Hanna Lis podsumowuje sytuację gospodarczą w naszym kraju: „Ceny w Polsce są kosmiczne”

Szczególnie w porównaniu z...
Hanna Lis podsumowuje sytuację gospodarczą w naszym kraju: „Ceny w Polsce są kosmiczne”
Hanna Lis, fot. Akpa
14.06.2024

Sytuacja gospodarcza w naszym państwie nie wygląda na najbardziej kolorową. Drożyzna w sklepach dotyka już nie tylko uboższych Polaków, lecz także osoby, które zarabiają powyżej średniej krajowej. W tym także i gwiazdy. Zresztą celebryci nieraz zaznaczali już ten fakt, mierząc się z popularnym ostatnio pytaniem o to, ile trzeba zarabiać w Polsce, by godnie żyć. Większość z nich podawała odpowiedzi na poziomie około 10 000 złotych i to właśnie głównie z powodu rosnącej wciąż inflacji. Naszą sytuacje porównała do hiszpańskiej niedawno Hanna Lis.

Przeczytaj też: Magdalena Boczarska protestowała pod Sejmem: „Mam wielu kolegów, którzy nie są w stanie z aktorstwa się utrzymać”

Hanna Lis gorzko podsumowuje sytuacje gospodarczą w Polsce

Gdzie żyje najwięcej Polaków, myśląc o terenach znajdujących się poza granicami naszego kraju? Kiedyś bez namysłu większość podałaby pewnie Wielką Brytanię. Dziś natomiast dobrą alternatywą stała się Hiszpania. Od kilku lat Polacy kupują tam mieszkania i jak tylko mogą, spędzają chłodniejszą część roku. Fanką słonecznej Espanii jest również Hanna Lis. Dziennikarka regularnie odwiedza te regiony, jednakże nie wyobraża sobie spędzać wakacji poza Polską.

Bywam często w Hiszpanii. Mam tam swoje miejsce, ale lato będę spędzać w Polsce. Tęsknię za polskim Bałtykiem, za Mazurami, za normalnymi temperaturami. Hiszpania jest cudowna jesienią i zimą, ale latem wolę zdecydowanie Polskę. Lato to będą Mazury. Nie jakieś wystrzałowe hotele, tylko malutkie, butikowe i agroturystyka – powiedziała w rozmowie z Jastrząb Post.

54-latka przy okazji zdradziła, jak polska sytuacja gospodarcza wygląda na tle hiszpańskiej. Prezenterka wyjawiła więc między innymi, że polskie ceny są naprawdę kosmiczne, a w kraju torreadorów żyje się taniej.

W Hiszpanii żyje się taniej. To jest dla mnie szok. Ja tam wychodzę do lokalnego supermarketu i wydaję 60% kwoty, którą wydaję w lokalnym, tanim supermarkecie tutaj. Ceny w Polsce są kosmiczne - podsumowała. 

Przeczytaj też: Ile trzeba zarabiać, by godnie żyć? Joanna Przetakiewicz komentuje

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Hanna Lis (@hanna_lis)

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Hanna Lis (@hanna_lis)

Polecane wideo

Horoskop tygodniowy 17.06. – 23.06.
Horoskop tygodniowy 17.06. – 23.06. - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie