Antoni Królikowski wydał oświadczenie w sprawie zatrzymania przez policję. „Nie zażywam narkotyków”

Do zdarzenia doszło w sobotnie popołudnie.
Antoni Królikowski wydał oświadczenie w sprawie zatrzymania przez policję. „Nie zażywam narkotyków”
Fot. AKPA (Piętka Mieszko)
20.02.2023

W sobotnie popołudnie media informowały o zatrzymaniu 34-letniego mężczyzny, który był pod wpływem środków odurzających. Do zdarzenia miało dojść na warszawskiej woli. Jak się szybko okazało, zatrzymanym był Antoni Królikowski. Z aktorem skontaktował się portal Pudelek.pl. Mężczyzna wyraził zgodę na publikację wizerunku.

Zobacz także: Filip Chajzer z zarzutami UOKiK. Prezenter odniósł się do sprawy

Antoni Królikowski wydał oświadczenie 

W sobotę media obiegła informacja o zatrzymaniu przez policję znanego aktora, Antoniego Królikowskiego. Jak wówczas informowano, miały istnieć uzasadnione powody, aby uznać, że zatrzymany jest w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem miało nie wykazać obecności alkoholu we krwi. Przeprowadzony w następnej kolejności test na obecność narkotyków dał jednak wynik pozytywny. Mężczyznę przewieziono do Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV. W nocy z soboty na niedzielę Antoni Królikowski opublikował na Instagramie oświadczenie, w którym można było przeczytać:

Do zatrzymania doszło około 16 przy ul. Karolkowej 16, zaraz po tym, jak wyjechałem z mojego mieszkania do Asi, aby spotkać się z synkiem. Funkcjonariusze z uwagi na otrzymane zgłoszenie, że o tej godzinie i w tym miejscu pojawię się rzekomo pod wpływem nielegalnych substancji, czekali na mnie w okolicy miejsca zamieszkania.

Aktor wyjaśnił:

Zostałem zatrzymany do kontroli, alko-test wykazał, że jestem trzeźwy, jednak narko-test wykrył THC, którym wspomagam swoje leczenie i którego używałem poprzedniego wieczoru. Wykonano badanie krwi, oczekujemy na wyniki. W przypadku regularnego stosowania medycznej marihuany, nawet w małych ilościach, stężenie może się utrzymywać mimo że w dniu zatrzymania nie używałem konopii. Chciałbym zaznaczyć, że nie zażywam narkotyków, co wykazały dzisiejsze testy, więc bardzo proszę o zaprzestanie pomówień. Ponadto tegorocznych urodzin nie świętowałem w żadnym warszawskim klubie.

Zobacz także: Najbardziej zoperowane polskie celebrytki. Tak wyglądały na starych zdjęciach

 

Polecane wideo

Horoskop tygodniowy 20.02. - 26.02.
Horoskop tygodniowy 20.02. - 26.02. - zdjęcie 1
Komentarze (23)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 22.02.2023 18:15
Następnego dnia po maryśce medycznej MOŻNA prowadzić. Narkotest wykrywa ślady THC jeszcze 2-3 tygodnie po zażyciu, ale to nie jest prowadzenie pod wpływem. Oczywiście rozsądny człowiek weźmie taxi/autobus, żeby uniknąć takich nieporozumień, ale ten gość nigdy zbyt rozsądny nie był, ale to nie zmienia faktu, że ostatecznie nie będzie to traktowane jako prowadzenie pod wpływem. Więc jeśli rzeczywiście zażywał poprzedniego dnia, to mamy wiele hałasu o nic i można się rozejść :P Media plotkarskie skompromitowały się tak jak "eksperci" wypowiadający się o prowadzeniu "pod wpływem" przemilczający drobną rzecz, że "wpływ" odbył się poprzedniego dnia, a nie przed godziną.... cóż, nie pierwszy i nie ostatni raz dajemy sobie wmówić bzdury.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 21.02.2023 08:32
A co on raka albo Parkinsona ma, że używa medycznej maryśki?
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 20.02.2023 23:29
Sus imo gay
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 20.02.2023 14:48
Facet nie zażywa marihuany tylko jak to sam napisał "używa". Dla mnie niewielka różnica, czy łyka, daje w żyłę, czy wtyka w odbyt. Wszystko jedno. Ma ją we krwi i ona na niego działa. Biorąc pod uwagę, że facet jest dziecinny i niedojrzały psychicznie i dodamy mu jeszcze narkotyk w organizmie, to ja bym nie chciał, żeby spotykał się z moim dzieckiem.
zobacz odpowiedzi (8)
gość (Ocena: 5) 20.02.2023 13:35
Od początku mnie te ploty bawiły ;) Jestem z jego okolicy, nawet go chyba kiedyś widziałam na tym żółtym skuterku. Znając rzeczywistość, zabawnie się czyta info o "zatrzymaniu przed jednym z klubów na Kolejowej", jak tam masz z jednej strony nowe osiedle i zdezelowane biurowce, a po drugiej pociągi. Karolkowa 16 to opuszczona kamienica do rozbiórki. Jedyny klub w okolicy to Bema 65, gdzie raczej osoby pokroju Antka nie bywają. Fascynujące, jak rodzą się ploty :D Co do samej leczniczej marychy to pamiętajcie, że narkotest pokazujący THC we krwi to nie to samo, co bycie pod wpływem, bo to zostaje we krwi bodajże nawet miesiąc. Więc jeśli rzeczywiście prowadził pod wpływem, to zero litości, ale to pokaże dokładne badanie krwi. Polecam nieco bardziej krytycznie czytać tego typu newsy ;)
zobacz odpowiedzi (8)

Polecane dla Ciebie