DECYZJA NALEŻY DO CIEBIE: Czy spotykać się z facetem, w którym jest zakochana moja przyjaciółka?

11 Lutego 2011

Daria od kilku lat podkochuje się w Patryku. On jednak obdarzył uczuciem Edytę, jej najlepszą przyjaciółkę. Czy Edyta powinna kontynuować tę znajomość?

DECYZJA NALEŻY DO CIEBIE: Czy spotykać się z facetem, w którym jest zakochana moja przyjaciółka?

Drogie Czytelniczki,

Zwracam się do Was z problemem miłosno-etycznym… Dylematem…

Mam przyjaciółkę, jeszcze z liceum. Kilka razy się posprzeczałyśmy, wiecie jak to jest, ale ogólnie nasze racje są bez zarzutu. Aż do teraz.

Daria jakiś rok temu zakochała się w Patryku. To naprawdę świetny facet, więc wcale jej się nie dziwiłam. Wiele razy widywaliśmy się na imprezach, bo ten chłopak prowadzi bardzo bujne życie nocne. Chyba się zorientował, co jest grane, ale… nie był zainteresowany. Daria niby twierdziła, że jej już nie zależy, ale ja ją dobrze znam i wiem, że w głębi duszy wciąż o nim myśli…

A teraz zaczęło coś się dziać między mną a nim. Spotkaliśmy się na urodzinach wspólnej znajomej, Darii ze mną nie było, a my tak od słowa do słowa zaczęliśmy się całować. Następnego dnia rano miałam wyrzuty sumienia, ale… wspominałam to bardzo miło.

Patryk do mnie napisał – raz, drugi, trzeci… Całe noce gadaliśmy na czacie na Facebooku, a ja nie mogłam o tym nic powiedzieć Darii, bo wiem, że byłoby jej przykro.

Coraz bardziej mi na nim zależy. Myślę o nim. Chciałabym, żeby to poszło o krok dalej. Ale mam moralny dylemat. Co miałabym powiedzieć mojej przyjaciółce? Nie chcę jej krzywdzić… Nie chcę jej stracić dla chłopaka, którego aż tak dobrze nie znam.

Bardzo serdecznie was proszę o rady. Jak Wy byście postapiły?

Edyta

Na Wasze listy czekamy pod adresem redakcja(at)papilot.pl

Zobacz także:

Wasze Listy: „Miałam 52 kochanków i nie żałuję niczego!”

Wasze Listy: „Boję się samotności, więc żyję z chłopakiem, którego nie kocham”

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (102)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2011-11-21 19:18:19

rzeczą święta jest przyjaźń, nie spotyka się jej codziennie. zastanów się czy aż tak cenna jest dla Ciebie ta znajomość, ze wolisz ja stracić dla wieloletniej przyjaźni, bo nie jesteście tylko kolezankami, to przyjaźń. Ja też mam tak sytuację. Zakochałam się w chłopaku, który kręcił z moją bliską koleżanka, tzn. zblizyłyśmy sie do siebie po tym jak go poznałam. Widziałam jak na nią patrzy, to cholernie bolało. Dałam sobie z nim spokój, tylko ze zdążyłam się zakochać, przecierpiałam to i cierpię do dziś i żałuje, ze jednak nie wykorzystałam okazji. Żałuję teraz bo to była kolezanka nie przyjaciólka i kręciła z nim gdy miała innego chłopak, jak mówiła to był dla niej tylko kolega.(na pewno..)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-02-27 23:03:35

hmm, powie Ci tak- mialam podobną sytuację, przez co o malo nie stracilam bardzo dobrej kolezanki,a facet i tak mnie w koncu wykolowal i bardzo skrzywdzil. na szzcescie teraz juz wszystko sobie wyjasnilysmy i jest ok, tylko sie smiejemy, ze przez takiego palanta moglysmy stracic nasza przyjazn..takze odradzam,bo raczej nie warto ;]

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-02-25 08:52:23

A weż to nie jest przyjaciółka jak się zakochała w twoim chłopaku, ja na twoim miejscu już bym się nie widywała ani z nią a tym bardziej z nim :* decyzja należy do ciebie zrób jak uważasz..!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-02-21 18:21:53

Byłam w takiej sytuacji i uważam ze powinnas kontynuować swoją znajomosc z tym chłopakiem . Jeżeli jest to twoja prawdziwa przyjaciolka nie bedzie ci miala tego za złe . Jeżeli skonczysz z nim bedziesz tego załowała bo sie nie dowiesz co było by dalej a twoja przyjaciolka i tak sie dowie ze kiedys sie spotykaliscie . Jezeli jest dla ciebie wazna to zanim zdecydujesz porozmawiaj z nia na ten temat .

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-02-18 12:21:23

Taaa.To My w y z w o l o n e kobiety!Smiechu warte

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-02-18 12:08:20

Jaka wódka,jaka zakąska??? Masz dbać o siebie.To nie Twoja wina,że on jej nie chce.Jeśli masz mądrą koleżankę to zrozumie,jeśli nie to jej problem nie twój.Jaka solidarność?Trzeba łapać szczęście kiedy jest.Między nimi już i tak dobrze nie będzie.Niema tego czegoś.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-02-12 23:38:02

nie rozumiem czemu tak najeździjcie na nią, każdemu z nas czasem zdarzy się jakaś wpadka, nikt nie jest idealny i najbardziej śmieszą mnie osoby, które tego nie doświadczyły, które nie miały podobnie, skoro on nic chce od jej przyjaciółki, to co za problem, żeby się ze sobą związali? prawdziwa przyjaźń to również wybaczanie i chęć szczęścia dla drugiej osoby, czasem nawet kosztem swojego smutku, przecież jej przyjaciółka z nim nie będzie, a ona może być z nim szczęśliwa!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-02-12 23:29:04

Bylam w takiej samej sytuacji co twoja ,,przyjaciolka'' Cierpialam moco. Jesli nie chcesz zeby cierpiala i nie chcesz jej stracic, zakoncz to!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-02-15 12:34:27

Myślisz tylko o sobie .... A co ma poczuć dziewczyna kóra go kocha i on też ją kocha , przyjaciółka jest ważna jeśli naprawdę są przyjaciólkami to jej wybaczy !

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-02-12 22:51:23

jeżeli się nad tym wogóle zastanawiasz to współczuje Darii tak beznadziejnej przyjaciółki. Nie jest Ciebie warta i ten chłopak też nie. Mam nadzieje że chłopak zmądrzeje, zostawi Cię i będziesz cierpieć. A Twojej przyjaciółce życze ostrożniejszego dobierania znajomych, żeby się o wszystkim dowiedziała i szczerze Cię znienawidziła.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-02-12 21:20:32

niezła z ciebie przyjaciolka malo jest facetow na tym swiecie?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-02-08 15:47:02

naprawde obwiniasz ja za przypadkowa znajomosc? to nie byla jej wina moze spotkala wlsnie tego jedynego .. Kazdy ma swoje przeznaczenie i tego nie zmienimy :/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz