Beata Pawlikowska najpierw mówi o szkodliwości leków na depresję, teraz przeprasza. „Żałuję, że to zrobiłam”

Dziennikarka i podróżniczka wydała oświadczenie.
Beata Pawlikowska najpierw mówi o szkodliwości leków na depresję, teraz przeprasza.  „Żałuję, że to zrobiłam”
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/beata.pawlikowska/)
18.01.2023

Beata Pawlikowska za pośrednictwem platformy YouTube opublikowała filmik, w którym mówiła o szkodliwości leków na depresję. Takim działaniem naraziła się wielu osobom. Internauci nie odpuszczają i zbierają na pozew przeciwko dziennikarce. Pawlikowska wydała krótkie oświadczenie, w którym przeprasza.

Zobacz także: Dagmara Kaźmierska o powodach odejścia z „Królowych życia”. Postawiła na szczerość

Internauci zbierają środki na pozew przeciwko Beacie Pawlikowskiej

Dwa dni temu światło dzienne ujrzało 44-minutowe nagranie, które opublikowała Beata Pawlikowska. Materiał zatytułowany „Depresja: Najnowsze badania naukowe” zawierał kontrowersyjne treści. Podróżniczka w filmiku uznała, że leki przeciwdepresyjne to substancje psychoaktywne powodujące m.in. zmiany w mózgu. Przedstawiła także inne negatywne działania na ludzki organizm, które niesie ze sobą stosowanie ich. Nagranie spotkało się z krytycznym odbiorem. Głos w sprawie zabrakli psychiatrzy. Prezeska Polskiego Towarzystwa Mediów Medycznych, Maja Herman, zorganizowała zbiórkę na pozew przeciwko Beacie Pawlikowskiej, zarzucając jej manipulację i mylenie grup leków. W opisie zbiórki można przeczytać:

Mam serdecznie dość celebrytów, którzy wypowiadają się o zdrowiu. Szczególnie o zdrowiu psychicznym. 16 stycznia 2023 roku na kanale YouTube Pani Beata P., dziennikarka, płynnie znająca język angielski, opublikowała film, w którym podaje nieprawdziwe informacje, które stanowią niebezpieczeństwo dla zdrowia i życia setek tysięcy osób chorujących na depresję.

Beata Pawlikowska wydała oświadczenie

Beata Pawlikowska za pośrednictwem mediów społecznościowych odniosła się do całej sytuacji. Wydała oświadczenie, w którym możemy przeczytać:

Gdybym wiedziała, że mój film wywoła tak gwałtowną reakcję, nigdy bym go nie opublikowała. Żałuję, że to zrobiłam. Sądziłam, że informacje o nowych badaniach naukowych mogą być ciekawe lub pomocne. Rozumiem, że wiele osób nie życzy sobie, żebym się wypowiadała na ten temat. Szanuję to. Nie zamierzam więcej podejmować tego tematu. Przepraszam osoby, które poczuły się urażone.

Zobacz także: Aleksandra Kwaśniewska żegna zmarłego kolegę. Jej wpis skłania do refleksji

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Beata Pawlikowska (@beata.pawlikowska)

Polecane wideo

Tak wygląda nowy dom Marcina Tyszki! „To mieszkanie jest jednym wielkim oknem”
Tak wygląda nowy dom Marcina Tyszki! „To mieszkanie jest jednym wielkim oknem” - zdjęcie 1
Komentarze (8)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 19.01.2023 12:49
A skutkiem ubocznym odstawienia antydepresantów jest samobójstwo. No super alternatywa, co za tępa baba.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 19.01.2023 12:48
Nie masz prawa do swojej opinii. Masz prawo do świadomej opinii. Nikt nie ma prawa być ignorantem. Harlan Ellison
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 18.01.2023 22:24
I tak to się kończy jak półgłówki z internetem biorą się za propagowanie swojej "wiedzy". Teraz każdy ma opinię, ale mało kto ma wiedzę.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 18.01.2023 12:45
To nie są przeprosiny za to, że spiskowymi teoriami wprowadziła ludzi w błąd i zagroziła zdrowiu i życiu swoich odbiorców, z których część pewnie ma objawy depresji i będzie teraz kwestionować leczenie proponowane przez lekarza. To jest wyrażenie żalu, że gdyby wiedziała, że lekarze wykminią, że przegięła pałę i będzie ją za to czekać jakaś odpowiedzialność, to być może dałaby sobie na wstrzymanie. Ona nie chce naprostować swoich bzdur, tylko uniknąć odpowiedzialności. I dalej nazywa swoje brednie "badaniami naukowymi". I jeszcze robi z siebie ofiarę - 'bo sobie ktoś nie życzy, żebym się wypowiadała w tym temacie, buuhuuu!' Kobieto, nie masz wiedzy, -PI3RD0LISZ-, i narażasz tym innych ludzi, więc tak, lepiej się zamknij. Sama możesz się żywić energią kosmosu i leczyć raka witaminą C, ale od innych wara. Pamiętajmy proszę, że depresja jest chorobą ŚMIERTELNĄ, bo nieleczona prowadzi do samobójstwa i często bez farmakologii się nie obejdzie, I TO JEST OKEJ, bo osobom w depresji trzeba pomóc indywidualnie do przypadku i do skutku. P.S. Mam nadzieję, że ją dojadą w sądzie, może innych patocelebrtów to nauczy niewypowiadania się kłamliwego na tematy, o których nie mają pojęcia.
zobacz odpowiedzi (4)

Polecane dla Ciebie