Religia w stylu gwiazd

Hollywood to nie tylko scjentologia! Przeczytaj, w co wierzą ci, którzy bóstwem są dla milionów fanów!
Religia w stylu gwiazd
07.08.2010

Choć w sferach „znanych i lubianych” właśnie scjentologia święci dziś największe triumfy, wśród gwiazd nie brakuje wyznawców innych religii! Wiara to jedna z najbardziej intymnych sfer naszego życia, mimo to nawet celebyci nie są odporni na duchową modę, wyznaczające popularność poszczególnych wierzeń.

Oto zestawienie najbardziej wziętych religii i ich żyjących symboli!

Scjentologia Toma Cruise

Na samo słowo scjentologia, myślisz o Tomie Cruise? Słusznie! To chyba najpopularniejszy i najaktywniejszy wyznawca najpopularniejszej religii Hollywood. Tom nie tylko szczyci się swoją wiarą, ale jest również jej zagorzałym wyznawcą i propagatorem. Swoją religię narzucił nie tylko obecnej partnerce – Katie Holmes, ale i Nicole Kidman! Dar przekonywania? A może żelazne reguły i brak kompromisów? W przypadku Cruise'a na myśl nasuwa się jeden wniosek: fanatyzm bywa bardzo zaraźliwy...

Radykalizm Mela Gibsona

Zanim kolejno Nicole Kidman i Katie Holmes stały się życiowymi partnerkami najsłynniejszego scjentologa na świecie – Toma Cruise’a, obie były katoliczkami. Ale dziś wiara, która niegdyś zdominowała Hollywood, popada w niełaskę! Dlaczego? Kiedy za przykład bierze się tak radykalnego, a zarazem znanego wyznawcę, jakim jest Mel Gibson… Cóż, można się przestraszyć! W obliczu obecnych problemów Mela nawet najpopularniejsza religia wydaje się czymś, co nie prowadzi do niczego dobrego, jeśli nie zna się umiaru… Na szczęście, podobnym niebezpieczeństwem nie przejmują się polscy celebryci, którzy miej lub bardziej skrycie preferują właśnie wiarę katolicką.

Czytaj dalej! Na kolejnej stronie dowiesz się, w co wierzą Madonna i Uma Thurman...

nicole kidman

Buddyzm w stylu Umy Thurman

Uma Thurman to jedna z Hollywoodzkich wyznawczyń buddyzmu. Być może to właśnie wiara uczyniła z niej gwiazdę tak wielkiego formatu? Dla Umy buddyzm to nie tylko narzędzie wyciszenia i poznania świata, to również styl życia! W roku 1998 odbył się ślub Thurman oraz jej obecnie byłego męża – Ethana Hawke. Sam związek został pobłogosławiony przez Dalai Lamę. W chwilach kryzysu aktorka zawsze może zwrócić się do innego hollywoodzkiego wyznawcy tej religii – Richarda Gere'a. Wśród polskich gwiazd buddystkami są Maja Ostaszewska oraz Natalia Przybysz z zespołu Sistars.

Czerwony sznureczek Madonny 

Duchowa i mistyczno-filozoficzna szkoła judaizmu to oczywiście domena Madonny. To za jej sprawą, coraz więcej osób nosi na nadgarstku czerwone sznureczki. Najbardziej znaną „uczennicą” Madonny jest Britney Spears, choć naśladowców nie brakuje również w Polsce. Czerwony sznureczek nosi chociażby Kayah, która podobnie jak królowa popu, zaciekle broni swojej nauki. Podobno właśnie Kabała stała się powodem odejścia Sebastiana Karpiela-Bułecki!

Czy brak wiary może być religią?

Z całą pewnością! Najbardziej znanym, żyjącym i zdeklarowanym ateistą jest Woody Allen. Twórca kina przyznaje, że nie wierzy w istnienia Boga i innych sił wyższych. Podobnego zdania byli nieżyjący już: Katharine Hepburn i Alexander McQueen. Ciekawe, jak tak wybitne w swojej branży osobowości tłumaczyły źródło swojego talentu?

Oliwka Mostowska

Zobacz także:

Wiara w Boga jest zaprogramowana w mózgu!

Wiara w Boga uodparnia na ból!

Polecane wideo

Komentarze (25)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 08.10.2010 23:30
'Ciekawe, jak tak wybitne w swojej branży osobowości tłumaczyły źródło swojego talentu?' to zdanie to przegięcie. totalne przegięcie.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 08.09.2010 11:06
Scjentologia jest chora. Gdzieś tam u góry ktoś zbija niesamowitą kasę na praniu mózgów wśród szarych "wyznawców". Świetny biznes, a nie religia ...........
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.08.2010 17:41
Dwie przyjaciółki : Dorota (lat 17 i pół) i Monika (lat 17) postanowiły spotkać się pewnego wieczoru , kiedy rodzice Moniki wyjechali za miasto. Dziewczynki wpadły na niewinny pomysł- wyjęły stary talerzyk, na którym wypisały tajemnicze cyfry oraz zdjęcie prababki Doroty i zaczęły wywoływać duchy. Z początku nie działo się nic dziwnego- dziewczynki śmiały się i dokazywały! Gdy ból zatrzymał cała zabawę... Ból cie spowolnił?! Przewiń go!!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.08.2010 12:22
allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=10388924 bardzo fajne i tanie ubrania!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.08.2010 18:56
gwiazdki maja nasrane w głowach z tymi ich wiarami
odpowiedz

Polecane dla Ciebie