Natalia Siwiec zachwala głodówki jako „super zdrowe”. Dietetycy: „Trzeba ostrożnie dobierać słowa”

Zdaniem ekspertów od odżywiania wypowiedź celebrytki to „gruba przesada”.
Natalia Siwiec zachwala głodówki jako „super zdrowe”. Dietetycy: „Trzeba ostrożnie dobierać słowa”
Fot. Instagram.com (@nataliasiwiec.official)
21.06.2022

Celebrytki chętnie i często nagrywają dla swoich obserwujących InstaStories na przeróżne tematy, m.in. związane z dietą i odżywianiem. Niestety nie zawsze kończy się to dla nich dobrze. Ostatnio na własnej skórze przekonała się o tym Blanka Lipińska, której wywody o maśle “bez kalorii” zostały skrytykowane przez profesjonalnego dietetyka.

Zobacz również: Blanka Lipińska zachwyca się „masłem bez kalorii”. Dietetyk nie pozostawił na jej wywodzie suchej nitki

Teraz równie kontrowersyjny temat podjęła Natalia Siwiec, która w ramach sesji Q&A na Instagramie wyznała, że “głodówki są super zdrowe”. Jednak specjaliści od odżywiania mają nieco inne zdanie na ten temat.

Natalia Siwiec zachwala głodówki. Dietetycy komentują

Natalia Siwiec zorganizowała dla swoich fanów na Instagramie sesję pytań i odpowiedzi. Wiele z nich dotyczyło diety, jaką na co dzień stosuje celebrytka. Jedno z zagadnień skierowanych pod adresem gwiazdy brzmiało:

Czy robiłaś kiedyś jakąś głodówkę? Jeśli tak, to jakie zauważyłaś plusy i minusy?

Natalia Siwiec wypowiedziała się na ten temat wyjątkowo entuzjastycznie.

Tak! Głodówki są super zdrowe. Nie mówimy o głodzeniu się przez cały czas, tylko o cyklicznych i/lub kilkudniowych głodówkach.

Fot. Instagram.com (@nataliasiwiec.official)

Na wypowiedź gwiazdy zareagowała m.in. dietetyczka Paulina Korol, która powiedziała na TikToku:

Witajcie w kolejnym odcinku głupotek celebrytów. (...) Natalia Siwiec napisała, że głodówki są super zdrowe. Tylko teraz pytanie - po co robimy głodówki? Jeśli robimy głodówki, żeby oczyścić organizm, to jest to zbędne, bo mamy od tego wątrobę (...), ona sobie poradzi z oczyszczaniem organizmu.

A jeżeli robimy głodówki, żeby magicznie zrzucić zbędne kilogramy, to niestety to się nie uda. Pamiętajcie, nie przytyliście w jeden dzień i nie schudniecie w jeden dzień. Jeżeli chcecie schudnąć, to musicie zmienić nawyki żywieniowe i nie robić tak drastycznych rzeczy jak głodówki. Ja zdaję sobie sprawę, że czasami wydaje się to być łatwiejszą opcją, aby jeden dzień się przegłodzić i nagle zobaczyć, że na wadze jest –1 kg, ale to jest mniej o wodę w organizmie, a nie o tkankę tłuszczową. Dlatego zmieniajcie nawyki żywieniowe, a nie róbcie głodówek

- wyjaśniała ekspertka.

@dietetyczka

 

♬ dźwięk oryginalny - Dietetyczka

Głos w dyskusji zabrał również dietetyk Marcin Jackowiak, który wcześniej wyjaśnił internautom, czym jest polecane przez Blankę Lipińską tajemnicze masło “bez kalorii”. W rozmowie z portalem pudelek.pl specjalista od odżywiania powiedział:

Trzeba przede wszystkim rozróżnić post przerywany od głodówki. Post przerywany, o którym pisze Natalia Siwiec, rzeczywiście może być zdrowym sposobem żywienia. Dietą, która odpowiednio skomponowana działa i może przynieść dobre efekty zdrowotne i sylwetkowe.

Co innego głodówki. Niewłaściwie prowadzona głodówka może nieść ze sobą wiele negatywnych skutków zdrowotnych. Nie mamy tu ścisłej definicji i to duży problem. Głodówka może trwać dzień lub dwa, a może i dwadzieścia. O ile ten dzień zdrowemu człowiekowi przy odpowiedniej dystrybucji płynów nie zaszkodzi, to polecanie głodówek i mówienie, że te kilkudniowe są SUPER ZDROWE, to gruba przesada.

Korzystacie z porad odnośnie odżywiania, jakie prezentują nam celebrytki?

Zobacz również: To jedna z najpopularniejszych diet odchudzających. Naukowcy właśnie obalili jej skuteczność

Polecane wideo

Horoskop MIŁOSNY NA LATO
Horoskop MIŁOSNY NA LATO - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 22.06.2022 15:34
Zdrowe czy nie, fajnie że się do tego przyznały. Nie wierzę, że tak szczupłą figurę można mieć jedząc co się chcę i trenując jakiś aerobik czy coś. Każdy ma swój wybór.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie