Ile gwiazdy mierzą w rzeczywistości? (Najwyższe i najniższe)

Kto jest najwyższy, a kto zupełnie malutki? W grze o sławę wzrost nie ma znaczenia!
Ile gwiazdy mierzą w rzeczywistości? (Najwyższe i najniższe)
02.11.2010

Odpowiednia perspektywa, ustawienie światła i rozmaite operatorskie sztuczki. To narzędzia, jakich używa się na planie po to, by ukryć, podkreślić lub optycznie zmniejszyć wzrost, wcielającego się w swoją postać aktora. Choć to, co pokazuje reżyser, różni się od rzeczywistości, my wiemy, ile tak naprawdę mierzą największe gwiazdy srebrnego ekranu! 

Gwiazdy, które nie rozstają się z obcasami

Na ekranie telewizora zawsze wyglądają nienagannie. Ich plusem jest drobna budowa ciała i nienaganna, szczupła sylwetka. W rzeczywistości to jednak wyjątkowo niskie kobiety! Co ciekawe ich obecność łatwo zauważyć przede wszystkim w serialowym świecie telewizyjnym. O kogo chodzi? Niekwestionowaną rekordzistką w zakresie niskiego wzrostu jest Hayden Panettiere  z serialu „Herosi”, mierząca jedynie 153 cm. Równie zaskakujące wymiary ma gwiazda "Gotowych na wszystko" Eva Longoria, która mierzy zaledwie 157 cm! Wysokim wzrostem nie mogą pochwalić się również aktorki najpopularniejszego serialu wszech czasów! Znane z „Przyjaciół” Jennifer Aniston i Courtney Cox mierzą jedynie 164 cm! To jednak jeszcze nic, przy 151 centymetrach trójki najniższych celebrytek show biznesu: Mary Kate Olsen, Kylie Minogue  i Pauli Abdul. Czy kiedykolwiek ich niski wzrost zwrócił waszą uwagę? Skuteczną bronią niskich gwiazd są niebotycznie wysokie szpilki!

 

 

gwiazdy prywatnie

One nie potrzebują obcasów

Romantyczne sceny odgrywane z partnerem, stojącym na kartonowym pudle? Podobne problemy to chleb powszedni Umy Thurman – jednej z najwyższych aktorek wielkiego formatu. Blond piękność mierzy, aż 180 cm! Innymi sławami, patrzącymi na mężczyzn z góry są Nicole Kidman i Liv Tyler, których wzrost oscyluje wokół 178 cm. Była żona Toma Cruise’a nie raz przyznawała się do swoich odwiecznych problemów z wysokim wzrostem, stanowiącym temat żartów. Innego zdania jest włoska piękność – Monica Bellucci, która również mierząc 178 cm, swoją wielkość traktuje, jak dar od losu. To dzięki niemu studiująca kelnerka, stała się modelką i w końcu aktorką światowej sławy. Dziś może przebierać w partnerach i jak przyznaje, kocha tylko tych wyższych od siebie…

życie gwiazd

Najwyższe ciacha ekranu

Najwyżsi aktorzy nie mają wielu zmartwień. Perspektywa, z jakiej postrzegają świat, przez innych może być oceniana jedynie na plus! Co ciekawe, najwyższymi aktorami polskiego ekranu są ci przystojniacy, którzy najczęściej brani są za dość niskich. Któż to taki? Przykładem są chociażby Maciej Zakościelny i Paweł Deląg, mierzący aż 184 cm. O dwa centymetry niżsi są Piotr Adamczyk i Paweł Małaszyński. Niekwestionowanym liderem jest jednak jak wiadomo Marcin Prokop i jego 2,04 metry wysokości… Wśród gwiazd wprost z Hollywood, również trudno nie pomylić względem wzrostu ekranowych ciach. Okazuje się, że jedną z najwyższych postaci amerykańskiego przemysłu filmowego, jest David Duchovny i jego 184 cm wzrostu. Zaraz po nim plasują się o 2 cm niżsi: Bruce Willis i Rusell Crowe. Serialowy partner niskiej Courtney Cox – Mathew Perry mierzy 185 cm, a jednym z najwyższych aktorów, jest znany m.in. z „Opowieści z Narni” i „Króla Artura” Liam Neeson, którego wzrost to 193cm!

 Oliwka Mostowska

Zobacz także:

Jesienne stylizacje polskich gwiazd

Sobowtóry gwiazd - Zobacz NIESAMOWITE zdjęcia!

plotki o gwiazdach

Nie wzrost czyni amanta?

Najprzystojniejszy aktor obecnych czasów? Dla wielu fanek z całego świata to niewątpliwie Tom Cruise. Hollywoodzki przystojniak uważany jest za mężczyznę idealnego, mimo swojego niskiego wzrostu, stanowiącego jedyne… 170 cm. Jego odpowiednikiem sprzed lat jest niewątpliwie Dustin Hoffman, który jest jeszcze niższy i ma 168 cm wzrostu. Najniższy aktor zza oceanu? Rekordzistą jest mierzący jedynie 152 cm – Danny DeVito! Wśród polskich gwiazd również nie brakuje niskich przystojniaków! Poprzednie pokolenia Polek z pewnością wzdychały do mierzącego 168 cm Marka Kondrata i Marka Włodarczyka (167 cm). Polskim wcieleniem Cruise’a jest natomiast niewysoki Jan Wieczorkowski, którego wzrost to 172 cm. Okazuje się, że nie tylko wysocy amanci mają szansę zdobyć swą nonszalancją przychylność tysięcy kobiet… Brawo!

 

 

Polecane wideo

Komentarze (256)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 12.09.2020 18:47
Ja jestem bardzo wysoki bo mam 10 lat i 163
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.07.2019 18:37
a ja mam 14 lat i 155cm pozdro xDD
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.05.2019 15:49
ja mam prawie 13 lat i 159
odpowiedz
gość (Ocena: 4) 24.04.2019 20:46
ja mam 21 lat i 177 cm
odpowiedz
anonim (Ocena: 5) 23.12.2015 17:40
Ja mam 153 cm,i mam 13 prawie 14 lat.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie