Decyzja należy do Ciebie: „Mieszkam za granicą, WPADŁAM, czy ukrywać ciążę przed rodzicami w PL?”

19 Sierpnia 2011

Jula88 rozważa ukrycie ciąży przed rodziną w Polsce.

ciąża

Drogie Czytelniczki,

Mam 23 lata, w czerwcu obroniłam licencjat i wbrew woli moich rodziców, wyjechałam z chłopakiem za granicę. Mieszkamy teraz w Brighton, on pracuje w knajpie, a ja opiekuję się dziećmi. Moi rodzice dopiero na początku sierpnia, kiedy siedzieliśmy tu już od czterech tygodni, zrozumieli, że to na poważnie i jakoś tam zaakceptowali tę decyzję. Tylko, że teraz pojawił się problem, bo okazało się, że jestem w ciąży. Gdybym im o tym powiedziała, padliby. A mój facet miałby u nich przerąbane. Nie tak miało być, no nie?

Z badań i moich obliczeń wynika, że w ciążę zaszłam już tutaj. Raz jeden zrobiliśmy to bez gumki, bo nie mieliśmy przy sobie i nie wiedzieliśmy, gdzie tu mamy ją kupić w pobliżu. Ryzyk fizyk i wpadka. Ze mną to tak zawsze – taka pechowa ze mnie dziewczyna. Niby już nastolatką nie jestem i dziecko w wieku 24 lat jest raczej normą, ale nasza sytuacja jest specyficzna, bo nie chcemy wracać. A wiem, że gdyby matka z ojcem się dowiedzieli, to siłą by mnie do domu sprowadzili.

Wpadliśmy na taki pomysł, żeby tę ciążę ukryć. Ja jeszcze mogę pracować i potem z brzuszkiem też bym mogła. Zajmuję się niemowlaczkiem, który i tak ciągle śpi. Mój chłopak w Polsce pracy nie dostanie i bylibyśmy na utrzymaniu rodziców, co byłoby już totalną wtopą i pewnie skończyłoby się wielką aferą rodzinną.

Myślę, że lepiej by było i rozsądniej to zataić. Może nie aż do rozwiązania, ale przynajmniej przez pół roku. Albo chociaż do Bożego Narodzenia, jeśli nie mielibyśmy wyjścia i musielibyśmy przyjechać. Nie wiem, nie wiem, nie wiem CO ROBIĆ!

Jula88

Na Wasze Listy czekamy pod adresem redakcja(AT)papilot.pl.

Zobacz także:

WASZE LISTY: „Wydaję całą pensję w tydzień! Nie potrafię nad sobą zapanować!”

Agnieszka wydaje na przyjemności wszystkie zarobione pieniądze. Jej znajomi martwią się, że dziewczyna popadnie w długi.

Decyzja należy do Ciebie: "Czy zacząć się seksownie ubierać dla chłopaka?"

Bogusia od zawsze ubiera się podobnie - w wygodne ciuchy w neutralnych kolorach. Ostatnio jednak jej facet zaczął narzekać - chce, by nosiła szpilki i seksowne dekolty.

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (67)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

ola
(Ocena: 5)
2015-09-16 17:48:41

re: Decyzja należy do Ciebie: „Mieszkam za granicą, WPADŁAM, czy ukrywać ciążę przed rodzicami w PL?”

A co Ci Twoi rodzice sobie myślą, że jak mieszkasz z chłopakiem to chcesz zostać SIOSTRĄ ZAKONNĄ. W takim wypadku wpadka jest chyba normalna.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-09-01 10:35:28

Aż tak bac sie reakcji rodzicow?Nienormalne... 24 lata masz, pępowinę odetnij

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-23 14:27:26

jesteś całkowicie nieodpowiedzialna!!! nie chodzi o sex bez gumki, nie chodzi o wpadkę... ale o to jaką jesteś jeszcze nierozgarniętą dziewczynką, masz 24 lata i piszesz "siłą by mnie rodzice ściągnęli", "moj chłopak by miał przerąbane"- TY SIĘ NIE NADAJESZ NA MATKĘ!!! Jak można przed własnymi rodzicami ukryć ciążę? jak można nie umieć podjąć samodzielnie decyzji o życiu?? podpisuję się pod "Anonim" usuń ciążę bo to dziecko nie ma przyszłości z punktu materialnego i emocjonalnego swoich niedojrzałych rodziców- że nie wspomnę o kolejnych "gowniarzach" którzy wstyd przynosza nam za granicą- ciągnąc zasiłki- DNO!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-24 17:37:10

weź teraz idź inteligencie do najbliższego domu dziecka i powiedz tym dzieciakom, że Ty w trosce o ich przyszłość doradziłabyś ich rodzicom aborcję! masz serce, żeby tak zrobić? dlaczego wy, zwolenniczki aborcji jesteście albo wygodne, albo w życiu nie widziałyście aborcji na oczy, albo po prostu niekonsekwentne? o aborcji trzeba coś wiedzieć, żeby się wypowiadać!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-26 22:14:19

Ty idź, i policz ile z tych dzieci jest szczęśliwych i ma szanse na studia, dobrą pracę itp a potem wróć i napisz dokładnie to samo co napisaąłś z ręką na sercu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-22 13:11:04

usuń jak tak bardzo nieodpowiedzialna jesteś

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-21 22:50:05

jesteś już dorosłą kobietą, sądzę więc, że nie powinnaś obawia się rodziców. To Twoje życie, więc nie pozwol, aby rodzice nim kierowali! Skoro podjeliscie decyzje z chlopakiem, ze zostajecie w UK poinformuj ich o tym, powiedz, ze spodziewacie sie dziecka. ew. mozesz pominac fakt, ze byla to wpadka i juz :P

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-20 18:05:37

przeciez to i tak wyjdzie na jaw, a druga rzecz -masz 23 lata! kto ma cie sciagac do polski? bezsnu, wytlumacz rodzicom ze tutaj jest wam lepiej, chcecie mieszkac tu , twoj facet ma prace, a TY bedac juz z dziedckiem mozesz starac sie o benefity, ludzie na tym trzepia tu kase( slyszlama ze 16latki robia sobie dziecko byle tylko rzad dal im mieskznaie by sie wyprowdzic od rodzicow i daja benefity) szczerze powiedziawszy , nawet dobrze ze tu zaszlas w ciaze , bo w anglii jest o wiele prosciej zyc z dzieckiem , i jedynym problem to jest dobre wychowanie tego dziecka-nic wiecej, w polsce liczy sie opinia ludzi, kasa, wychowanie i facet. :) decyzja nalezy do Ciebie , jestem za nie, bo czy tak czy siak wyjdzie to na jaw, pozdrawiam i zycze slysznych decyzji(mysle ze choc odrobine pomoglam:))

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-20 14:48:45

chcesz to usuń , co ci szkodzi?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-20 17:39:57

szkoda że ciebie matka nie usunęła.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-22 16:21:50

'szkoda że ciebie matka nie usunęła.' - no właśnie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-20 11:41:45

rodzice nie powinni ingerować z Twoje życie jeżeli już jesteś dorosła! masz te 23 lata a nie 15 czy 16. to Twoja ciąża.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-20 10:45:50

Masz tyle lat i ciągle się przejmujesz jak nastolatka. Zacznij żyć własnym życiem, a nie przejmować się opiniami rodziny.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-19 22:47:19

nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. W Anglii dostaje się na dziecko tyle kasy, że będziesz mogła je spokojnie wychować, bez napinki że musisz wracać do pracy

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz