REPORTAŻ: `Wszyscy mi zazdroszczą, bo mam kasę i jestem ładna. Polaki-cebulaki mnie nienawidzą!`

01 Sierpnia 2016

Laura i Weronika przeżywają piekło, bo zbyt dobrze im się powodzi.

piękna i bogata

Ze wszystkich wad Polaków najczęściej wymieniana jest zawiść. Zazdrościmy innym sukcesów zawodowych, lepszych warunków materialnych, urody, czy ciekawszego stylu życia. Skąd w Polakach wzięła się zawiść? Być może przyczyna tkwi w konsumpcyjnym stylu życia, który zawitał do nas z Zachodu. Obecnie, żeby być na topie, trzeba koniecznie posiadać najnowszego iPhone`a, często podróżować i ubierać się w markowe ubrania. Co do czasu wolnego – najlepiej spędzać go w modnej knajpie czy kawiarni nad talerzem bezglutenowego jedzenia. Nie daj Boże, żeby inni mieli bardziej interesujące i wygodne życie niż my, ale równie dobre też nie...

To tylko przykład skrajnej postawy, ale każdy człowiek jest w stanie dostrzec podobną we własnym otoczeniu. Sąsiadka nie może przeżyć, że kupiłaś sobie dobry samochód, teściowa ma pretensje, że pojechałaś na wczasy do Grecji, a Ty...? Być może nie masz tak fajnej pracy jak koleżanka, bo ona jest projektantką wnętrz. Lepiej nawet nie zestawiać tego w porównaniu z firmą kateringową, którą prowadzisz. Zazdrość jest czymś naturalnym, ale tylko do pewnego stopnia. W niektórych przypadkach przeradza się w hejt i jawną wrogość.

O tym, jak bardzo inni potrafią zatruć życie z zawiści, opowiedziały nam Laura i Weronika.

Zobacz także: 20 najtrudniejszych zdań w języku polskim (Przeczytasz je poprawnie?)

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (17)
ocena
4.7/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-08 00:41:49

Mnie nienawidzi moja ciotka, bo mam to, czego ona nigdy nie doświadczyła - miłość.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-08-10 23:35:55

Też mam znajomą, ktora żalila mi się jak to inni jej zazdroszczą i 'ścigają sie' z nią o to kto ma więcej czy lepsze rzeczy. Tylko, ze po wsluchaniu się w te jej żale jedyne co zauwazylam to to jak ona sama jest skupiona na swoim stanie posiadania, zakupie nowego samochodu itp. Gadała o tym godzinami, wręcz rzucala kwotami wydanymi na to czy tamto, a ja ani razu nie zapytałam jej o te materialne rzeczy, chciałam tylko spędzić czas z dawno nie widziana koleżanka. Także jakoś nie żal mi tych pań, bo coś mi mówi, ze to ten sam typ - obnosza sie z tym co mają a potem dziwią się, ze nikt ich przez to nie lubi.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-08-05 00:19:56

Jeśli ktoś pracuje w miejscu gdzie zarabia się 2 tys. miesięcznie to nic dziwnego że sami struci jadem, sfrustrowani ludzie tam siedzą. Zależy też wiele od wieku pracowników -młode osoby częściej rozumieją że jak komuś się powodzi to jego sprawa a im starsze tym bardziej obrażone na cały świat bo nie mogą pojąć jak to jest że im "takim mądrym" nie wyszło przez tyle lat a komuś się udało. Inna sprawa, że redakcja opublikowała tylko historie panienek bogatych przez małżeństwo a nie własną pracę, co jest słabe bo w efekcie podtrzymywany jest steoreotyp że kobieta nic nie może osiągnąć sama.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-08-02 21:47:44

Chcialam zauwazyc ze obie te dziewczyny nie sa bogate z domu ani przez wlasna prace, tylko przez malzenstwo. Takie najbardziej nosza sie ze "swoim" bogactwem. Cudzymi pieniedzmi najlatwien sie przechwalac. Najgorzej z dziada zrobic pana, wtedy mysli ze wlasne mieszkanie w bloku to jest takie wow. I macie odpowiedz dlaczego ludzie ich nie lubia

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-08-02 07:35:07

Po prostu jesteś zakompleksiona i na siłę próbujesz pokazać, że jesteś "lepsza" i dlatego cię nie lubią. Znam parę dość bogatych osób, jedni są lubiani, drudzy nie i nie ma to żadnego związku z tym ile mają na pieniędzy na koncie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-08-01 17:33:16

To nie kasa powoduje ,ze ludzie ciebie nienawidzą ,tylko twoje zachowanie wobec innych ludzi ,ponieważ ludzie sa piekni i bogaci ,a pieniądze nie maja z tym nic wspólnego ,twoja osobowość musi być odpychajaca i tu szukaj problemu .

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-08-01 12:30:11

To dla mnie jakiś matrix. Nam też nieźle się powodzi i absolutnie nikt nie traktuje nas z tego powodu jak wrogów. Mam wielu znajomych, którym się powodzi i są traktowani normalnie. Taka mentalność może i była w Polsce, ale 20 lat temu. Albo te listy są wyssane z palca, albo faktycznie te 2 osoby zasłużyły sobie na taki odzew nie zerami na koncie, ale po prostu swoim zachowaniem.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-08-01 11:52:46

Mnie też się dobrze powodzi i jakoś nikt nie ma o to pretensji..nie dokucza, nie pisze dziwnych listów, nie donosi....może bohaterki artykułu zalazły komuś za skórę albo ich sposób bycia jest irytujący dla otoczenia? Zwykle nic nie dzieje się bez przyczyny. Dziwne to..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-08-01 11:15:16

cos w tym jest ja sama nie jestem az na takim poziomie ale tez zauwazylam ze sporo osob az za bardzo zaglada mi w kieszen... cholera naprawde az taki upadek nastapil ludzki?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-08-01 10:59:33

Rozumiem ze ta pani nie ma nic ciekawego do powiedzenia oprócz tego ze ma nowe mieszkanie, samochód i buty...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz