Ile trzeba zarabiać, by godnie żyć? Joanna Przetakiewicz komentuje

Przy okazji zdradza, kogo podziwia...
Ile trzeba zarabiać, by godnie żyć? Joanna Przetakiewicz komentuje
Joanna Przetakiewicz, fot. Akpa
17.05.2024

Jedno z najpopularniejszych pytań, z którym ostatnio mierzy się wiele gwiazd? Na czele listy z pewnością znajdzie się miejsce dla zagadnień o zarobki, które pozwalają godnie żyć w naszym kraju. Jedną z pierwszych osób, która zgłębiała ten temat przed mikrofonem, była Anna Wendzikowska. Dziennikarka podała jednak na tyle wysoką, dla wielu abstrakcyjną kwotę, że jej wypowiedź była żywo komentowana w mediach. Później celebryci proponowali więc już nieco bardziej realne pułapy. A co w tej kwestii ma do powiedzenia przedsiębiorczyni, Joanna Przetakiewicz?

Przeczytaj też: Małgorzata Rozenek-Majdan nie oszczędza na synach. Celebrytka zapewniła im piękny start w dorosłość

Ile trzeba zarabiać w Polsce, by godnie żyć? Zdradza Joanna Przetakiewicz

Sytuacja gospodarcza na świecie nie jest dziś zbyt kolorowa. Toczące się na Wschodzie wojny i inflacja mocno odchudzają nasze portfele. Ile więc trzeba zarabiać, by móc sobie pozwolić na spokojne życie w Polsce? Joanna Przetakiewicz, bizneswoman, która otwarcie przyznaje, że jest milionerką, twierdzi, że trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie.

Trudno mi powiedzieć, jaka to jest suma. Jest to uwarunkowane tym, czy musisz wynająć mieszkanie, spłacać kredyt, czy masz dzieci i w jakim wieku jesteś. To jest szalenie indywidualne. Jak masz pasję, którą jest jakiś drogi sport, to wygląda to inaczej. Jest więc milion czynników — przyznała w rozmowie z serwisem Jastrząb Post.  

Ostatecznie jednak 56-latka przyznała reporterce, że 10 tysięczny miesięcznie zapewnia w Warszawie spokój. Dodajmy, że większość gwiazd, która do tej pory mierzyła się z tym pytaniem, właśnie taką odpowiedź serwowała najczęściej.

Myślę, że 10 tysięcy złotych to jest bardzo dobra suma. Aczkolwiek jak weźmiesz pod uwagę listę cen, np. za wynajem mieszkania, to trudno jest pomyśleć, że jest to wystarczające. Ostatnio podjechałam po kawę na wynos, wzięłam 3 kawy i precelka i zapłaciłam za to 120 złotych. Jak widzisz taką cenę, to zastanawiasz się, ile powinni młodzi ludzie zarabiać, żeby było ich stać na kino, na to, żeby mogli być razem, gdzieś wyjść itp. 10 tysięcy myślę, że jak na singla w Warszawie to jest dużo i jest to poziom finansowy, który daje bardzo duże bezpieczeństwo, ale z drugiej strony widzisz ceny, które są kompletnie abstrakcyjne. Podziwiam tych, którzy żyją za 3 tysiące. Naprawdę podziwiam – wyjawiła założycielka La Manii.

Zgodzisz się z nią?

Przeczytaj też: Anita Sokołowaka i Jacek Jeschke wygrali w „Tańcu z gwiazdami” niemało pieniędzy. Na co je przeznaczą?

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Joanna Przetakiewicz-Rooijens (@joannaprzetakiewicz)

Polecane wideo

Horoskop tygodniowy 20.05. – 26.05.
Horoskop tygodniowy 20.05. – 26.05. - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie