Aleksandra Kwaśniewska żegna zmarłego kolegę. Jej wpis skłania do refleksji

Bliski znajomy dziennikarki chorował na depresję.
Aleksandra Kwaśniewska żegna zmarłego kolegę. Jej wpis skłania do refleksji
Fot. AKPA (Podlewski)
12.01.2023

Aleksandra Kwaśniewska chętnie dzieli się z obserwatorami fragmentami ze swojego życia. Niestety, teraz przekazała złą wiadomość. Jeden z jej znajomych popełnił samobójstwo. Mężczyzna zmagał się z depresją, o czym dziennikarka nie wiedziała. Córka byłego prezydenta Polski podzieliła się refleksami w temacie tej choroby, wspomniała o Meghan Markle.

Zobacz także: Agnieszka Włodarczyk uderza w „piękne konta” w mediach społecznościowych. Mówi wprost o depresji

Aleksandra Kwaśniewska mówi o depresji

Aleksandra Kwaśniewska obecnie prowadzi program „Miasto Kobiet”, w którym przeprowadza ciekawe rozmowy, a niektóre z jej wypowiedzi odbijają się szerokim łukiem w mediach. Teraz dziennikarka postanowiła wypowiedzieć się w temacie depresji. Jak poważny jest to problem, uświadomiła jej śmierć kolegi, który przez tę chorobę popełnił samobójstwo. Napisała:

Wczoraj dowiedzieliśmy się, że nasz kolega popełnił samobójstwo. Tomek miał depresję. Nie wiedzieliśmy. W grudniu samobójstwo popełnił tWitch, wiecznie uśmiechnięty, powszechnie znany amerykański tancerz, zostawiając zrozpaczoną żonę, trójkę dzieci i zszokowanych przyjaciół. Miał depresję. Nie wiedzieli.

Aleksandra Kwaśniewska pozwoliła sobie także przywołać przykład żony księcia Harry’ego:

W tym samym czasie na Netfixie ukazał się dokument o Meghan i Harrym. I oto, nie wiem, który już raz, czytam, że Meghan jest niewiarygodna w swojej depresji, bo na ujęciu, w którym płacze, leży za nią koc Hermesa… (...) Bo jeśli stać cię na taki koc, to nie masz żadnych powodów do zmartwień i kropka. A jeśli jakimś cudem i tak masz depresję (co dziwne i niezrozumiałe), to milcz przynajmniej, schowaj się pod tym kocem i nie denerwuj ludzi, których nie stać na drogie rzeczy.

Ostre słowa córki byłego prezydenta Polski skłaniają do refleksji:

Opadły mi ręce. To jest nie tylko głupie i niesprawiedliwe, ale przede wszystkim globalnie skrajnie szkodliwe. Depresja nie wygląda w określony sposób, nie dotyczy wyłącznie osób, które mają widoczne "obiektywne powody", nie omija sławnych i bogatych. Depresja nie ma żadnego sensu, który mielibyśmy zrozumieć. Kwestionowanie jej w przypadku osoby, która się do niej przyznaje, bo "jakoś trudno nam w to uwierzyć" jest złe i okrutne. Publiczne kwestionowanie jest złe, okrutne i zgubne.

Następnie w swoim wpisie spróbowała postawić się w sytuacji osoby chorej i do tego samego nakłania innych:

Bo co waszym zdaniem czuje (...) osoba, której i tak trudno się otworzyć i wstydzi się prosić o pomoc? Co mają czuć ci wszyscy nieszczęśliwi, niezrozumiani i bojący się ośmieszenia nastolatkowie? Jaki mają z tego wyciągnąć wniosek? Społeczeństwo, które sprawia, że ludzie wstydzą się swoich słabości, to społeczeństwo opresyjne.

Dziennikarka zakończyła swój wpis krótkim apelem:

Bądźmy lepsi proszę. Dla Tomka i wszystkich wcześniejszych oraz potencjalnych ofiar depresji.

Zobacz także: Doda pozuje z partnerem na Krupówkach. Mówi o czułości, fani jednak zwracają uwagę na coś innego

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Tak Zwana Kwaśniewska (@aleksandraleksandrowna)

Polecane wideo

Na te tatuaże zapanuje niebawem prawdziwy szał. Są oryginalne, urocze i bardzo kobiece
Na te tatuaże zapanuje niebawem prawdziwy szał. Są oryginalne, urocze i bardzo kobiece - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie