Kanye West zgodzi się na rozwód z Kim Kardashian? Stawia jej trzy konkretne warunki

Celebrytka nie będzie zadowolona...
Kanye West zgodzi się na rozwód z Kim Kardashian? Stawia jej trzy konkretne warunki
Fot. Instagram.com (@kimkardashian)
24.02.2022

Parę dni temu minął rok, gdy Kim Kardashian oficjalnie złożyła papiery rozwodowe. Po prawie 7 latach małżeństwa celebrytka postanowiła rozstać się z raperem Kanye Westem, z którym doczekała się czworga dzieci - córek North i Chicago, oraz synów Sainta i Psalma. 

Zobacz również: Kim Kardashian złożyła pozew rozwodowy. Gwiazda odchodzi od Kanye Westa

Na nieszczęście dla Kim proces rozwodowy nie przebiega tak, jak sobie to wymarzyła. W grudniu ubiegłego roku celebrytka poprosiła sąd w Kalifornii o to, aby legalnie przywrócił jej status singielki. Tym samym Kardashian chciała podzielić rozwód na dwa etapy – w pierwszym miałaby powrócić do swojego panieńskiego nazwiska i zmienić stan cywilny na “niezamężną”. Drugi etap miał rozstrzygnąć takie kwestie jak podział majątku i opieka nad dziećmi. 

Jednak Kanye West nie chce przystać na taki scenariusz – a przynajmniej nie bez walki. Raper postawił żonie trzy konkretne warunki, które celebrytka musi spełnić, aby Ye zgodził się na jej plany rozwodowe. Czego żąda West? 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kim Kardashian West (@kimkardashian)

Kim Kardashian dostanie rozwód? Kanye West stawia warunki 

Dowiadujemy się tego z sądowych dokumentów, do których dotarli dziennikarze związani z magazynem “People”. 

Kanye West wymienia w nich trzy warunki, które musi spełnić Kim Kardashian, aby proces rozwodowy mógł ruszyć z miejsca. Pierwszy dotyczy tzw. prawa do rekompensaty/zwrotu (w języku angielskim “reimbursement right”). Oznacza to, że każdy z małżonków otrzyma zwrot swoich pieniędzy przeznaczonych na wydatki partnera/partnerki poniesione w czasie trwania małżeństwa, nawet po jego/jej śmierci. 

Drugi warunek odnosi się do przenoszenia aktywów (zasobów majątkowych). Raper domaga się, aby celebrytka nie przenosiła aktywów z ich wspólnego konta przed ustaleniem warunków ich własności. Kardashian argumentowała, że ten warunek nie jest konieczny, ponieważ ich intercyza zawiera zapis o rozdzielności majątkowej. 

Ostatni warunek mówi o tym, że celebrytka musi zrezygnować z tzw. małżeńskiego przywileju dającego prawo do niezdradzania treści rozmów, jakie toczyły się między małżonkami. Taki przywilej uniemożliwia obu stronom składanie zeznań lub bycie świadkami przeciwko sobie w sądzie. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kim Kardashian West (@kimkardashian)

Myślicie, że Kim Kardashian i Kanye Westowi uda się dojść do porozumienia? 

Zobacz również: Kardashianki wracają z nowym show. Pokazały jego pierwszy zwiastun

Polecane wideo

„Ludzie mylą mnie z Kim Kardashian”. Nastolatka twierdzi, że to zasługa genów
„Ludzie mylą mnie z Kim Kardashian”. Nastolatka twierdzi, że to zasługa genów - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie