Czy Bożena powinna zmusić 14-letnią córkę do wizyty u ginekologa?

03 Września 2010

Córka Bożeny bardzo się zmieniła w ciągu kilku miesięcy – najprawdopodobniej za tą fatalną w skutkach przemianą stoi starszy od niej chłopak.

Czy Bożena powinna zmusić 14-letnią córkę do wizyty u ginekologa?

„Jestem mamą zbuntowanej 14-latki, która przeszła istną przemianą pod wpływem starszego chłopaka. Jeszcze rok temu mogłyśmy normalnie, jak ludzie, ze sobą pogadać – dziś to niemożliwe. Wychowuję Sylwię samotnie, mąż od sześciu lat nie żyje. Wszystko było dobrze – miała odpowiednich znajomych, niezłe oceny, dopóki nie pojawił się on – 18-letni nieuk, którego ukształtowała ulica.

Zaczęli się spotykać ze sobą kilka miesięcy temu, w maju. Nie mam pojęcia jak się poznali, ale przeklinam tę chwilę. Na początku go ukrywała, ale mieszkamy w małym mieście i szybko się wieść rozeszła pocztą pantoflową – „przychylne” sąsiadki mi powiedziały. Sylwia na całe wieczory znikała, a potem wracała w dziwnym stanie do domu. Czymkolwiek była upojona – alkoholem czy może seksem – nie podobało mi się to.

Chciałam z nią rozmawiać, pytałam co się dzieje, ale ona szła w zaparte. Były wakacje, przymykałam oko, ale właśnie zaczęła się szkoła, którą pewnie zacznie zaniedbywać. Ale pal licho szkołę – bardziej się boję niechcianej ciąży

Mamy w rodzinie już przykry przypadek dziecka narodzonego przez nastolatkę, nie chcę, by Sylwia podzieliła los kuzynki. Dziewczyna kompletnie się stoczyła, całe życie zmarnowała w jedną chwilę bezmyślnego uniesienia. Jestem pewna, że moja córka uprawia seks, ale nie mam pewności, czy się zabezpiecza chociaż. Nie chce ze mną o tym mówić, a mi się wierzyć nie chce, że osiemnastoletni łobuz dziewczynie przepuścił.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (245)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Paulina
(Ocena: 3)
2014-11-23 14:21:04

re: Czy Bożena powinna zmusić 14-letnią córkę do wizyty u ginekologa?

Twoje podejście do tego chłopaka jest skandaliczne. To, że jest starszy i nie najlepiej się uczy nie oznacza, że jest osobą z marginesu społecznego! Zachowujesz się bardzo stereotypowo. Porozmawiaj z córką o tym chłopaku- jak się poznali, co do niego czuje, a także zaproponuj, by zapraszała go do Waszego domu. Może gdy poznasz chłopaka, okaże się, że jest ambitny, kulturalny, albo ma jakieś ciekawe hobby. Porozmawiaj też szczerze z córką- powiedz, że gdyby chciała współżyć, pomożesz jej z zabezpieczaniem się- pójdziesz z nią do lekarza itd. Najważniejsze jest, żeby córka Ci ufała i była pewna, że może na Ciebie liczyć.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-08-26 22:07:11

A nie przyszło ci do głowy, żeby porozmawiać z córką, żeby przyprowadziła swojego chłopaka na obiad. To, że nie uczy się wybitnie nie znaczy, że jest złym człowiekiem. Może jeśli go poznasz lepiej, okaże się, że to całkiem fajny chłopak? Ty będziesz spokojniejsza i może uda się dogadać z córką?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-05-12 05:44:58

co za durna matka!!! ręce opadaja! jak można córce na takie fanaberie pozwalać i jeszcze jej internet, ciuchy i wszystko!! po moim trupie! bo nie chce,żeby wyszło,że jej nie ufa??? czy ona się słyszy/czyta ??? po pierwsze zamykam drzwi od zewnątrz - prosze sąsiada o pomoc i trzymanie klucza w drzwiach,żeby od wewnąrtrz nie mogła otworzyć i nie otiweram, póki nie porozmawiamy = jak wytrzeźwieje! i w zależnosci od tego co ta siksa ma do powiedzenia mówię wprost, ze albo ona się zachowuje jak dorosły= idzie do lekarza i rozmawia ze mna, albo ja idę na policję i na prokuraturę i tyle chłopaka widziała koniec kropka!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-01-18 16:06:50

14-latka,seks i alkohol ? Kobieto,ty sama siebie słyszysz ? Pozwalasz jej wychodzić wieczorami do chłopaka,z którym być może uprawia seks ?! Zakaż jej tej znajomości i poślij do ginekologa dziewuchę.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-09-26 19:29:49

trochę po czasie, ale może przyda się komuś na przyszłość. jeśli córka ma 14 lat, a jest pani pewna, że ten chłopak z nią współżyje - można go pociągnąć do odpowiedzialnośći prawnej - seks z dzieckiem do 15 roku życia jest karalny.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-13 18:00:54

Zmusic do wizyty u ginekologa !

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-11-29 13:32:12

Myślę, że rozmowa z nią nie pomoże. Mam 15 lat i sama nie posłuchałabym mamy, która gadałaby mi o tym, że jestem młoda, że powinnam się zabezpieczać, czy też, że mam z nim zerwać kontakty. Jesli pozwie Pani tego chłopaka o współrzycie z nastolatką, to dziewczyna sie od Pani odwróci. Nie wiem co ani doradzić, ja bym szukała porady u specjalistów.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-09-19 21:50:25

co wy gadacie:/!! jakie pozywanie do sądu...dziewczyny w tym wieku same sie pchają do łózka i chwalą w gimnazjum czego to one nie robily...a jak ta sylwia bylaby taka pozadna to znalazla by sobie chlopaka na swoim poziomie, ale skoro nawet nie umie porozumiec sie z matką to najwidoczniej ten chlopak ktorego nazywacie lobuzem jest na wyzszym poziomie odpowiedzialnosci i inteligencji niz ta sylwia...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-09-13 22:59:03

Jaki sex ona może się z nim tylko całowała jest młoda i to już dla niej jest coś. A to ,że ten chłopak jest jak ty to mówisz "łobuzem" nie oznacza, że naprawdę tak jest jak ktoś nosi dres to nie oznacza, że jest złym człowiekiem bez ambicji, bo często się zdarza, że to właśnie tacy chłopcy mają poukładane w głowach, a nie ci z dobrych i zamożnych rodzin, To często tacy okazują się źli i nie kulturalni. A tak a propo to seks jest dozwolony w Polsce od 15 roku życia.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-09-11 00:57:14

pozwij go o sex z nieletnią, bo od 16 dopiero może !!!!!!!!!!!!!!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz