Król Karol III zaskoczył szczerym wyznaniem. Monarcha przyznał o skutkach ubocznych leczenia

Najstarszy syn królowej Elżbiety II walczy od kilku miesięcy z nowotworem.
Król Karol III zaskoczył szczerym wyznaniem. Monarcha przyznał o skutkach ubocznych leczenia
Król Karol III, fot. Ben Birchall / PA Images / Forum
14.05.2024

Na początku 2024 roku Pałac Buckingham poinformował, że król Karol III cierpi na nowotwór. Ze względów bezpieczeństwa nie podawano żadnych szczegółów na temat choroby monarchy. Wiadomym jest jednak fakt, że najstarszy syn Elżbiety II oddał się w ręce lekarzy i poddał leczeniu. I choć początkowo usunął się w cień, aktualnie – w przeciwieństwie do swojej synowej, która również walczy z rakiem – bierze udział w życiu publicznym i spełnia swoje królewskie obowiązki. Podczas jednego z ostatnich oficjalnych spotkań odniósł się nawet do swojego stanu zdrowia i wyznał, z jakimi skutkami ubocznymi leczenia musi się mierzyć.

Przeczytaj też: Monika Olejnik walczy z rakiem. „Badajcie się i nie poddawajcie” - zaapelowała na Instagramie

Król Karol III wyjawił, jakie są skutki uboczne jego leczenia nowotworowego

Na temat nowotworu króla Karola III i Kate Middleton pisze się wiele. Mnóstwo osób prezentuje w sieci swoje teorie na temat stanu zdrowia monarchów. I choć pewnym jest, że żadne doniesienia na temat ich chorób nie zostaną w tej chwili oficjalnie potwierdzone, zagraniczne media są przekonane, że ojciec księcia Williama ma zmagać się z rakiem trzustki.

Jak dziś czuje się król? Anonimowi informatorzy mają informować brytyjskie tabloidy, że sytuacja jest gorsza, niż myślimy. Niemniej sam monarcha twierdzi podczas publicznych wystąpień, że nie jest najgorzej. Jaka jest prawda? Tego prędko raczej się nie dowiemy. Dowiedzieliśmy się za to ostatnio, z jakimi skutkami ubocznymi leczenia onkologicznego musi mierzyć się Karol III.

Król Anglii wraz z księciem Williamem odwiedził w poniedziałek Army Flying Museum w Middle Wallop w Hampshire. Według „Daily Mail” wdał się wówczas w pogawędkę z weteranem armii brytyjskiej, Aaronem Mapplebeckiem. Były żołnierz miał wyjawić Karolowi, że kiedy sam leczył nowotwór, utracił węch i smak. Teść Kate Middleton przyznał wtedy, że i u niego pojawiły się takie niepożądane skutki.

Przeczytaj też: Są nowe doniesienia na temat stanu zdrowia Kate Middleton

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez The Prince and Princess of Wales (@princeandprincessofwales)

Polecane wideo

Horoskop tygodniowy 13.05. – 19.05.
Horoskop tygodniowy 13.05. – 19.05. - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie