Małgorzata Rozenek-Majdan zaskakuje i mówi, że nie powinno być urlopu menstruacyjnego

Zgodzisz się z nią?
Małgorzata Rozenek-Majdan zaskakuje i mówi, że nie powinno być urlopu menstruacyjnego
Małgorzata Rozenek-Majdan, fot. Akpa
26.04.2024

Urlop menstruacyjny to projekt, nad którym opinia publiczna dyskutuje już od kilku lat. Niektóre firmy – w tym również polskie – wprowadziły go nawet w życie. Chodzi oczywiście o dni wolne od pracy w momencie, kiedy kobieta przechodzi okres. Gdy dolegliwości związane z tym procesem są uciążliwe, pracownica ma prawo raz w miesiącu skorzystać z dodatkowego dnia pełnopłatnego urlopu. Czy jest to dobry pomysł? Dla zdecydowanej większości dziewczyn na pewno. Niemniej innego zdania jest Małgorzata Rozenek-Majdan…

Przeczytaj też: Najnowszy spot Kendall Jenner oczarował jej fanów. „Ideał kobiecości”

Małgorzata Rozenek-Majdan jest przeciwna urlopowi menstruacyjnemu

Perfekcyjna Pani Domu znana jest z walki o prawa kobiet. Celebrytka chętnie udziela się w różnych panelach dyskusyjnych, bierze udział w strajkach i walczy o refundację in vitro. Dużym zaskoczeniem jest więc fakt, że prezenterka jest przeciwko urlopowi menstruacyjnemu. Dlaczego? Jak wyjaśnia, tego typu projekt przeczyłby idee równości kobiet i mężczyzn.

Nie powinno być takiego urlopu. Jestem osobą, która tak głęboko wierzy w równość kobiet i mężczyzn, że uważam - wyrównywanie szans jest drogą, a nie sztuczne wynagradzanie – powiedziała Małgorzata.

45-latka przyznała też, że zadziwia ją, że w dzisiejszych czasach wciąż dyskutuje się o równości płac. Dla niej to abstrakcyjna sytuacja.

Nierówności płacowe to jest tak bardzo staroświeckie myślenie, tak bardzo boomerskie, [...] dziwię się, że my w XXI wieku musimy rozmawiać o tym, że kobieta za tą samą pracę powinna zarabiać te same pieniądze. Jest to dla mnie absurd - dodała.

A ty co o tym myślisz?

Przeczytaj też: Dlaczego Oliwia Bieniuk zniknęła z mediów? Córka Anny Przybylskiej miała ważny powód

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Małgorzata Rozenek-Majdan (@m_rozenek)

Polecane wideo

Horoskop tygodniowy 29.04. – 5.05.
Horoskop tygodniowy 29.04. – 5.05. - zdjęcie 1
Komentarze (8)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 10.05.2024 09:29
Powiedziała babka,która już dawno nie miesiączkuje.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.05.2024 16:39
A co ma na temat menstruacji kobieta do powiedzenia, która już przekwitła. Ona już urlopu nie nie potrzebuje.
odpowiedz
kaja (Ocena: 5) 02.05.2024 13:20
NIEstety PAni MAgorzato, pani IQ juz sie nie wyrowna....
odpowiedz
anna (Ocena: 5) 02.05.2024 13:19
PAni MAlgorzata jak poczela wg in vitro to jest za. Skoro nie boli jej brzuch to po co urlop. A wyrownywanie szans niech zacznie sie od wyrownania plac a poki co my rodzimy, zarabiamy mniej, potem tez mniej bo wychowuje sie dzieci a ta ma czelnosc nie chciec. Mozliwe, ze juz jest po menopauzie....
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.04.2024 23:08
O menstruacji to ona ze dwadzieścia lat temu zapomniała. Nie jesteśmy, nie będziemy nigdy równi biologicznie. Dążenie do równości za wszelką cenę to poważne wypaczenie myślowe.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie