Jestem rasistką!

15 Kwietnia 2016

Weronika jest rasistką. Czy ma ku temu dobre powody?

rasistka

Sytuacja w Polsce oraz innych krajach europejskich jest od jakiegoś czasu bardzo napięta. Wszystko przez kwestie migrantów. Wraz z nimi pojawiły się tematy dotyczące rasizmu i tolerancji. Społeczeństwo jest podzielone.

Głos w tej debacie postanowiła zabrać także nasza Czytelniczka – Weronika. Dziewczyna otwarcie przyznaje, że jest... rasistką.

Mam na imię Weronika. Mam 22 lata i jestem rasistką. Sytuacja, która mnie dziś spotkała, przesądziła decyzję o wyznaniu tego publicznie. 

Wszystkim `tolerancyjnym` mam do powiedzenia jedno: w ogóle nie jesteście tolerancyjni! Jesteście tolerancyjni dla tego, co jest dla Was wygodne. Zauważyłam, że Ci, którzy najgłośniej krzyczą o takie samo traktowanie ludzi niezależnie od pochodzenia, wyznania i orientacji seksualnej, jednocześnie wyśmiewają i piętnują ludzi o odmiennych od nich poglądach. Powiedzcie, gdzie wtedy jest Wasza tolerancja? Poza tym, skoro jesteście tak tolerancyjni, powinniście także tolerować rasistów, prawda? Bo każdy ma prawo do własnych opinii.

Ja nie nawołuję do nienawiści czy nierównego traktowania. Po prostu niektórych nacji nie lubię i nikt nie może mnie z tego powodu potępiać.

Zobacz także: LIST: „Trzeba przywrócić pobór do wojska. Młodzi faceci to zniewieściałe ofermy!”

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (47)
ocena
4.5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Mua
(Ocena: 5)
2016-06-07 15:05:50

re: Jestem rasistką!

Prawda!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-04-16 13:44:11

re: Jestem rasistką!

Ha Ha. Najlepsi są Polacy (faceci) za granicą. Nie chcesz się z nimi umawiać bo są ohydni, wolisz np. wyjść na randkę z Anglikiem i cię wyzywają od szmat. To jest chory zacofany kraj niestety i czasami wstyd się przyznać że jestem Polką. Dlatego nie rozumiem dlaczego tylu Polaków uważa się za lepszych.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2016-04-17 12:59:47

dokładnie!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-04-16 12:26:27

re: Jestem rasistką!

Nie chcę tu muzułmanów, podchodzę do nich z ogromnym dystansem (nie z wrogością), ale bądźmy obiektywne. Jest wielu Polaków (fanatyków), którzy zachowują się tak jak muzułmanie, jeśli chodzi np. o traktowanie kobiet. Każdą niezależną kobietę, którą nie weźmie pierwszego lepszego katotaliba nazywają bardzo nieładnie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-04-15 22:09:25

re: Jestem rasistką!

tak ogólnie to w Polsce nie chińczyków jest dużo, a Wietnamczyków, a to jest różnica. jeśli czegoś lub kogoś nie lubisz to wydawałoby wiedzieć czym to właściwie jest. no i ogólnie to się nie zgadzam, moja koleżanka ma narzeczonego Wietnamczyka i jest on niesamowicie kochaną osobą, zresztą tak samo jak jego rodzina. ja mam koleżanki Niemki, które wcale nie są "pyszne" i tak dalej. :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Ja
(Ocena: 5)
2016-04-15 20:44:15

re: Jestem rasistką!

Chodzi o Pis

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Allahu akbar
(Ocena: 1)
2016-04-15 17:25:03

re: Jestem rasistką!

Niestety to nie moze byc prawdziwe. Niby rasistka a ma kolezanki Chinki i Niemki, przejmuje sie "gwaltami" i prosi o tolerancje. Lekko uprzedzona feministka moim zdaniem. Albo artykul calkowicie zmyslony.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2016-04-15 14:37:29

re: Jestem rasistką!

Całe szczęście, że Polaków-biedaków-cebulaków wszyscy w Europie tak bardzo kochają, tacy jesteśmy idealni. :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
inferno
(Ocena: 5)
2016-04-16 05:59:24

ja z polaków też polewam. a i rasistką trochę jestem. a czemu? bo tak jak napisała dziewczyna, duży wpływ na człowieka ma kultura i otoczenie. po prostu, proces socjalizacji. wiadomo, że im bardziej inteligentna jednostka, tym większa w niej niezależność, ale większość ludzi to niestety ubogość intelektualna, no i tacy lecą kompletnie z prądem. no i teraz od otoczenia zależy jacy będą, a jeśli otoczenie jest groźne to kłopoty gwarantowane... cebulackich zachowań nie znoszę, ale już wole cebulę niż jakiś zje*anych muzułmanów. a i trzeba przyznać, że każdy kto pyszni się swoim krajem, to już tez wiadomo, że idiota.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2016-04-15 14:29:51

re: Jestem rasistką!

Ludzie tolerancyjni powinni tolerować rasistów? Większej bzdury dawno nie czytałam. To może mają jeszcze tolerować np. zabójstwa i kradzieże? Ja jestem tolerancyjna, nie oceniam nikogo na podstawie wyglądu, religii, narodowości, orientacji seksualnej, koloru skóry itp. i moja tolerancja kończy się tak gdzie zaczyna się krzywda drugiego człowieka. A rasizm i stereotypowe myślenie są krzywdzące. Poza tym oceniając innych ludzi na podstawie ich pochodzenia (na które przecież nikt nie ma wpływu) zgadzasz się żeby i ciebie tak oceniano i postrzegano np. jako złodziejkę i pijaczkę, tylko dlatego, że jesteś Polką! A tak przy okazji, bardzo rozśmieszyło mnie to, że nie lubisz Chińczyków bo jedzą psy i koty. A ty prawdopodobnie (o ile nie jesteś wegetarianką) jesz krowy i świnie. Ja tu nie widzę żadnej różnicy!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-04-17 17:36:50

Właśnie chciałam napisać o tym kotach i psach, padłam ze smiechu jak to przeczytałam xd

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
C.J.
(Ocena: 5)
2016-04-15 13:54:39

re: Jestem rasistką!

Zgadzam się z wpisem Weroniki. Mam bardzo podobne poglądy. A do tego bardzo się boję że może mi się stać coś bardzo złego jeżeli pozwolimy żeby zwyczaje i kultura muzułmańska się swobodnie rozprzestrzeniały w naszym pięknym i bogatym kulturowo kraju.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Mike
(Ocena: 5)
2016-04-15 13:44:07

re: Jestem rasistką!

Ludzie wbrew przekonaniu wielu nie są i nigdy nie będą tacy sami, nie tylko na poziomie kulturowym ale i genetycznym. Dlatego chociazby Afrykanie są lepsi w biegach dystansowych nie dlatego że uciekają przed lwami a mają innaczej wyksztalcony układ miesniowo kostny widac to również po zuchwie. Stąd naukowcy po cechach kostnych potrafia ocenić skad pochodzi sZkielet. Więc nie, nie jestesmy tacy Sami. Jako badacz i kultutoznawca zgodze się ze stwierdzeniem ze niektóre kultury nie będą ze sobą wspolgraly. Nawet w 21wieku, gdzie wynarodowienie jest wszechobecne w całej Europie. Z wielu źródeł wynika ze zamiarem zadzacych jest stworzenie Europy jako panstwa z jednym zademonstrować i jednostką monetarna... Brzmi znajomo. W momencie kiedy wszyscy są tak wysiedlani i wynarodowiani nikt nie czuje swojej przynależności do państwa a co za tym idzie w momencie zagrożenia wojna państwa beda bezsilne. Zgodzę się również z tym że nie da się wszystkich wrzucic do jednego worka uważam narody wschodu za mądre i bardzo rozwinięte kulturowo natomiast nie oznacza to że beda w stanie funkcjonować w Europie. A Chiny nie mają absolutnie żadnego usprawnienia na eksperymenty, zanieczyszczenia i okrucieństwo wobec zwierząt i moim zdaniem zamiast tracic czas i srodki na szukanie problemów z uchodZcami (co wogole nie powinno mieć miejsca. o, dzieki ameryko) powinno się skupić na problemach takich jak głód czy ochrona zwierząt i srodowiska.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-04-16 07:50:34

Kwestia jest także poziomu IQ, przeprowadzono testy w Ameryce i wyszło, że rasa żółta jest najinteligentniejsza, później biała, czerwona, a na końcu właśnie czarna. Oczywiście mówię tu o wynikach średnich.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz