Amy Schumer usunęła macicę. Teraz cieszy się życiem bez bólu

Aktorka opowiedziała o swojej walce z endometriozą.
Amy Schumer usunęła macicę. Teraz cieszy się życiem bez bólu
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/amyschumer/)
16.12.2022
Sylwia Kropiewnicka

Endometrioza to podstępna choroba, którą ciężko jest zdiagnozować, ponieważ często bywa lekceważona zarówno przez chore kobiety, jak i przez specjalistów. To schorzenie oznacza jednak ogromny ból, który wypełnia codzienność. Amy Schumer w końcu powiedziała „nie” bólowi i zdecydowała się na radykalny krok. Teraz zdradza, jak się czuje.

Zobacz także: Magda Gessler schudła 13 kg. „Znikam na wadze bez wysiłku”

Amy Schumer po operacji czuje się jak nowa osoba

Aktorka była gościem jednego z odcinków serialu dokumentalnego "The Checkup with Dr. David Agus". Opowiedziała wówczas o swoim życiu z endometriozą i dlaczego zdecydowała się na tak radykalny krok, jakim było usunięcie macicy. 41-latka nie ukrywała, że przez znaczną część dorosłego życia walczyła ze skutkami choroby i szukała różnych metod łagodzenia bólu. W końcu jesienią 2021 r. poddała się histeroktomii, czyli zabiegowi usunięcia macicy. Amy Schumer szczerze opowiedziała o traumatycznych przeżyciach:

Czułam ból przez całe życie, nie tylko w tygodniu menstruacji, ale też podczas owulacji. (…) W najlepszym wypadku przez jeden tydzień w miesiącu nie odczuwałam ogromnego bólu, wciąż próbując coś osiągnąć, przetrwać. To było naprawdę trudne.

Aktorka nie bała się przyznać, że dzięki zabiegowi poczuła się jak zupełnie nowa osoba. Wskazała też na zjawisko, które jest bardzo częste w przypadku chorych na endometriozę, czyli ignorowanie bólu przez innych:

To był ból, którego nie widać. A ludzie mają skłonność do twierdzenia, że kobiety po prostu dramatyzują.

Zobacz także: Mateusz Damięcki udzielił szokującego wywiadu. „Zawodzę moją żonę non stop. Zaraz się popłaczę”

Źródło: www.medonet.pl 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @amyschumer

Polecane wideo

Horoskop cygański: Jak go obliczyć i co mówi o Tobie?
Horoskop cygański: Jak go obliczyć i co mówi o Tobie? - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 5 / 5
emmilia (Ocena: 5) 20.02.2023 08:49
Teraz w szpitalu medicover nawet przeprowadzają zabiegi usuwania endometriozy w asyście robota da vinci, takie małoinwazyjne, po nich kobiety szybko wracają do normalnej aktywności
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.12.2022 01:23
Co w tym "radykalnego", że 41-letnia kobieta usuwa narząd, który ją krzywdzi i docelowo chce ją zabić? Kobieta chorująca na to świństwo czasem co kilka miesięcy ląduje pod nożem z zagrożeniem życia, to atakuje wszystkie narządy. Serio, mityczna płodność nie jest celem życia kobiety!
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie