Jubileuszowa edycja „Tańca z Gwiazdami” już za nami, a emocje wciąż nie opadły. W tym sezonie nie brakowało zwrotów akcji, medialnych sporów i gorących dyskusji wokół Agnieszki Kaczorowskiej i Marcina Rogacewicza. Ostatecznie Kryształową Kulę wywalczyli Mikołaj „Bagi” Bagiński i Magdalena Tarnowska, zostawiając w tyle Maurycego Popiela z Sarą Janicką oraz Wiktorię Gorodecką i Kamila Kuroczkę.
Zobacz także: „Najbardziej niesprawiedliwy finał w historii Top Model”. Widzowie oburzeni decyzją jurorów!
Wygrana pary oznaczała nie tylko prestiżowy tytuł, lecz także okazałą nagrodę finansową. Łączna pula dla zwycięzców wyniosła 300 tys. złotych, z czego 200 tys. trafiło do Bagiego, a 100 tys. do jego partnerki tanecznej. To, co influencer postanowił zrobić ze swoją częścią nagrody, wzruszyło widzów bardziej niż niejeden występ.
Tuż po ogłoszeniu wyników Mikołaj nie krył emocji. W podziękowaniach skierowanych do Magdaleny Tarnowskiej zdradził, że udział w programie był dla niego czymś więcej niż taneczną przygodą. Miał cel. Chciał pokazać, że młode pokolenie to ambitne, wartościowe osoby, pełne pasji i gotowe ciężko pracować.
– Chciałem zdjąć z nas łatkę pokolenia, które nic nie robi, tylko siedzi w telefonie. Chcę, aby mój występ reprezentował wszystkich młodych – mówił na żywo, zbierając burzę oklasków.
Największe poruszenie wywołało jednak to, co wydarzyło się chwilę później. Na parkiecie, obok Bagiego, pojawiła się jego siostra, osoba z zespołem Downa, która od lat jest dla niego ogromną inspiracją. Jej obecność podczas wielkiego finału nie była przypadkowa. To właśnie z myślą o niej Mikołaj podjął decyzję dotyczącą swojej wygranej.
– Nie chciałem mówić tego przed finałem, ale całe 200 tysięcy przekazujemy na stowarzyszenie wspierające osoby z zespołem Downa – ogłosił, a widownia zareagowała długimi brawami.
To symboliczny gest, który nadał jego zwycięstwu zupełnie inny wymiar. Dla wielu widzów stało się jasne, że wygrana Bagiego nie jest jedynie sukcesem tanecznym, lecz także piękną lekcją empatii i odpowiedzialności.