Arystokratyczne korzenie gwiazd

Czy wiedziałaś, że gwiazdy takie jak Uma Thurman, Matthew Fox, Leelee Sobieski, Adrey Hepburn, a nawet kontrowersyjna Agnieszka Frykowska, to celebryci, w których żyłach płynie błękitna krew?
Arystokratyczne korzenie gwiazd
14.08.2010

Wśród gwiazd nie brakuje osobowości o arystokratycznych korzeniach! Które z nich mogą pochwalić się wyjątkowym pochodzeniem?

Uma Thurman 

Szlacheckie korzenie pięknej Umy prowadzą… do Polski! Dokładniej chodzi o śląski Głodówek. Właśnie stamtąd pochodzi dziadek aktorki. Kim był? Baronem wykształconym na prawnika. Niestety w czasie wojny zdecydował się na emigrację. Osiadł w Szwecji i tam założył rodzinę. Jednak owocem drugiego małżeństwa okazała się być Nena Brigitte Carolina von Schelbrugge – matka Umy! Czy Thurman szczyci się polskim, arystokratycznym pochodzeniem? Nam nic o tym nie wiadomo!

LeeLee Sobieski

Inaczej jest w przypadku LeeLee Sobieski (a właściwie Liliane Rudabet Gloria Elsveta Sobieski) – Hollywoodzkiej aktorki polsko-francuskiego pochodzenia. Choć młoda gwiazda o Polsce, a tym bardziej o jej historii wie niewiele, twierdzi, że jest spokrewniona z królem Janem III Sobieskim (według niej „ostatnim królem Polski”). Ponoć dowódca słynnej Bitwy pod Wiedniem jest jej „praprapraprawujkiem” i choć nie wiadomo, czy teoria Leelee i jej taty malarza jest zgodna z prawdą, nikt jeszcze nie podważył jej prawdziwości…

plotki o gwiazdach

Audrey Hepburn

O Audrey słyszał chyba każdy. Kolejne pokolenie ulega jej urokowi, naśladując styl i inspirując się jej postacią. Niewielu jednak wie, że Hepburn przyszła na świat, jako Audrey Kathleen Ruston, a jej barwne i godne zainteresowania życie, jest równie ciekawe, co jej korzenie. Audrey była owocem małżeństwa holenderskiej arystokratki – baronówny Elli van Heemstra i brytyjskiego bankiera Johna Victora Hepburn. Szlacheckie pochodzenie nie zapewniło jednak małej Audrey ani cudownego dzieciństwa, ani świetlanej przyszłości. Ze względu na okrutną okupację niemiecką w czasie II wojny światowej, Hepburn cierpiała biedę i głód, a dla bezpieczeństwa posługiwała się fałszywym imieniem i nazwiskiem, które brzmiało Edda van Heemstra.

Matthew Fox

Choć w żyłach jednego z najprzystojniejszych aktorów Hollywoodu - Matthew Foxa nie płynie błękitna krew, pochodzenie aktora nie tylko może być powodem do dumy, ale i podziwu. Jego przodkiem jest, bowiem dowódca jednej ze stron, walczących w największej bitwie wojny secesyjnej. Matthew jest prawnukiem samego George G. Meade, który dowodząc słynną armią Potomaku (główna armia Unii na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych) pokonał zwierzchnika wojsk Konfederacji – Roberta E. Lee. Czy przypuszczał, że różnie sławny będzie jego potomek?  

gwiazdy prywatnie

Agnieszka Frykowska

Frytka to znana, kontrowersyjna postać, polskiego show biznesu. Choć ze względu na popularność Frykowskiej, część z nas słyszało o tragicznych losach jej wybitnych przodków, związanych z przemysłem filmowym, większość szybko o nich zapomina, śledząc współczesne poczynania samej Agnieszki. Dziadek Frytki to Wojciech Frykowski – producent filmowy i bliski przyjaciel Romana Polańskiego, zamordowany w posiadłości słynnego reżysera przez członków sekty Charlesa Mansona. Ojcem Agnieszki był również tragicznie zmarły Bartłomiej Frykowski – operator filmowy, który najprawdopodobniej popełnił samobójstwo we dworze rodzinnym Cypriana Kamila Norwida w Głuchach.

Oliwka Mostowska

Zobacz także:

Religia w stylu gwiazd

Sławne córeczki znanych tatusiów

Polecane wideo

Komentarze (54)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 13.04.2012 01:48
no jasne, thurmann ma polskie korzenie... tak samo mogly byc niemieckie, a po nazwisku to raczej pewne ze niemieckie, kiedy to glogowek nazywal sie oberglogau klamliwo gazeto internetowa.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.10.2011 17:18
Polki są wszędzie,możemy byc dumni z mnóstwa aktorek i aktorów o polskich korzeniach,a także modelek,piosenkarek,aktorek porno,polskich buisnesswomen
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.08.2011 17:59
kurde a ja prawdopodobnie jestem zwyklym plebsem i jakos mnie to nie boli
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.07.2011 20:50
qZcpwv wlamvjmzygnh
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.07.2011 10:59
czvHHD jnrzdemlcnvl
odpowiedz

Polecane dla Ciebie