Decyzja należy do Ciebie: "Czy rzucić dobrą pracę w Polsce i przeprowadzić się do Szwecji z narzeczonym?"

08 Lipca 2011

Michaśka stoi przed trudnych wyborem. Może albo rozstać się z ukochanym facetem, albo... ze świetną pracą. Co robić?

szwecja

Drogie dziewczyny,

Czy kiedykolwiek byłyście zakochane tak, że świata nie widziałyście poza facetem? Czy kiedykolwiek uzależniłyście się od uczucia motyli w brzuchu? Jeśli tak, na pewno mnie zrozumiecie.

Dwa lata temu skończyłam studia i zaczęłam pracować. W firmie poznałam moją obecną miłość. Zaczęliśmy się ze sobą spotykać, ale to było wbrew regulaminowi, dlatego on zrezygnował z pracy. Uznał, że na początek oszczędności mu wystarczą, a zanim się skończą znajdzie coś nowego. Do tej pory mu się nie udało, a ja mam wyrzuty sumienia, bo zrezygnował ze stanowiska, na które ja po jego odejściu awansowałam...

Teraz, w akcie desperacji, wymyślił, że wyjedzie do Szwecji do pracy w podobnej firmie. Jego znajomy już przetarł szlaki i jest bardzo zadowolony, ale... musiałabym jechać z nim. Niby Szwecja jest blisko, można pływać, latać, ale... związek na odległość to nie dla mnie. Za bardzo go kocham, żeby pozwolić mu wyjechać samemu.

Z drugiej strony boję się o siebie. Teraz to ja zostałabym bez pracy, na lodzie. Ale może powinnam odwdzięczyć mu się za to, co zrobił dwa lata temu odchodząc i zrobić to samo dla niego? Jeśli chodzi o rodzinę i znajomych to nie mam obiekcji, mogę żyć w Szwecji, dzwonić, pisać, mailować. Ale to z moim mężczyzną chcę spać i koło niego się budzić.

Jechać?

Michaśka.

Na Wasze listy czekamy pod adresem redakcja(at)papilot.pl.

Zobacz także:

Wasze Listy: „Mój facet nie dba o higienę, wstyd mi za niego w towarzystwie”

Wasze Listy: „Mam 28 lat, nigdy nie byłam za granicą!”

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (61)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2011-10-08 19:23:59

jak nie chcesz jechać i masz wyrzuty to porozmawiaj z nim o tym . albo zostańciee w polsce aa on na pewno zjadzje sobie prace , przecież nie musi jechać aż do Szwecji . a jak pojechadziesz to mozesz ty nie znleść pracy . ale m isie wydaje ze jak ty pracujesz to to powinno starczyć . xd

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-20 16:11:51

Michaśka, mieszkam w Szwecji. Wyjechałam, paradoksalnie, przez chłopaka, który miał do mnie dołączyć. On jednak zostawił mnie dla innej a ja utkwiłam w Szwecji. Kraj jest super. Niemalże zupełnie inny od Polski. Różni się niemal wszystkim, począwszy od kuchni a na zasadach życia społecznego i załatwianiu wszystkiego przez internet skończywszy. Jeśli wyjężdżalibyście do dużego miasta, to niewiele to dl aciebie zmieni. Jeśli jednak do małej mieścinki, jak moja, to masz przechlapane. Ja osobiście lubię ciszę i spokój. Siedzę tutaj juz ponad 3 lata. Jednego się przez ten czas nauczyłam: nie poświęcaj niczego i niczego nie rób dla faceta. Teraz moje życie juz się ustabilizowało. Znalazłam faceta i wogóle. Ale już nigdy, przenigdy nie zrobię niczego dla faceta. Zatraciłam juz całą siebie a teraz odkrywam się na nowo. Tyle tylko, że czas ucieka, a ja kocham życie. Pomyśl o tym. Jeśli wyjedziesz, to na twoich warunkach. I koniecznie zostaw sobie opcję awaryjną, na wypadek, gdy ci z tym gościem nie wyjdzie, albo ci się nie spodoba w SE. Pozdrawiam. Magda

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-17 07:33:02

Doskonale wiem co znaczy świata nie widzieć poza Ukochanym ;) macie szanse wspólnie ułożyć sobie życie, przecież nie ważne w jakim kraju to będzie, priorytetem jest to, żeby być blisko siebie, bo odległość bywa często zabójcza. dlatego.. jedź ! życzę Wam powodzenia :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-13 22:13:07

Huba Buba śmierć za jutra - Jeżeli to przeczytałeś twoja matka jutro zginie chyba że wkleisz to do 5 innyc-ja wpisuję bo się bojęHuba Buba śmierć za jutra - Jeżeli to przeczytałeś twoja matka jutro zginie chyba że wkleisz to do 5 innyc-ja wpisuję bo się boję

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-13 18:51:00

jechac

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-13 11:19:33

Ja bym na Twoim miejscu pojechala !!!!!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-11 12:48:36

Skoro pracowaliście w tym samym miejscu to chyba w Szwecji też byś znalazła pracę, dlaczego zakładasz, że nie znajdziesz tam pracy?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-10 01:43:26

wyjeżdżaj ! będę miala posadę !!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-09 12:19:46

Ja bym wyjechała razem ze swoim mężczyzną-nie biorę pod uwagę rozłąki. Mój obecny partner też nie puściłby mnie nigdzie samej (tak sądzę)-jak razem to wszędzie. Nie wyobrażam sobie związku na odległość. Raz już zrujnowałam sobie związek odległością i uwierz mi-nie da się tak.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-09 11:23:58

mam ten sam problem tyle ze z dania :( nie spie nie jem ciagle placze, a oprocz pracy mam jeszcze szkole

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz