale mówi, że to dla waszego dobra.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-08-16 16:50:42

ja sie szanuje i chodze do kosciola..co to za debilne stwierdzenie.. chodze do kosciola dla Boga i dla siebie a nie ksiedza, akurat Ci w mojej parafii sa swietni..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
........
(Ocena: 5)
2017-08-16 12:10:45

Powiem tak: księża sami mają najwięcej za pazurami, a innych chcą pouczać ( nie wszyscy oczywiście ), śmieszy mnie ta cała hipokryzja kościoła, a przeraża jak na temat zachowania innej kobiety ( w tak prostacki sposób) wypowiada się inna kobieta - "mogła myśleć zanim rozłożyła nogi" - wstyd i żenada .. Każdy z nas jest odpowiedzialny za swoje czyny bo wszelkie ich konsekwencje poniesie sam , więc bądzmy normalni i nie oceniajmy innych tylko skupmy się na swoim życiu jak to mówi pięknę powiedzenie : " żyj i daj żyć innym " pozdrawiam.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Angela
(Ocena: 1)
2017-08-16 11:30:07

Ksiądz odmówił sakramentu... dlaczego? Czemu jest winne to biedne dziecko? Zagorzali katolicy... tak. Księża też są święci jak jasna cholera. Skąd wiem? Mam pedofila na zdjęciu komunijnym... Jeszcze coś? Ja nie jestem zbyt katolicka. Wierzę po swojemu. Za swoje grzechy odpowiem przed Bogiem na sądzie ostatecznym. Nie uznaję spowiedzi. Generalnie jak ktoś chce, niech idzie. Jego sprawa. Ksiądz będzie miał z czego klepać kazania. Jestem też zdania, że każdy powinien sobie sam religię wybrać. Nie wiadomo która jest najlepsza... Katolicka przykładem ostatnio nie świeci... Jednakże gdybym podjęła decyzję o chrzcie, ksiądz chrztu odmówiłby mojemu dziecku, zabrałabym papiery z tejże parafii, poszłabym w inne miejsce, gdzie ksiądz jest normalny (sam ma dwie nieślubne córki w moim wieku, o których wszyscy wiedzą i nikomu to nie przeszkadza, bo ksiądz jest w porządku), i ochrzciłby mi dziecko. Poprzednik odmawiający mógłby mieć obitego ryja. To moja sprawa przed kim i jak rozwieram nogi. Moja. Księdzu gówno do tego. On nie jest od tego, żeby mnie osądzać. To moja sprawa. Każdy odpowiada za swoje grzechy, on moich na swoje barki nie weźmie. Co do zapłaty, szacowna PAULINO, handel sakramentami świętymi i wszystkim co święte jest przez kościół katolicki zakazany. To grzech potworny, świętokradztwo... chyba większy, niż rozkładanie nóg przed ślubem... "Nie róbcie targowiska z domu Mojego Ojca!!!" - Słowa Chrystusa z Nowego Testamentu. Poczytaj, zrozum i oceniaj... Wielka katoliczko. Pozdrawiam, dziewczyna z rozbitej rodziny, której na spowiedzi ksiądz powiedział, że musi wybaczyć tatusiowi, bo to tatuś... i przykazania itp. Poszłam, tatuś z zaburzeniami psychicznymi - wywalił mnie za drzwi. Gdy mówiłam, że sie nad nami znęcał, że wyrwał mamie polowę włosów z glowy, gdy była ze mną w ciąży, że przez niego urodziłam się z krwiakiem w głowie, bo ją lał... Kazał nadstawić drugi policzek. Paulin z Jasnej Góry. To ja i mama byłyśmy złe. Fajna rodzina, mąż... bo się lepiej znali? Sama nie wiesz co mówisz. Moi rodzice byli sąsiadami. Znali się całe życie. I co? Byłam planowana. Mama dziewictwo straciła podczas nocy poślubnej. I? To ma być złoty środek? Żyjesz w jakiejś cudownej bajce. Nie masz pojęcia o życiu. Nie krytykuj, nie oceniaj. Sama nie wiesz co Ciebie jeszcze może spotkać. Sama nie wiesz co spotka Twoje przyszłe dzieci... A mądrujesz się jakbyś zjadła wszystkie rozumy. "Kochaj bliźniego jak siebie samego..." Tiaaaa...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Kaja
(Ocena: 1)
2017-08-16 19:41:21

Urodzilas sie z krwiakiem, bo ojciec bił matkę? Czy Ty jesteś normalna??? Bo chyba od tego bicia poprzewracało Ci się w głowie, że takie głupoty piszesz

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-08-16 21:58:59

Krwiak był zapewne wynikiem urazu okołoporodowego, a pobicie Twojej matki przez ojca nie miało z tym nic wspólnego.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-08-16 23:51:19

Typiary przyczepiły się do krwiaka, byleby tylko wybielić dziada. Dlaczego mieszacie ją z błotem (nawet, gdyby gadała głupoty) - z Waszych komentarzy wynika, że ew. pisanie głupot i tak jest gorsze od uja, który jest ujem. Obawiam się, że dla wielu polskich kobiet już nie ma nadziei.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Do 23:51
(Ocena: 5)
2017-08-17 02:52:14

Kaja faktycznie zmieszała ją z błotem, ale komentarz anonima z 21:58 jest raczej tylko zwykłą informacją z medycznego punktu widzenia, a nie mieszaniem kogoś z błotem i obroną jakiegoś damskiego boksera ..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz