Prawdziwe imiona polskich gwiazd

Sprawdź, jak w rzeczywistości nazywają się najpopularniejsze gwiazdy rodzimego show biznesu!
Prawdziwe imiona polskich gwiazd
25.10.2010

Skąd gwiazdy czerpią inspiracje? Jeśli chodzi o pseudonimy artystyczne, źródeł jest tak wiele, jak samych ich właścicieli! Najczęściej to pochodne ksywek z dzieciństwa, anglojęzyczne odmiany ich prawdziwych imion i abstrakcyjne pomysły, które mają jedną podstawową zaletę: brzmią i wyglądają o wiele lepiej niż prawdziwe dane osobowe gwiazd…

 

 

Violetta Villas

Czesława Cieślak

Przykładem najbardziej spektakularnej przemiany jest bez wątpienia Czesława Cieślak. Początki kariery tej swego czasu popularnej postaci polskiej sceny muzycznej przypomina drogę innej gwiazdy światowej sławy – Poli Negri (prawdziwe imię i nazwisko polskiej aktorki kina niemego: Barbara Apolonia Chałupiec). Niestety w przypadku Czesi Cieślak (primo voto Gospodarek, secundo voto Kowalczyk) wybitny talent i szereg uzdolnień, rokujących sukces wielkiej skali, po powrocie do Polski został bezpowrotnie zmarnowany. Dziś Violetta Villas – znamienita artystka estradowa, aktorka filmowa i śpiewaczka, dysponująca sopranem koloraturowym o rozszerzonej skali, bardziej niż skarb narodowy postrzegana jest jako rodzime pośmiewisko…

Oliwka Mostowska

Zobacz także:

Dorota Rabczewska 5 najlepszych i 5 najgorszych kreacji

Najbardziej wpływowe kobiety świata - RANKING FORBESA

prawdziwe nazwiska gwiazd

Katarzyna Szczot

 Identycznymi inicjałami i dość podobnym nazwiskiem dysponuje inna słynna Kasia. Tym razem chodzi o prawdziwą gwiazdę, która swoją karierę rozpoczęła już w latach 80’. Na sukces nie trzeba było czekać długo. Kasia Szczot, znana nam wszystkim, jako Kayah, dysponuje nie tylko oryginalnym pseudonimem, ale przede wszystkim wybitnym głosem i wielkim talentem!

 

 

 

prawdziwe oblicze gwiazd

Jarosław Marek Polak

 Kim jest ta gwiazda? Cóż podpowiedź możemy znaleźć w nazwisku, bowiem to właśnie ono stanowi drugi człon jego pseudonimu. Kompozytor, autor tekstów i perkusista zespołu T.love na co dzień posługuje się ksywką Sidney. Pseudonimu Jarka narodził się podczas jednego z koncertów zespołu Zygmunta „Muńka” Staszczyka, podczas którego słynny wokalista zażartował, przedstawiając swojego perkusistę, jako Sydneya Pollacka. Zbieżność nazwisk zdecydowanie przypadła do gustu samemu muzykowi, w przeciwieństwie do twórczości znanego amerykańskiego reżysera.  

 

 

jak naprawdę nazywa się Sara May

Krzysztof Kasowski

Kolejny znany muzyk to oczywiście K.A.S.A. Jego pseudonim, tak jak w przypadku Piaska, w oczywisty sposób kojarzony jest z nazwiskiem Krzyśka. Mimo, to w przypadku Kasowskiego, pseudonim wydaje się być nie tylko oryginalniejszy, ale i bardziej adekwatny do twórczości artystycznej samego artysty. Piosenkarz nie od dziś zachwyca swoją pomysłowością, charyzmą i niezwykle barwną osobowością, a samą ksywką posługuje się również jako atrakcyjnym dodatkiem do swoich zwariowanych tekstów!  

 

 

prawdziwe imiona gwiazd

Katarzyna Szczołek

Niestety zapewne słyszeliście o niej nie raz… Znana skandalistka niskich lotów, która na tytuł najbardziej żałosnego członka polskiej loży szyderców ciężko pracuje już od kilku lat. Pole jej głośnych wyskoków to własny, autorski blog. Sławna Kasia, znana z ciętego języka, aspiracjach do miana piosenkarki i zdjęć obnażających jej obfity biust, to oczywiście Sara May.

 

 

 

 

jak na nazwisko ma Kayah

Piotr Marzec

Kolejny pseudonim, który zna niemal każdy Polak należy właśnie do Piotra. Kto z was już zgadł, o kogo chodzi? Cóż domyślić się nie jest łatwo! Przez niektórych uważany za prekursora polskiego hip-hopu, w kręgach samych muzyków tego gatunku muzyki nie znajduje zbyt wielkiego poklasku. Nie ma jednak wątpliwości, że słowa jego piosenek takich, jak chociażby: Scyzoryk, czy Scoobiedoo Ya zna niemal każdy… Jego autorem jest oczywiście Liroy!  

 

 

Polecane wideo

Komentarze (42)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 29.10.2010 18:03
ja sie nie dziwie gwaizdom - latwiej zapamietać fajny pseudonim niz nazwisko :) to po protu pomaga w zrobieniu kariery 8)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.10.2010 19:38
A ja nazywam sie tak samo jak Kayah XD
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.10.2010 22:24
Chyba jesteś nienormalna :/
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.10.2010 21:30
kayah jest kochana:)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.10.2010 20:21
Boże dziewczyny, czy forum to miejsce na dyskusje? trzymajmy poziom kobiety....
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie