Sanah wykorzystała tekst znanego tekściarza. „Nic nie wiedziałem”

Wiadomo, jak zakończyła się ta sytuacja.
Sanah wykorzystała tekst znanego tekściarza. „Nic nie wiedziałem”
Sanah, fot. Akpa
06.06.2024

Sanah jest artystką, która od kilku lat podbija polskie listy przebojów. I choć Zuzanna Grabowska doszła na szczyt, śpiewając przede wszystkim własne piosenki, w 2022 roku wydała album „Sanah śpiewa poezyje”. Na krążku tym znalazły się utwory między innymi Adam Mickiewicza, Juliusza Słowackiego czy Wisławy Szymborskiego. 26-latka postanowiła jednak również sięgnąć po liryk „Rozwijając Rilkego” Jacka Cygana. Co ciekawe, tekściarz nie miał o tym bladego pojęcia.

Przeczytaj też: Dorota Gardias wydała piosenkę na Euro 2024. Fani zastanawiają się, czy to żart

Sanah wykorzystała liryk Jacka Cygana bez jego wiedzy

Jacek Cygan znany jest głównie jako autor piosenek. Jego teksty śpiewała między innymi Edyta Górniak, Ewa Bem, Majka Jeżowska, Edyta Geppert czy Ryszard Rynkowski. 73-latek tworzy jednak także poezję. A jeden z jego liryków pojawił się na płycie Sanah. Co ciekawe, artysta nie miał o tym pojęcia. Mężczyzna dowiedział się o tym fakcie podczas rozmowy w podcaście „Legendy Showbiznesu", autorstwa Anny Jurksztowicz.

Masz też sukces, o którym trzeba powiedzieć, bo zostałeś doceniony przez artystkę młodego pokolenia, przez Zuzię, przez Sanah, która wzięła twój utwór, a jesteś poetą żyjącym i jesteś jedynym żyjącym poetą na jej płycie "Poezyje" – powiedziała prowadząca.

Jacek Cygan od razu podał więcej szczegółów na ten temat.

Tak. To jest utwór "Rozwijając Rilkego". Trzeba powiedzieć, że stało się to bez mojego udziału. Nie, że jakieś kumoterstwo, albo jakiś agent coś załatwiał. Nic nie wiedziałem. Po prostu Sanah sobie kupiła tę książkę w Gdańsku i wybrała ten wiersz. Skomponowała muzykę i nagrała – odpowiedział autor tekstu.

Jak zakończyła się ta sytuacja? Czy istnieje teraz konflikt między Sanah a Cyganem? Nic z tych rzeczy. Młoda wokalistka zaprosiła też tekściarza i jego żonę na swój koncert. Dodajmy, że oczywiście nie przypisała sobie autorstwa za ten utwór. 26-latka poinformowała fanów, kto napisał ów tekst.

Potem zaprosiła nas na koncert z żoną i jesteśmy w bardzo dobrych kontaktach – dodał.

Przeczytaj też: Jennifer Lopez odwołuje trasę koncertową. „Jestem całkowicie zrozpaczona i zdruzgotana”

Sanah, fot. Akpa

Jacek Cygan, fot. Akpa

Polecane wideo

Horoskop tygodniowy 10.06. – 16.06.
Horoskop tygodniowy 10.06. – 16.06. - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 09.06.2024 18:29
Jakaś wiesniara
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.06.2024 19:18
Jaka sigma
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.06.2024 15:31
Gówniara z niej
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.06.2024 13:01
Dobrze wiedziałaś, nie cygań.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie