LIST: „Ochrzciłam dziecko siostry wbrew jej woli, żeby nie trafiło do piekła. Dobrze zrobiłam?”

16 Listopada 2016

Agnieszka wzięła sprawy w swoje ręce. Podobno zrobiła to z miłości...

chrzest dziecka

Zawsze mi się wydawało, że w Polsce chrzciny to coś całkowicie normalnego. Każde dziecko przez to przechodzi, nawet jak jego rodzice nie są wierzący. Jeśli nie chodzi im o religię, to przynajmniej o miły zwyczaj i tradycję. Bliscy gromadzą się w kościele, potem siedzą razem przy stole, są prezenty, miłe słowa, a potem wspomnienia. Dla mnie osobiście to coś jeszcze - włączenie maleństwa do wspólnoty wiernych i pierwszy krok ku zbawieniu.

Jestem osobą wierzącą i to mocno. Przeżyłam kilka trudnych sytuacji i wiara pozwoliła mi odzyskać siły. Nikogo nie zmuszam do podzielania moich poglądów. Nie uważam, że tylko chrześcijanie (albo wyłącznie katolicy) trafią do nieba. Ale równocześnie nie rozumiem, jak można odrzucać taki dar. Wiara nic nie kosztuje, a może ogromnie dużo dać.

Moja siostra tak nie uważa i postanowiła wtrącić swoje nowonarodzone dziecko prosto do piekła. Nie chciała go ochrzcić i dotrzymała słowa.

Zobacz również: LIST: „Nie zostanę chrzestną, bo ksiądz nie wydał mi zaświadczenia! Zachował się podle...”

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (89)
ocena
4.4/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-28 23:53:32

co za ciemnogród..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-23 23:04:02

Dziecku krzywdy na pewno nie zrobiłaś, Tobie niby śpi się lepiej, ale jednak jak czytałam Twój list zrobiło mi się bardzo Ciebie żal. Jesteś tak zapatrzona w jeden punkt widzenia, że chyba trochę straciłaś grunt pod nogami. W końcu zrobisz coś, co zepsuje stosunki między Tobą i siostrą. Opamiętaj się, bo będziesz tego bardzo żałować.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2016-11-23 09:14:12

Gdybys byla moja siostra wykreslilabym cie ze swojego zycia raz na zawsze. Kto dal ci prawo do decydowania o cudzym dziecku?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-23 00:49:50

Kazdy sam wybiera religie lub zadnej nie wybiera, dlaczego wybieracie dziecku religie bez jego zgody? jesteście nienormalni, a co jakby była religia gdzie się obcina rękę dziecka i by ktoś obcy zabrał wam dziecko i uciął rękę a potem zaargumentował to ze jezeli by tego nie zrobił to by dziecko trafiło do piekła - nie wkurwilibyście się? katolicy

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Ona
(Ocena: 5)
2016-11-22 19:42:46

Zrobiłaś krzywde dziecku i siostrze. Nie powinnaś nawet pluszaka do pilnowania dostać.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
jaruś
(Ocena: 5)
2016-11-22 12:00:29

do wszystkich tak bardzo wierzących , czy pomyśleliście kiedyś żeby dać swojemu dziecku możliwość wyboru . jeżeli nie to nie macie szacunku dla niego już po jego narodzinach , To dziecko jest kompletnie nie świadome tego co mu robicie . pozdrawiam

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Wiwerna
(Ocena: 4)
2016-11-22 09:36:35

"Zawsze mi się wydawało, że w Polsce chrzciny to coś całkowicie normalnego. Każde dziecko przez to przechodzi, nawet jak jego rodzice nie są wierzący. " "Nikogo nie zmuszam do podzielania moich poglądów." ale "straszyłam, groziłam, prosiłam". Dla mnie wniosek jest tylko jeden: beton intelektualny. Takimi ludźmi się nie podnieca, tylko ma się w d..... Dziękuję, dobranoc.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
2
(Ocena: 5)
2016-11-22 08:38:33

typowy katolicki beton, kiedyś był komunistyczny, dzisiaj w drugą stronę. Najważniejsze, żeby pan z chmurki był w twoim mniemaniu zadowolony, to ma nawet swoja nazwę w psychiatrii - psychoza maniakalna - to trzeba leczyć bo nie wiadomo czy sie w jakąś schozofrenię nie przepoczwarzy i nie rzucisz się na rodzinę z siekierą w imię nawracania.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Wiwerna
(Ocena: 3)
2016-11-22 09:29:47

Psychoza maniakalna? Przekształcona w schizofrenię? Od kiedy CHAD się objawia w ten sposób niby? Może najpierw naprawdę się doucz psychiatrii, a potem się wypowiadaj. Wystarczyłaby jedna rozmowa z osobą z psychozą maniakalną a przestałabyś/przestałbyś pierdolić głupoty za przeproszeniem.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Czesław
(Ocena: 5)
2016-11-22 08:25:23

Nie, zrobiła pani źle. Wmawianie innym swoich urojeń nie jest jeszcze tak całkiem złe. Robienie tego w kraju, gdzie politycy argumentują każda kradzież publicznych pieniędzy tym, że 95 Polaków to katolicy jest złe.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Magda
(Ocena: 5)
2016-11-21 20:30:29

Myślę że jak jej o tym powiesz to uzna, że totalnie Ci odbiło i albo się zesłości albo będzie się z Ciebie śmiała;) Osoba, które nie wierzy w sakramenty raczej się nie przejmie tym że pokropiłaś jej dziecko wodą :) ja bym się nie przejęła

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz