Smutne wyznanie A.: „Zawsze bałam się mojego brata. W dzieciństwie robił wstrętne rzeczy”

03 Września 2017

Zdaniem dziewczyny karma wraca do każdego.

relacje z bratem

Kilka dni temu do naszej redakcji napisała A. Dziewczyna postanowiła opowiedzieć o krzywdach, które doznała ze strony najbliższej osoby - brata. Chłopak w dzieciństwie zgotował jej piekło. Okazuje się jednak, że karma wraca. Tak przynajmniej sądzi pokrzywdzona siostra.

Oto jej mail.

Od dziecka bardzo chorowałam i niestety rodzice poświęcali mi więcej czasu niż rodzeństwu. Na początku brat bardzo się o mnie troszczył, bawił się ze mną etc., ale gdy byłam już w gimnazjum zaczął się znęcać psychicznie nade mną. Krzyczał, wygrażał się. Dzwonił do mnie gdy wracał z pracy, że mam zrobić mu kawę czy zrobić obiad, bo on jest głody. Potem nastąpiło apogeum - zapanował nad rodzicami, dziadkami... W oczach dziadków był zawsze najlepszy, bo zarabia, bo ma tyle na koncie... Ja niestety byłam zawsze w tyle, bo chciałam się uczyć, studiować - i to najlepiej poza rodzinnym miastem, żeby od wszystkiego się odciąć.

Pamiętam, że kupiliśmy psa - bardzo nalegałam - niestety szczeniak musiał szybko wrócić tam, skąd go wzięliśmy. Mama zemdlała na mieście i brat obarczył mnie ogromnym poczuciem winy, bo przecież ja z nikim się nie liczę. Bardzo bolało, przepłakałam wiele nocy. Najgorzej było, jak nie odebrałam telefonu na czas - wtedy mama wysyłała mojego brata, a on naprawdę nawyzywał mnie przy innych dzieciach. Było mi strasznie wstyd.

Przeczytaj także: Historia N.: „Zapytałam faceta, kim dla niego jestem. Nie spodziewałam się TAKIEJ odpowiedzi…”

Pamiętam najbardziej jedno zdarzenie z dzieciństwa, gdy leżałam na łóżku. Brat pokłócił się wtedy z mamą. Położył się obok mnie z nożyczkami w rękach, złapał za moje włosy i powiedział, że mam się nie odzywać ani nie ruszać, bo „obetnie te moje kudły”. Mój strach mnie sparaliżował.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (7)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-09-23 20:47:51

jeden chaos w tym tekście :/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-09-06 18:27:57

Ten list jest napisany tak chaotycznie, że tak naprawdę nie wiadomo co takiego strasznego robił Ci ten twój brat.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-09-03 15:36:40

Jak byliśmy dziećmi, mój starszy o 3 lata brat łapał mnie za piersi :/ Wtedy się z tego śmiałam, myślałam, że to takie zabawne, ale teraz sama nie wiem, czy nie mam przez to jakiejś skrzywionej psychiki, bo ogólnie jestem deczko w stronę borderline. Ja miałam wtedy może z 5-7 lat (analogicznie, on 8-10). Ale nawet nie wliczając tego, mój brat mnie traktował beznadziejnie jak dorośliśmy. Był to czas liceum/studiów. Robił mi nieorzystne zdjęcia, kiedy spałam i wysyłał to znajomym z internetu, obrażał mnie przed kolegami, całe życie mnie wyzywał i poniżał bez powodu, z czasem nawet mnie uderzył (dorosły, ogromny facet trenujący na siłowni). Mam ogromny żal przez to do rodziców, że nigdy skutecznie mi nie pomogli, nigdy na nim nie wymusili innego zachowania. Do tej pory rodzicom nie okazuję ciepłych uczuć, alergicznie reaguję na ich przytulenie, choć jednocześnie bardzo tego wewnętrznie pragnę i potrzebuję. Jednak wspomnienia są zbyt silne, by się przemóc i im wybaczyć. Zawiedli mnie, bo w najważniejszym etapie mojego życia nie obronili mnie przed silniejszym i agresywnym bratem, z którym mieszkałam pod jednym dachem do 20 roku życia.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-09-03 13:56:54

Po tytule wyobrażałam sobie że pewnie ją molestował czy bił a tu takie wyolbrzymianie problemów których tak naprawdę nie było. Są osoby w gorszej sytuacji, są codziennie bite, wyzywane czy gwałcone przez swoich bliskich, nawet więzione i co one mają powiedzieć ? Trzeba było odpyskowywać bratu i powiedzieć żeby zajął się swoją dupą a nie twoimi sprawami w wyborze szkoły itp. Rodzicom też pewnie nic nie powiedziałaś o tym bo po co.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-09-03 09:03:34

Dobrze mu tak

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-09-03 08:43:53

Weź się nie uzalaj.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-09-03 07:15:36

Beznadziejna historia, ani to ciekawe ani nic.. napisana okropnie a morał ma z nią niewiele wspólnego, nie mieliście nic Ciekawszego do opublikowania? Takie zapchaj dziurę, juz problem z piciem kasy był ciekawszy..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1